välttämätön laihdutus (surettaa) :(

kateellinen,,......,

olen laihduttamassa mutta ns. ongelmani on se, että huonon itsetuntoni vuoksi, minulla ei ole mitään ylpeilemistä muutakuin rinnat. Jos ne lähtevät ennen kuin pääsen muuten solakaksi, niin voihan paska...

mutta eihän ne voi lähtee ainakaan KOKONAAN? kuinka monta numeroo ne pienentyis? minun sukulaisillani on todella laihat vartalot, ja isot rinnat.
onko mahdollista minulla? :S kai ne on vähän vielä kehitysvaiheessa, mutta ei ne paljoa ole parin vuoden aikana muuttunut ._.
alkaa vain tuo h'iritä kun on farkuissa epämukava olla ku näyttää reidet niin paksuilta ja muutenkin.

haluaisin olla niinkuin serkkuni.

5

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 01HAIR-SPRAY10

      nooo, ei ne nyt kokonaan lähteä voi kuiteskaan :-D jos sulla on häiritsevästi ylipainoa ja et ole tyytyväinen niin suosittelen laihduttamista :-) tulee paljon parempi olo-itselleni ainakin.

    • ...

      Minä olen pudottanut painoa noin 34 kg ja rintaliivikoko on pienentynyt 110DD > 85E, eli ympärysmitta on pienentynyt, mutta kuppikoko ei. Olen vieläkin lievästi ylipainoinen, joten painonpudotus jatkuu ja toivon, että rinnatkin vielä tästä pienenisivät.

      Jos teillä suvussa on hoikkia mutta isorintaisia naisia, niin voi olla että sinullakin on samat geenit. Tytär on usein äitinsä mallinen.

      Ei ne rinnat sentään kokonaan katoa, ellet nyt ihan luurangoksi itseäsi laihduta.

    • hehheeeh

      okei :D
      mutta, tuota, lähteekö ne sitten useimmiten ensiksi sieltä rinnoista, koska saattaa minun motiivi loppua siihen paikkaan kun huomaan että misstään muualta ei ole lähtenyt kuin sieltä rinnoista.../:

      ja voiko niitä rintalihaksia treenaamalla "suurentaa" tai luoda vaikutelmaa suuremmista rinnoista, vai pienentääkö se niitä? :O

      • yksi laihduttaja

        Ei lähde. Toki ne voivat pienetä mutta eivät merkittävästi. Esimerkiksi minä olen pudottanut painoa noin 12 kiloa, mutta rinnat eivät ole pienentyneet lainkaan (vaikka toivoisin sitä). Liivien kuppikoko on edelleen sama kuin ennen painonpudotusta, ainoastaan senttikoko (joka siis mitataan rintojen alta) on pienentynyt yhdellä koolla eli 5 cm. Entinen koko 100D on muuttunut kooksi 95D.

        Rintalihaksia voit treenaamalla vahvistaa, mutta et varsinaisesti rintoja. Rinnat ovat suurelta osin rasvakudosta (vaikka eivät juuri pienenekään samalla kun rasva muualta vähenee), ja ovat yksi syy siihen miksi normaali rasvaprosentti naisilla on suurempi kuin miehillä.

        Niinkuin yksi vastaaja edellä kirjoittikin, rintojen muoto ja koko on pitkälti perinnöllistä. Jos siis olet tietyt geenit saanut, pysyt melko isorintaisena vaikka laihtuisitkin. Minulla on samoin. Osalla on täysin päinvastainen tilanne, eli vaikka paino nousisi, se ei vaikuta rintoihin.


      • Rasvojen paikka

        Kaikilla kertyy rasva eri paikkoihin. Jos sukusi (hoikilla) naisilla on kunnon rinnat, kuten kirjoitit, on mahdollista, että heillä kaikki vähäinen rasva on rinnoissa. Joillakin se on reisissä, käsivarsissa, leuan alla... Meissä naisissa on kovin eri mallisia ja hyvä niin!

        Mutta nauti lapsonen kesästä, äläkä murehdi turhia!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17118
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5517
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2592
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2076
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1775
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1007
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      959
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      899
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      897
    Aihe