Nyt on tilanne se, että asian voisi tulkita sekä, että! Vaikka kuinka luen selkeästi rivi riviltä ja jopa yritän niiden rivien välistä niin molempien mahdollisuus on käsi kosketeltava...En voi luottaa enää edes intuitiooni saatikka vaistooni!
Siis kumpi? Oikea suhde vai seksisuhde? (taikka kuhan edes kerran pääsee kokeileen) Tähän tuskin on yhtä ainoaa vastausta olemassa, mutta kertokaa miehet tälle hukassa olevalle naiselle edes jotain esimerkkejä, mistä erotan onko miehen tunteet kohtaani niitä aitoja ihastumisen/rakastumisen tunteita vai onko kyse vaan seksuaalisista tunteista?
mistä tiedän
11
76
Vastaukset
Ainoa konsti on mennä sen kanssa sänkyyn. Jos se lähtee sen jälkeen, se sai jo haluamansa. Jos ei, se haluaa ainakin uusinnan. Ties vaikka suhteen.
Oletko muuten varma, että mies tietää itsekään, mitä haluaa?- kallanhelmi
Tämä vastaus valaisi paljon asioita omassa tapauksessani. Kiitos.
kallanhelmi kirjoitti:
Tämä vastaus valaisi paljon asioita omassa tapauksessani. Kiitos.
Oho, tuli kirjoitusvirhe. Eli eipä kestä! ;-)
- kumpaa mies haluaa?
voih...onko tuo tosiaan ainut konsti :( ?
Ja kysymykseesi vastaus, ei se mies taida itsekkään tietää mitä haluaa...!?
Mitkä sun omat tunteet on? Siitä on kuitenkin viime kädessä kyse.
- kumpaa mies haluaa?
taidan tykätä hänestä....ja tosi paljon!
kumpaa mies haluaa? kirjoitti:
taidan tykätä hänestä....ja tosi paljon!
Kannattaisiko sinun sitten kertoa hänelle se? Niin tai näin, sulla on hyvin vähän(jos ollenkaan) menetettävää, mutta paljon voitettavaa. Ei aidoissa tunteissa mitään hävettävää ole, vaikka toinen ei tuntisikaan samoin.
- anna anaaliin
kumpaa mies haluaa? kirjoitti:
taidan tykätä hänestä....ja tosi paljon!
mutta käy sitä ennen pyllynpesulla :)
- haluanystäviä
...miksei kukaan ajattele, että tuo ihminen on tutustumisen arvoinen.....sen jälkeen kun on ollut kivaa yöllä...
Mistä sen voi erottaa? Seksistäkö : ) ??
Nyt oli niin syvällisesti purettu koko tapaus, että voisi verrata Veikkauksen joka viikkoiseen "tällä viikolla oikein veikanneiden kesken jaossa jopa 3 miljoonaa..." Sen täsmällisen ei sitten oikein voi arvata kukaan, mutta vain onneasi kokeilemalla voit saada jotain. Jos jätät leikin väliin nyt, niin tiedät mitä tulet saamaan, eikä sekään välttämättä ole huono valinta.
Määpä luulen että rivien välit voit unohtaa kokonaan het alkuunsa, se kun on vain omaa tulkintaasi siitä mitä ei ole sanottu, fiktiota, eli oikeastaan ei yhtään mitään ja pahimmassa tapauksessa täysin väärin "pääteltyä", kun ihmisellä on tapana päätellä asiat oman katsantonsa, vaikkapa pelkojensa tai toiveittensa, suuntaisiksi.
Kohtuullisen varmaa on se, että seksiä ko. ihminen ainakin haluaa, sanottiin se ääneen tai ei. Jos se tuntuu toimivalta tai jopa loistavalta, niin kaipa sille sitten jatkoakin toivoisi. Yksi asia johtaa toiseen, toinen kolmanteen ja sitä rataa. Ei leipääkään voi syödä ennenku se on jollain tavoin saatu siihen nenun eteen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475375Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612136Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181770Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1381723- 171505
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301437Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4130081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se207917