Carrot työnvälitysfirma Hki

aleksi355

Kyseisessä firmassa töykeä ja ammattitaidoton työhaastattelija. Ei kannata tuhlata aikaansa tähän firmaan. Muutenki rupeaa miettimään tämän kuvion järkevyyttä, että suuri osa työvoimatoimiston työpaikoista on nykyään näiden työnvälitysfirmojen mainoksia. Ilmoituksessa haetaan esim. kesätöihin 1kk mutta paikanpäällä selviää että työtä ehkä on se pari päivää joskus epämääräisessä tulevaisuudessa tai ei ollenkaan.

Viime viikolla katsoin Mol.fi sivuja ja osastoa KESÄTYÖT. Siellä sitten oli taas yksi näitä työnvälitysfirman paikkoja. Siinä ilmoituksessa erikseen mainittiin että tämä työ ei ole kesätyö. Eli oli siis pakkoa laittaa oman firman mainos aivan väärään paikkaan.

Olen vuosia sitten tehnyt eräälle isolle työnvälitysfirmalle töitä ja silloin homma pelasi suhteellsien hyvin. Nyt näitä firmoja tulee kuin sieniä sateella ja koko touhu menee täysin lyhyt aikaisempia/ kauta keikka töitä tarvitsevien hyväksi käytöksi.

0

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä elukkaa kaivattusi

        muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
        Ikävä
        65
        4180
      2. Haleja ja pusuja

        Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
        Ikävä
        46
        3969
      3. Onko mukava nähdä minua töissä?

        Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
        Työpaikkaromanssit
        36
        3462
      4. Oi mun haniseni

        Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
        Ikävä
        16
        2873
      5. Hei rakas sinä

        Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
        Tunteet
        34
        2719
      6. En kirjoita sulle tänne

        Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
        Ikävä
        14
        2522
      7. Kyllä mulla on sua ikävä

        Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
        Ikävä
        10
        2124
      8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

        IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
        Maailman menoa
        12
        1206
      9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

        Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
        Ikävä
        145
        1157
      10. Mitä ajattelet

        Mies minusta tänään?
        Ikävä
        80
        1006
      Aihe