Tilanteeni on siis se, että ulkonäöltäni olen ylemmän tason mies, mutta kohtelias ja naisen huomioon ottava käytökseni on aina tehnyt minusta ns. AT-miehen.En ole siis koskaan pystynyt esim. tuosta vain alkaa suutelemaan tuntematonta naista jos en ole täysin varma että hän haluaa sitä. Olen aina ajatellut että ensin pitää kunnolla tutustua jne... Sillä tavalla ei tietenkään voi naista saada ainakaan yökerhoissa.
Päätin siis eilen kokeilla YT-miesten suosimaa "nyt otan kun tekee mieli"-lähestymistapaa ihan vain osoittaakseni itselleni, ettei naisettomuuteni johdu rohkeuden puutteesta. Otin siis itselleni naisen jota aloin suudella ja lääppiä. Pistin paremmaksi kuin kukaan YT-mies jonka olen koskaan nähnyt. Siitä tuli luultavasti yksi yökerhon kiiheimmistä hetkistä. Nainen oli lähes orgasmisessa tilassa.
Hän sitten ehdotti että lähtisimme pois yökerhosta ja olin samaa mieltä. Mutta ennen kuin tulimme ulko-ovelle, hän kääntyi syrjään ja sanoi: "sinä lähdet, minä jään." Hän sanoi sen jotenkin surullisen tuntuisesti. Tilanne oli outo, kun vielä hetki sitten oli vaihdettu lähes rakastuneita katseita ja hymyjä. Kaiken kukkaraksi hän ei suostunut antamaan mitään syytä yllättävälle mielen muutokselle.
En lähtenyt yökerhosta, mutta jätin hänet rauhaan. Lopulta poistuessani näin, että nainen lähti jonkun ulkonäöltään reilusti minua alemman tasoisen miehen matkaan. Se pisti vähän miettimään. Ainoa selitys jonka keksin on, että nainen pelkäsi saavansa tunteita minua kohtaan. Hän halusi yhden illan panon sellaisen miehen kanssa jota kohtaan ei tuntenut mitään.
Ehkä oli virhe, kun näytin katseellani että välitän hänestä. Tai sitten olen vain liian hyvän näköinen että naiset uskaltaisivat viettää yön kanssani. He eivät halua rakastua, he haluavat vain panna.
Tuntuu että ymmärrän naisia nyt ihan eri tavalla. Siksi siis ulkomaalaiset miehet ovat niin haluttua tavaraa, koska syvällä sisimmässään useimmat suomalaiset naiset eivät halua ulkomaalaista miestä. Siksi ulkomaalaiset sopivat niin hyvin irtoseksi kumppaneiksi, koska heihin naiset eivät pelkää samalla tavalla rakastuvansa. Suurin osa naisista ei etsi yökerhoissa unelmien miestä. He etsivät sellaista jonka voi helposti unohtaa.
Eli ylemmän tason mies ei ole kovinkaan kuvaava termi niille jotka saavat helposti irtoseksiä.
Hetken sain tuntea olevani ns. YT-mies
16
213
Vastaukset
- 4+19
Eipä niitä selityksiä kannata hirveesti miettiä, mutta tässä olis kilpaileva teoria, johon ehkä myös itse hieman viittasit.
Oma YTM asenteesi muuttui huomaamattasi enemmän ATM suuntaan seikkailunne edetessä. Ja naiselle paljastui, että jätkähän vetään vaan jotain roolia kun aloit jo tuossa vaiheessa "välittämään" hänestä (tai näin ainakin kirjoitit).
Se jännitävä YT-mies, joka otti, eikä paljoa kysellyt olikin vain feikkattua käytöstä tavalliselta mieheltä.- Olen valaistunut
Hmm... Pitäydyn kyllä vielä omassa teoriassani, koska näin omin silmin miten se toinen mies, jonka mukaan nainen lähti, lähestyi häntä. Ja siinä ei ollut mitään jännittävää. Hän oli jäykän kohtelias. Luulen että naiselle yksinkertaisesti kelpasi kuka tahansa joka olisi helppo unohtaa panon jälkeen.
Mutta ehkä on totta että ei olisi pitänyt vastata naisen ihastuneisiin katseisiin ja hymyihin. Olisi pitänyt kohdella häntä kuin ilmaa. No samapa se.
- nussitaan
Suomalainen nainen on keskimäärin 15 miehen käyttämä.
Olisit voinut mennä kysymään tältä naiselta kun hän lähti tämän nussijamiehen kanssa nussimaan, että miksei sinun kulli kelvannut. Ei tarvitsisi sitten täällä miettiä.- Olen valaistunut
Jotenkin koko tilanne vaikutti niin itsestään selvältä, etten tuntenut tarvetta mennä edes kysymään naiselta miksi se toinen mies kelpasi paremmin. Eli en minä tullut tänne asiaa miettimään vaan tulin vain kertomaan havaintoni.
En usko että tuohon tapahtuneeseen on mitään muuta selitystä, kuin se minkä kerroin.
- 11+19
Yksi mahdollisuus on tietysti että arvioit oman ulkonäkösi yläkanttiin ja todellisuudessa oletkin alempitasoinen kun tämä paikalle suhahtanut panoeino.
- Olen valaistunut
Joo, tuota kuulee aina kun netissä keskustelee. Mutta en ole mikään idiootti. Tiedän aivan hyvin miltä näyttää ylemmän ja alemman tasoinen mies. Saan kuulla hyvin usein olevani komea ja ihmettelyjä siitä miten minulla ei ole tyttöystävää. Saan paljon kiinnostuneita katseita kauniilta naisilta. Olin koulussa aina luokkani halutuimpia. Pistin kerran yhden pikkukaupungin sekaisin kun muutin sinne vain ulkonäköni tähden. Eli voin vakuuttaa että en arvioi ulkonäköäni väärin.
- Lähetä kuva
Olen valaistunut kirjoitti:
Joo, tuota kuulee aina kun netissä keskustelee. Mutta en ole mikään idiootti. Tiedän aivan hyvin miltä näyttää ylemmän ja alemman tasoinen mies. Saan kuulla hyvin usein olevani komea ja ihmettelyjä siitä miten minulla ei ole tyttöystävää. Saan paljon kiinnostuneita katseita kauniilta naisilta. Olin koulussa aina luokkani halutuimpia. Pistin kerran yhden pikkukaupungin sekaisin kun muutin sinne vain ulkonäköni tähden. Eli voin vakuuttaa että en arvioi ulkonäköäni väärin.
tänne. Muuten emme usko.
- Olen valaistunut
Lähetä kuva kirjoitti:
tänne. Muuten emme usko.
Okei! Ei tarvitse uskoa. Joku joka on vastaavanlaisessa tilanteessa varmasti uskoo.
- ---..---
Ensimmäinen lauseesihan oli että olet AT mies. Siis tässä tapauksessa alemman tasoinen mies näyttää sinulta.
- Olen valaistunut
Ymmärsit oikein. Siis jos AT-mies tarkoittaa sitä että saa helposti naisia. Eikö tällä palstalla ole useaan otteeseen myönnetty että ulkonäkö ei vielä takaa sitä että saa automaattisesti naisseuraa.
- Olen valaistunut
Olen valaistunut kirjoitti:
Ymmärsit oikein. Siis jos AT-mies tarkoittaa sitä että saa helposti naisia. Eikö tällä palstalla ole useaan otteeseen myönnetty että ulkonäkö ei vielä takaa sitä että saa automaattisesti naisseuraa.
Korjaus ylempään.
Siis jjos YT-mies tarkoittaa sitä että saa helposti naisia. - <.<.<.<
Olen valaistunut kirjoitti:
Ymmärsit oikein. Siis jos AT-mies tarkoittaa sitä että saa helposti naisia. Eikö tällä palstalla ole useaan otteeseen myönnetty että ulkonäkö ei vielä takaa sitä että saa automaattisesti naisseuraa.
Totta. Ehkäpä panoeino onkin parempi termi kuin YTM.
- tai sitten
Nainen luuli sinua pelimieheksi käytöksesi takia. Nainen pettyi ehkä siksi koska paljastuit pelimieheksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464041Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232317Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411481
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37940- 77939
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127937Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8857J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62780