Miesvaltaisella alalla täyttää 50-vuotias rouva vuosia

Autokauppaa

Auttakaa meitä ukkoja, te kaikki ihanat naishenkilöt. Mitä me ostetaan porukalla meidän ihanalle äitihahmolle lahjaksi kun hän täyttää 50-vuotta. Annetaanko rahana vai mikä olisi pieleenpainuva lahja?
Kiitos kaikille vastanneille !!!!!

2

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naisen vinkki

      Esimerkiksi joku lahjakortti kylpylään/hierontaa/kasvohoitoon voisi olla hyvä :) Se on sellainen hemmottelulahja. Ei kovin usein itse tule (naisena) tuommoisissa käytyä, joten pidän sitä hyvänä lahjaideana, ja ilahtuisin kovin jos joku minua sellaisella muistaisi. Mielestäni tämä on parempi lahja kuin että rahan antaisi saman summan. Lahjakortti, pieni kukkakimppu ja halaukset :)

      Muistakaa, että mitä ikinä annettekaan, lahjan saaja on varmasti mielissään jo pelkästään muistamisesta :)

    • ihanaa...

      Joissain työpaikoissa on annettu esim.Iittalan taika-astia sarjaa. Joku 100 € lahja vähintään.Tietysti joku ISO kukkakimppu,vähän liioittelua mukaan. (mulle ainakin :D ) Ihanaa että te miehet siellä haluatte muistaa :).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1806
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      73
      987
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      909
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      838
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      751
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      691
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      673
    Aihe