Åke Lindman pistää röökiksi biitsillä kaupunkilaisplikan kanssa. Faija puristelee nyrkkejään yhteen mäntymetsässä.
Simmarit valuu, Anneli Sauli tuijottaa ikkunasta pihamaalle. Kaupunkilaisplikka ihmettelee miksi maalla tehdään niin paljon työtä.
(hirnuu)
Suomi-filmin aatelia
10
<50
Vastaukset
- tsirra
Tässä on kehityskaaren kulminaatiopiste: työn tekeminen on perseestä ja versus sen tekemättömyyteen se kuulostaa idiotismilta.
Tuotto on hankittava nopeammin, ettei kävisi niin kuin tässä elokuvassa tulee käymään.
Ihastuttavan dekadenssi kuva syntisestä Helsingistä.
(kaupunkilaisnaurua)- tsirra
Tässä on vähän kuin Kreikan malli valmiina, puuttuu enää Olli Rehn.
(hihittää) - tsirra
tsirra kirjoitti:
Tässä on vähän kuin Kreikan malli valmiina, puuttuu enää Olli Rehn.
(hihittää)Åken mutsi muistaakseni asui Harjutorilla. Niin se maailma on pieni ja mummo iso.
(mustavalkoista naurua) - tsirra
tsirra kirjoitti:
Åken mutsi muistaakseni asui Harjutorilla. Niin se maailma on pieni ja mummo iso.
(mustavalkoista naurua)Onko maaseutu suomalaiselle trauma?
Tuota pitää pohtia parin röökin verran. - tsirra
tsirra kirjoitti:
Onko maaseutu suomalaiselle trauma?
Tuota pitää pohtia parin röökin verran.Nyt mä ymmärrän miksi ppidän Thom Yorken silmistä: Anneli Saulilla on samanlaiset.
Eli siis pidän Anneli Saulista, en Thom Yorkesta.
(Yorkshire-naurua) - tsirra
tsirra kirjoitti:
Nyt mä ymmärrän miksi ppidän Thom Yorken silmistä: Anneli Saulilla on samanlaiset.
Eli siis pidän Anneli Saulista, en Thom Yorkesta.
(Yorkshire-naurua)Valitan änkyttämistäni. Olen hävennyt sitä koko ppitkän ikäni.
- tsirra
tsirra kirjoitti:
Valitan änkyttämistäni. Olen hävennyt sitä koko ppitkän ikäni.
Commedie del arte
Mutta kuka on filmissä esiintyvä juopahtava vanha mies, joka talikko kourassa hoipertelee ja ihmettelee maailman monimuotoisuutta?
Mihin osa-alueeseen hän kuuluu? - tsirra
tsirra kirjoitti:
Commedie del arte
Mutta kuka on filmissä esiintyvä juopahtava vanha mies, joka talikko kourassa hoipertelee ja ihmettelee maailman monimuotoisuutta?
Mihin osa-alueeseen hän kuuluu?Liikaa ämmää ja aina vain sitä valittamista.
- tsirra
tsirra kirjoitti:
Liikaa ämmää ja aina vain sitä valittamista.
Juu juu!
Entä Esko?
Eskohan on maalaispoika joka istuu tuolillaan ja johtaa yhteskuntasidoksia ja niiden exeleitä.
Entä jos Eskolla ei olisi maalaistaustaa. Missä hän olisi tänään ilman kaupunkitraktoreitaan? - tsirra
tsirra kirjoitti:
Juu juu!
Entä Esko?
Eskohan on maalaispoika joka istuu tuolillaan ja johtaa yhteskuntasidoksia ja niiden exeleitä.
Entä jos Eskolla ei olisi maalaistaustaa. Missä hän olisi tänään ilman kaupunkitraktoreitaan?Helppo.
Iiron kanssa fiilistelemässä Katajanokalla bisse kourassa ja tukka päässä, pyyhe löyhästi kiedottuna muistoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897