Mies voi ihastua

suht hyvännäköiseen kadulla vastaantulevaan naiseen tai vaikkapa siihen kuuluisaan kaupan kassaneitiin.

Toisin päin se ei kuitenkaan ole mahdollista.

Miksi ei?
13182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

koska sinä sanot niin?

Äänestä

Kyllähän naisetkin, jos vastaan tuleva mies on maaninen, tatuoitu vege bodari rokkari?

Äänestä

Koska miesten naamat ovat liian rumia. Miehille miehen naama on vastenmielisin asia miehessä, naisille miehen vartalo on ehkä vastenmielisempi kuin naama mutta naamakaan ei herätä suurempia tunteita. Miehet sietävät miesten vartaloa jopa paremmin kuin naiset.

Uskon että naiset selviäisivät miehen vartalosta jos vain miehen naamasta jotenkin evoluutiolla saataisiin sellainen että se ihastuttaisi naisia samalla tavalla kuten miehiä naisen naama. Naisen naama on hyvin tärkeä asia...siksi osa heteromiehistä pystyy katsomaan she-male pornoa tai vaikka arvostelemaan toisten miesten peniksiä ilman suurempaa ällötystä.

Äänestä
  • Lääkkeet!

    Äänestä

  • Miksi sitten naiset kertovat paljon useammin "rakkautta ensi silmäyksellä" -tyyppisiä tarinoita?

    Mutta joo. Sähän höpötät taas sitä tyypillistä sontaasi. FF:n sanoin: Lääkkeet!

    Äänestä

  • Kun mainitset evoluutiosta, niin oletko jotenkin tyytymätön (ihmis)naaraan ja uroksen rooleihin luonnonjärjestyksessä. Että nainen ihastuisi automaattisesti pelkästään naamaan ilman näyttöjä selviytymistaidoista (alunperin siis luonnossa ja luonnon ehdoilla).
    Ihmispopulaatiossa naamakin (ja sossun luukku :) voi tosin riittää, mutta yleensä naisilla on vielä luonnollista perimää jäljellä niin, että myös persoonalla ja selviytymispotentiaalilla on vielä tärkeä osa.

    Alkuimpulssina miehelle naama ja takapuolikin voi ihastumiseen riittää; etenkin jos nainen sattumoisin olisi sillä tapaa 'bimbo' kuin ehkä mies itsekin. Äkki-ihastuminen voi kuitenkin fysiikasta huolimatta hiipua, jos nainen alkaisikin puhua vaikkapa naisasialiikkeen historiasta. Nainen yleensä tarvitsee ihastumiseensa jotain tiedossa olevaa, kavereiden kertomaa ja/tai kuviteltua taustaa miehen (ainakin jonkin lajin) kelpoisuudesta.

    Äänestä

Pääsääntöisestihän se menee juuri toisin päin, naiselta menee jalat alta, kemiat kohtaavat jne... Miehillä tunteet useimmiten tulevat mukaan vasta ajan myötä. Se ei ole mitään ihastumista, jos haluaisit panna jotain kadulla vastaantulevaa naista.

Äänestä
  • saati rakastumista.

    Äänestä

  • niinpä niin kirjoitti:

    saati rakastumista.

    Lapsellista kutsua rakastumiseksi sitä, että alkaa unelmoimaan jostain kassatytystä.

    Rakastuminen on vähän muuta kuin ulkoisten ihqujen seikkojen noteeraamista.

    Äänestä

  • tuijotellen kirjoitti:

    Lapsellista kutsua rakastumiseksi sitä, että alkaa unelmoimaan jostain kassatytystä.

    Rakastuminen on vähän muuta kuin ulkoisten ihqujen seikkojen noteeraamista.

    tai sitten miehet rakastuu samalla hetkellä kun erektio alkaa ja rakkaus hiipuu siemensyöksyyn.

    Äänestä

  • Ei muuten pidä paikkaansa.

    Äänestä

Niin, miksi ei? Sinäpä sen sanoit. Onhan se neitikin ihminen ja kykenevä ihastumaan.

Äänestä

Sarjassamme "Sinkut-palstan omituisia käsityksiä".

Mistä ihmeestä te noita käsityksiä keksitte? Ihanko itse omasta päästä? Tulee sellainen olo, että tekee mieli sanoa "tosi taitavaa" kuin viisivuotiaalle aivovauriolapselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ellei rakastuakin kirjoitti:

suht hyvännäköiseen kadulla vastaantulevaan naiseen tai vaikkapa siihen kuuluisaan kaupan kassaneitiin.

Toisin päin se ei kuitenkaan ole mahdollista.

Miksi ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu