Miten piristän miestäni?

ehdotuksia?

Olemme avoliitossa ja meillä on 7kk vanha vauva. Mieheni tekee paljon töitä ja on hyvin stressaantunut töistänsä, lisäksi kotona on paljon projektia, joiden takia hän stressaa.
Haluaisin keksiä jotain kivaa hänelle, millä piristää. Ainoat mitä keksin, on risteily jossain sviitissä, kuohuviinit yms, mutta siihen ei tällä hetkellä ole ajallisesti mahdollisuutta, plus tietty hyvät ruuat, mutta haluaisin jotain enemmän tehdä. Tällä hetkellä pidän kodin siistinä, hoidan päivisin vauvan ja teen ruuat, mutta se on "normaalia", haluaisin jotain extraa. Mitä keksin?

3

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • avokki 66

      Ottakaa pieni hengähdystauko ja jos mahd.voisiko vauva olla vaikka vuorokauden hoidossa mummulassa..voisitte mennä kahden vaikka vuorokauden lomalle kylpylään ja ottaa yhdessä hierontaa-muita hoitoja(äidin hartiat kaipaa myös) ja sitten vaikka illalla tanssimaan tai sisävesiristeilylle..tai voithan hieroa häntä ja tehdä jalkahoidon kynttilänvalossa..(mieheni nukahti:))

    • yksin kotona

      Vuokraa joku kesämökki ja viettäkää siellä pari päivää saunoen ja uiden. grillaatte hyvää ruokaa ja harrastatte seksiä laiturilla. Nuku vaikka alasti tai siivoo alasti tai tee ruokaa alasti. kyllä miehes piristyy varmana.

      • yksin kotona

        Kylpylät on niin arkisia ja tylsiä eikä siellä saa olla rauhassa. Vuokraa se kesämökki jostain. netistä varmaan löytyy vuokrattavia kesämökkejä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      122
      5145
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3678
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2460
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1578
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1560
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1524
    7. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      23
      1411
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1302
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1208
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1127
    Aihe