Tottako?

Onko kunta maksamassa siivouspalvelut talouteen, jossa asuu myös ns. terveitä? Taloudessa vain yksi tai toinen saa pientä apua ns. lääke jaossa. Vau, meitä samankaltaisia onkin reilusti täällä. Tasa-arvon nimissä se luutu kuitenkin pitäisi pysyä sekä miehen että naisen kädessä.
1147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ai ,,oletko kuullut tasa-arvosta tässä meidän kotokunnassa?
Voi vain ihmetellä miten ne avut ja tuet jaetaan ,,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelevä???? kirjoitti:

Onko kunta maksamassa siivouspalvelut talouteen, jossa asuu myös ns. terveitä? Taloudessa vain yksi tai toinen saa pientä apua ns. lääke jaossa. Vau, meitä samankaltaisia onkin reilusti täällä. Tasa-arvon nimissä se luutu kuitenkin pitäisi pysyä sekä miehen että naisen kädessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu