Minun pitää saada pikaisesti avopuoliso ulos/pois kirjoilta minun yksin omistamasta omistusasunnosta?
Kuinka se onnistuu?
ASIALLA ON ERITTÄIN KIIRE!!!
AUTTAKAA!!! KIIRE!!!
6
320
Vastaukset
- jlksjg
hän tulee kotiin hetkenä minä hyvänsä sitten tapahtuu kauheita. Ennen sitä olisi saatava hänet pois kirjoilta minun asunnosta jotta vakuutukseni korvaa vahingot!
Poliisit soitan välittömästi kun hän tulee mutta siinä ajassa kerkiää laittaa kämpän palasiksi, on toistunut useasti.
saan olla kokoajajn varuillani nimittäin jos en kerkiä karkuun hän hakkaa minut
PLIIS vastatkaa joku nopesti onko minulla mitään mahdollisuuksia- parempaan päin
mene poliisilaitokselle ja tee rikosilmoitus kaverista, poliisi tulee ja autaa lähdössä. Itse olen elänyt ja kokenut aivan samanlaisen tilanteen, yritin häätää itse mutta turpaan tuli ja asunto sekä irtaimisto säpäleinä kunnes tein kuten sinullekkin ehdotin; menin ja tein ilmoituksen ja poliisit tulivat ja ottivat avaimet sekä "auttoivat" ulos. Uhkailuja toki sain puhelimitse jälkeen päin mutta ne eivät enää satuttaneet ja itsetuntokin nousi ylös ojanpohjalta. Tämän jälkeen alkoi hyvä ja mukava elämä :)
- Hei haloo!
Soita poliisille nyt heti!
Et saa sitä avopuolisoa mitenkään pois nopeasti. Eikä vakuutus korvaa vaan rikkoja.- fdgadg
soitin..
Ei ole mitään tehtävissä :(
On vain odotettava.. - Puolusta itseäsi
fdgadg kirjoitti:
soitin..
Ei ole mitään tehtävissä :(
On vain odotettava..Vaihda lukot omaan asuntoosi, sinulla on siihen oikeus! Lukkoseppä paikalle, joudut jokatapauksessa vaihtamaan lukot jos vaikka eronkin saat aikaiseksi, muuten tulee taatusti kutsumaton vieras. Hae apua itsellesi vaikka turvakodista, et voi jäädä yksin pelkäämään.
- Kyllä onnistuu
Eiköhän se onnistu, kun sanot että nyt on aika erota. Sanoa asia hänelle ja vaihda samalla lukot, jotta olet turvassa, sillä koskaan ei tunne toista niin hyvin, että tietäisi mitä hän tekisi.
Asunto on sinun, ei hänellä ole siihen osaa eikä arpaa, silloin saat heittää hänet ulos koska vain. Etsi vaikka asunto ja kerro osoite, minne voi mennä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28117958Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245730- 1332662
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172197Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3371805Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111063- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33961Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45958