Kosto pelimiehelle? :-)

Miten kostaa pelimiehelle? Minua hän ei onnistunut kusettamaan ja vedenpitävä todistusaineisto on jo koottuna mahdollisen käräytyksen vuoksi, hän meinaan on parisuhteessa jonkun 19-vuotiaan tytön kanssa.
171482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Paras kosto olisi unohtaa koko mies, mutta siihenhän sinä naisena et kykene, koska mies tavallaan kuitenkin kiehtoo mieltäsi.

Äänestä

Voi kulta pieni... Ei pelimiehelle mitään kosteta, koska niitä ei edes tunnisteta. Ne vain saavat piparia ympäri kyliä ja niiden perään huokaillaan. Itsestään liikoja luulevat vieraissavirkistäytyjät sitten erikseen. Ja sinä haluat luuseria lyödä? Noh, kai sinä jotain keksit...

Äänestä
  • Mistä tunnistaa pelimiehen? En todellakaan tiedä.

    Äänestä

  • UPDATE_9218265 kirjoitti:

    Mistä tunnistaa pelimiehen? En todellakaan tiedä.

    .

    tässä on opetusvideo miten tunnistaa pelimiehen

    http://youtu.be/q7dwU5bMaTs

    .

    Äänestä

  • Jaa että kyseessä ei olekaan pelimies vaan itsestään liikoja luuleva luuseri... miten vain, kostan silti.

    MIten olisi käräytys sen tyttöystävälle todistusaineiston kera????

    Muita ehdotuksia?

    Äänestä

Hyppää junan alle - ei sen et se pelimiestä hetkauttaisi, mutta voihan sitä yrittää. Huonolla tuurilla oletkin törmännyt vain ratikan mainitsemaan luuseriin, mutta kuolleena on muutakin ajateltavaa.

Äänestä

No, kerro nyt ensin kuinka säälittävä olet valmis olemaan?

Olet jo nyt astunut säälittävyyden tielle - olet tavannut epäkuranttia tavaraa ja kun se on selvinnyt ... mitä tapahtuu? Kytkeydyt entistä enemmän. Se on säälittävää - vähän niinkuin sellaista ettei osaa heittää menemään pilalle mennyttä ruokaa tai liian pieneksi käynyttä rumaa takkia. Mitään iloa niistä ei ole mutta pakko hordata.

Joo, mut sano suoraan kuinka säälittäväksi haluat heittäytyä, sen mukaan on helppo määrittää kuinka paljon ja syvälle sua voi peluuttaa jonkun toisen keksimässä leikissä.

Äänestä

Voit kutsua sitä säälittävyydeksi vaikka sitähän se ei todellisuudessa ole. Se on se mies joka on säälittävä koska ei osannut toimia niin ettei joku tajuaisi.

Edellä mainitusta huolimatta, kerro ideoita pyydän. Sinulta niitä haluaisin kuullakin kun sinulla on ollut muutenkin osuvia kommentteja tällä palstalla.

Äänestä
  • No roiku siinä miehessä, älä usko mitään mitä se sanoo vaan vannot että uskot teidän kuuluvan yhteen. Siitä tulee sille lopulta paha mieli, kun se tajuaa että se on saanut yhden ämmän sekoamaan aivan täysin.

    Pelimiehet haluaa liueta sivistyneesti ja jättää jäljen, mutta jos osoitat että sut on pistetty paskaksi täysin niin se on epäonnistunut siinä missä säkin.

    Noin saat "kostosi" ja myöskin olla sen ihkun ihmisen seurassa ja kanssa jollain tavalla. Millään tavalla mikään mitä teet sen ihmisen suhteen hyvässä tai pahassa ei oikeasti sinua auta missään mielessä - mutta jokaisella olkoon oikeus pitää tärkeänä sitä mitä haluaa tai mitä iltapäivälehdet on ajatussaasteena tänään myyneet onnistuneeksi elämän kaavaksi ja järkeväksi sosiaaliseksi kontekstiksi.

    Pelimies(tm) the ultimate social game. Win and youll feel perfect! Osta jo tänään kokeile heti kadu vasta huomenna! Tuttu televisiosta!

    (pienellä kirjoitettu: Pelissä ei jaeta palkintoja eikä voittajia ole; Caveat Emptor)

    Äänestä

Luuletko jonkin tekosi pelimiestä puristelevan?

*voi pyhä yksinkertaisuus*

Äänestä

Mikäs se sellainen on kuin pelimies?Onko mies rikas vai pelkkä normaali runkqwist-Iivari jolla loppujen lopuksi on yhtä vähä mitään merkitystä kuin kivellä kengän pohjassa? Tosiaan jos se tuntuu kiveltä kengän pohjassa nakkaa se menee.

Amatöörit voi hylätä ja kiusata hengiltä! ;) Ne itkee ja haukkuu sua selän takana mut sehän on vain hyvä..Toisaalta olis kiva seurata sen tapaista actionia mistä mainitset, voitko kertoa tarkan ajankohdan ja paikan niin tulen katsomoon ;)

Äänestä
  • Kaltaisellesi lortolle sopivaa puuhaa :-)

    Äänestä

Pelimiehessä on yleensä myös narsistin vikaa. Mikäli saat uskomaan hänen naisystävälleen, että seurustelee naisia jahtaavan pelimiehen kanssa. Pelimies joko selittää uskottavasti, että kyseessä on katkera ämmä, joka ei saanut iskettyä häntä ja jos nainen uskoo todisteita ja jättää miehen. Pelimies kohottaa olkapäitään ja kuukauden sisällä hänellä on uusi vakiopano.

Joten pääset stressaamasta, kun unohdat koko jutun.

Äänestä

Mitähän aiot todistaa? Senkö, että sait pari kertaa kymmenensenttistä piliä ja toisella kerralla kiekaisit teennäisesti, että ooh... ihanaa. Kolmatta kertaa ei tullut ja nyt olet myrtsinä.

Äänestä
  • No ei, onhan tämä suhde jatkunut jo yli puoli vuotta.

    Äänestä

Onnea sit vaan! Vako-Pekko ei puolta vuotta oo hengaillu yhdenkään naikkosen kanssa. Jaan sitä kaksikymmentäsenttistäni mahdollisimman monelle.

Äänestä

tai neliö jossa on kolme kulmaa? Pelimies nauttii kostoyrityksestä, koska se vain todistaa hänelle sen että muu maailma on hänestä riippuvainen, ja juuri siihenhän hän on pyrkinytkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.-.-.- kirjoitti:

Miten kostaa pelimiehelle? Minua hän ei onnistunut kusettamaan ja vedenpitävä todistusaineisto on jo koottuna mahdollisen käräytyksen vuoksi, hän meinaan on parisuhteessa jonkun 19-vuotiaan tytön kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu