Tempperamenttinen mies!

onnetonolo

Tulipa taas riideltyä tänään ja nyt on kyllä neuvoton olo. Mies sai aamulla täydellisen hepulin ja lähti ovet paukkuen asunnosta,ei siinä kerennyt juuta tai jaata sanomaan!
Perään lähetti vain pari kiukkuista viestiä joissa sisältö suurinpiirtein oli että ei ole sen minun temppuni jälkeen enään rakastanut minua samalla lailla ja että ei uskalla jättää minua yksin koska silloinhan voin olla missä vain(iskemässä jotain toista)!
Siis haloo! Olen 2 vuotta sitten ollut jatkoilla paikassa jossa en olisi saanut olla ja siellä ei todellakaan tapahtunut mitään mistä olisi syytä olla mustis,mutta niin vaan aina riidellessä mieheni kaivaa tämän vanhan asian esiin ja uhkaa jättää minut jne. Ja muuttipa tosiaan poiskin viime vuonna,tosin vain vähäksi aikaa kunnes palasi takaisin kotiin..

Tosi pahalta tuntuu ja monta kertaa olen tuota mennyttä tapahtumaa pyytänyt anteeksi ja yrittänyt hänelle siitä lähtien todistaa olevani luottamuksen arvoinen. Todella rakastan häntä ja en IKINÄ pettäisi mutta kuinka ihmeessä saan hänet myös sen tajuamaan?
Olen itse antanut hänelle anteeksi niin monia tempauksia(kyllä,myös naisjuttuja)että tuntuu ihan kohtuuttomalta että hän aina halutessaan riidellä kaivaa esiin tämän minun ikivanhan"rikoksen".
Suuttuessaan hän on pelottava jopa agressiivinen ja minä olen itse todella huono riitelemään tai edes korottamaan ääntäni,eli mikähän nyt mahtaisi olla se järkevin ratkaisu menetellä hänen kanssaan?

4

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huhhujj

      jätä tuollainen renttu. hän ei arvosta sinua yhtään, kaivaa asian esiin vain kiusatekseen sinua ja saadakseen sinulle pahan mielen. Narsisti sika tuo mies on!

    • yksin.kotona

      Ota tällänen rauhallisen luonteen omaava mies. Kiltti ja ystävällinen ja tasapainoine joka ei suutu. Ai niin mut naisethan tykkää miehistä jotka riehuu ja suuttuu ja juopopottelee ja haukkuu huoraksi viikonloppuisin...

      • -

        tämä on niin totta !


    • niin se on

      ei mustasukkaista saa millään tajuamaan. tulee vielä suuttumaan monta kertaa ja luulemaan että olet pettänyt

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      47
      5335
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      57
      1981
    3. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      138
      1713
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      17
      1689
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1435
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      27
      1305
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1290
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1087
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      77
      1048
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      60
      887
    Aihe