Ystäviä Tampereelta

car-oliina

Heipsan kaikki ystävää ja kahviseuraa kaipaavat tamperelaiset! Olen itse muuttanut Tampereelle vasta kuukausi takaperin ja nyt olisi ystäviä hakusessa. Ei oo itsellä tuttuja eikä sukulaisia täällä päin. Ja koskaanhan ei ystäviä liikaa ole. Ottakaa vaan reilusti yhteyttä jos ystävää ootte vailla:)

T. karoliina

14

380

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "allure"

      moi, en oo Treelta mut käy :) m85

    • Treelta -70

      Hei Karoliina ja muutkin

      kavereita kaipaavat. Miten tiedät saa kiinni? Itse olisin nelkymppinen hiljalleen tamperaistuntut avoliitossa elävä naisihminen. Pidän liikunnasta ja lemmikeistä sekä mm hyvästä ruuasta. Lapsuuden kodissani oli kissa ja sitä ennen pari undulaattia. Sittemmin olen tutustunut hevosiin ja etäämmällä asuvilla ystävilläni on koiria. Kotiin ei lemmikkiä ole hankittu, mutta muutaman villakoira täällä kuitenkin pyörii ;-)

      Nainen Treelta

    • ulappalintu

      Hei Karoliina ja miksei muutkin,

      Minä myöskin tamperelainen ja muun muassa kahvitteluseuraa vailla. Kirjoittele ihmeessä jos osuupi kohalleen, yhteystiedot ym löytyy nimimerkin alta. :)

    • hii-haa-hoo

      Heippa, uusia ystäviä kaipaa myös 29-vuotias tamperelainen tyttö. Kaipaisin yksinkertaisesti hyvää kaveriseuraa kaiken mukavan merkeissä!

      Uskoisin, että tulemme hyvin juttuun, jos olet "jalat maassa"-tyyppi ja tykkäät ennemmin jutella esim. ympäristöstä, suvaitsevaisuudesta, ihmisyydestä, matkustamisesta ja maailmanmenosta kuin Cosmopolitanin artikkeleista. Mitään kriteerejä ja rajoitteita ei ole ja edellinen kommentti oli siis lähinnä suuntaa antava :)

      Tällä hetkellä kaipaisin ulkoilua, asioiden ihmettelyä, jutustelua, rennon leppoisaa oleilua ja ehkä jopa uuden harrastuksen aloittamista.

      Olen jo muutaman vuoden Tampereella asustanutkin ja ihan hyvin kotiutunut. Nyt vaan tuntuu, että kavereilla on kova meno päällä aikuisuuden välttämiseksi ;) .. Itse menisin ennemmin leffaan, kirppikselle, taidenäyttelyyn, minigolfia tai lautapelejä pelaamaan tai reippaalle kävelylle kuin kaljalle, bilettämään ja jatkoille. Jos et siis hätkähdä ajatusta siitä, että viettäisimme perjantai-illan pelin tai leffan ääressä teetä ryystäen, niin kokeillaan yhdessä tekeekö se tylsäksi aikuiseksi kertaheitolla...

      [email protected]

    • e.ellie
    • minavain--

      Moikka!

      Oon 23-vuotias tamperelainen tyttö ja olis kiva löytää uusia ystäviä, joiden kanssa vois esim. käydä kahvilla, leffassa, lenkillä yms. :) Kirjoittele!

      -Riikka
      [email protected]

    • Jonski81

      Hei,

      täällä myös juuri 30 täyttänyt, Tampereella n. vuoden asunut tyttö, joka kaipailee uusia ystäviä esim. leffaan, teatteriin, kahville, kävelylle jne. Baarit ja biletys eivät niinkään ole mun juttu, mutta tykkään mm. matkustamisesta, tanssista, eläimistä, lautapeleistä ja kirjoista.

      [email protected]

    • sonppu

      Hei

      Olen 25-vuotias nainen Tampereelta. Uudet kaverit olisivat tevetulleita tännekkin päin...

      Tampereella olen asunut 2,5 vuotta... Harrastan salilla käyntiä ja lukemista...

      Jos haluat tietää enemmän kirjoittele osoitteeseen [email protected]

    • oravanmarja

      Heippa,

      minä oon 26v nainen Tampereelta. Olisin myös kiinnostunut saamaan uusia ystäviä myöskin kaikenlaiseen ajanviettoon yms.. :) Meseosoitteeni on [email protected], muutkin kuin viestin aloittanut saavat lisätä meseen..

    • Minttuli78

      Heissan!

      Olen 33- vuotias nainen Tampereelta. Kaipaisin kovasti ystäviä, joiden kanssa voisi tehdä kaikenlaista. Mukavaa olisi, jos olisit liikunnallinen ja sinusta saisi lenkkeilyseuraakin. Matkailustakin pitäisin, jos saisin seuraa sinne. Kaksin on mukavampi kun voi jakaa asioita ja ajatuksia. Elokuvista en välitä, mutta teatterissa on mukava käydä. Retkeily ja marjastus on myös mukavaa ja ihan kaupungilla kahviloissa tai puistoissa kävely. Eläimistä pidän kovasti. Baareissa en käy. Pinnalliset asiat eivät minua kiinnosta. Viestiä voi laittaa:
      [email protected]

    • Tosiystävä
    • BigSister86

      Mulle myös kelpaa uudet ystävät Tampereelta. :) oon 25v kohta kahden lapsen (toinen vielä masussa) äiti. :)

      Myös miespuoliset ystävät kelpaa (tosin vain siis ystäviksi, olen naimisissa).

      Mailia voi pistää (myös muut kuin viestiketjun aloittaja) osoitteeseen [email protected]

    • Heipä hei! Olen muuttanut pari viikkoa sitten Tampereelle, ja olen ihan uusia ystäviä vailla. Olen aika ujo, joten minun on hankala löytää uusia tuttavia. Juttua minusta kyllä lähtee, kunhan tutustun. :)

      Etsin ystäviä leffaan, kahville, syömään, lenkille, teatteriin yms. Yökerhoista en välitä, enkä muutenkaan juurikaan notku baareissa kuin satunnaisesti.

      Olen 28-vuotias, avoliitossa ja lapseton, mutta sinun perhetilanteellasi, tai iälläsikään ei juuri ole välilä, luonnehan se ratkaisee. :)

      Yhteyttähän saa ottaa osoitteeseen [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4088
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    10. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    Aihe