Ideaboxi ! HOX HOX !

Nyt kaikki rohkeasti mukaan!!

Autetaan Enontekiön kehitystä kehittämään Enontekiötä antamalla kehitysideoita ja keskustelemalla niistä!!

Rohkeasti vain ideoimaan niin saadaan kunta nousuun ja työttömyys laskuun ja nuorillemme tulevaisuus!!
13250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Laitetaan tänne itsensä syömisellä ja nälällä tappaville kurssikeskus.
On kamalaa nähdä kun jotkut syövät tai laihduttavt itsensä hengiltä.
Mitä tällaisen itsetuhoisen ihmisen päässä tapahtuu on käsittämätöntä. Laki estää kuitenkin pakkohoitoon laiton vaikka tällainen ihminen kuinka rasittaisi yhteiskunnan kukkaroa kaikkine sairauksineen. Eihän tällaiset ihmiset kyllä pitkään eläkkään ja ehkä silloin saavat sen täyttymyksen elämälle mitä ovat hakeneet.
Sikoja on muuallakin kuin sikaloissa.

Äänestä
  • Tällaista kurssikeskusta varmaan tarvittaisiin mutta ne yli syöneet pitäisi varmaan houkutella sinne hamburilaisilla ja coca-colalla sillä net on ainoat mainokset mitkä näyttävät tehoavan. Tässä viikolla kun kahtelin Karesuannossakin yhtä naista, nainen kai se oli vaikka ei siitä lihakasasta enää tiennyt mitä sukupuolta on että kyllä täytyy olla monta ruuvia löystyny kun on itensä töllaseksi syönyt. Sen miehellä ei varmaankaan ole ruuvimeijseliä tai sitten se nainen on net kätkenyt.

    Äänestä

Casino tai suuri pelihalli olis vetonaula joka tois väkeä paljon ulkoapäin ja oman kunnan väkikin sais pelata koko sydämmellään.

Äänestä

Ai saatasko sellaiset vapaaliput peliluoliin niinku ne "vapaa lentoliput" ?

Äänestä

Kielletään turismi kokonaan ja perustetaan joku tehdas.

Äänestä

No mutta siinäpä neronleimaus ,,joku tehdas ;)

Äänestä
  • Joo voitasi alkaa valmistaa hillan, koivun ...ym lehti teetä tai rohtoja vielä suhteellisen puhtaista kasveista. Poronpapanatkin voitaisiin hyödyntää. Tutkimuksella varmaan aukeisi niillekkin käyttöä, Paljon muutakin meillä täällä on mitä voitaisiin kehittää, Kyllä varmaan jonkunlainen teollisuus saataisiin pystyyn. Hyvällä markkinoinnilla meni varmaan kaupaksi.

    Äänestä

MARIANPÄIVÄT PELTOVUOMASSA 2013!!!

Äänestä

Jaa että ideaboxi.No Lidl,mönkijätehdas ja kelkkatehdas sen kylkiäisenä.Niin ja kylpylä sinne surkean kylänmäen rinteeseen.Joko riittää iteat?

Äänestä
  • ja naapurit toimittamhan kyläuutiset telkkarhin niin jo olis ja tulis asiaa!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

niitä rahanaisia olis hyvä olla, tulisi turisteja ja kelpaiusi ne itelleki.

Äänestä
  • Ai että puute vaivaa. Puutteessa on vaikea elää ja käsikin siinä känsittyy.

    Äänestä

Tehään sitä mitä osataan eikä yhtään mitään muuta. Siinä lähtökohta joka varmasti pitää. No mitäs me sitten osataan ?????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulevaisuusonnuorten kirjoitti:

Nyt kaikki rohkeasti mukaan!!

Autetaan Enontekiön kehitystä kehittämään Enontekiötä antamalla kehitysideoita ja keskustelemalla niistä!!

Rohkeasti vain ideoimaan niin saadaan kunta nousuun ja työttömyys laskuun ja nuorillemme tulevaisuus!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu