Testatkaapa puolisoanne!

~ Jape

Onko koskaan tuntunut, että puolisosi olisi mahdollisesti pettänyt sinua, mutta et olisi koskaan saanut siitä mitään todisteita? Minäpä keksin eräänlaisen keinon testata, onko miesystäväsi todella lojaali ja luotettava. Tämä voi toimia molempiin sukupuoliin, mutta todennäköisimmin miehiin.

Seuraavan kerran kun lähdette vaikkapa baariin puolisosi kanssa, soita jollekin ystävällesi tulla mukaan. Ystäväsi täytyy olla joku, jota puolisosi ei entuudestaan tunne, sekä ystäväsi tulisi olla suht. viehättävä/komea. Kerrot ystävällesi juonen kuvion. Baarissa kerrot vaikkapa käyväsi vessassa. Tässä kohdin ystäväsi astuu kuvioon. Vessaan mennessäsi ystäväsi pyrkii flirttailemaan ja tarjoutuu antamaan puolisollesi numeronsa. Jos tämä ottaa sen, a'vot! Emmeköhän me jotain tästä voi päätellä.

Joitain yksityiskohtia voi oman mielensä mukaan hioa, mikäli siltä tuntuu.

9

682

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huhhuhmitähulluja

      Kyllä pitää olla sairas mieleltään että tuollaista suunnittelee puolisonsa menoksi.

      Kannattaa mennä ihan suosiolla jollekkin juttelemaan, jos itsetunto ja toiseen luottaminen ovat niin olemattomia, että tuollaista pitää tehdä seläntakana.

      Mielestäni pettäminen ei ole millään tavalla oikein, mutta jos oikeasti luulee että puoliso pettää ja on noin varma, että alkaa tuollaista suunnittelemaan, niin eikö se ole parasta vain erota?

      Jotain rajaa niiden luulojen kanssa.

    • varmasti

      toimiva keino... Ei muuta kuin kokeilemaan. Itse kokeilisin myös jos minulla olisi naispuolisia ystäviä.

    • selvä peli

      Jos minua testattaisiin noin ottaisin eron heti vaikka olisin kuinka ihastunut. Lähtisin enkä sanoisi mitään. En kahta sanaa.

      • wetae4rtgaetg

        Jep, sama täällä. Onkohan aloittajalla lisää näitä "loistavia" ideoita..?


    • 3+2

      No siis, ei välttämättä toimi juuri noin. Olen varattu ja uskollinen eikä mieleni tee vierasta.

      Baarissa käymme yhdessä ja erikseen ja toisinaan minulle tulla flirttailemaan ja juttelemaan enkä pidä sitä pahana kummankaan kohdalla. Flirtti vaan piristää elämää eikä siinä ole mitään pahaa. Myös puhelinnumeroa on tarjottu ja aina olen siitä kieltäytynyt tyyliin "muruni ei varmaan pitäisi ajatuksesta" tai "valitettavasti olen varattu" yms. Toisinaan joku tyrkyttää yhteystietojaan väkisellä ja silloin olen ne ottanut vastaan mutta mitään en ole niillä koskaan tehnyt koska ei vaan yksinkertaisesti kiinnosta.
      Aina pitää olla kohtelias jos toinenkin osapuoli on ja minusta ei ole kenellekään sanomaan töykeästi että "painuppa ****n siitä, olen varattu".

      Aika kehnolla pohjalla pitää parisuhteen olla jos tuolle linjalle lähdetään. Toki jos on varma siitä että toinen oikeasti on huithapeli niin voihan sitä jonkun palkata ehdottamaan suoraan seksiä eikä mitään puhelinnumeroita mutta mitä hyötyä siitä on jos on kerran muutenkin varma asiasta.

      Itse en kyllä niin tekisi, jos rakkaani pettää niin sitten pettää, ei sitä voi etukäteen tietää edes tämmöisillä tempuilla.

    • Kuvionsa tunteva

      Aika typerää...ensin muija häipyy vessaan, ja sen jälkeen sen ystävänsä puoliväkisin tunkisi numeroaan kouraan-ja tästä pääteltäisiin, kuka on uskollinen?

      Ehei-ystävän täytyy olla myös valmis toteuttamaan tämä sinänsä sairas kuvio, sillä numeroita voi jakaa vaikka kadulla kelle tahansa. Mutta "sitä" ei jaetakaan kelle vaan.

      Tällöin asiassa on vain voittajia, kaikki saa mitä haluaa, ja se naisen ystävä voidaan todeta täysin luotettavaksi. WIN-WIN-tilanne siis. Näin toimii ammattilaiset, amatöörit jää tässäkin tuolle paperitasolle.

    • riskipisnes

      Saattaapahan siinä käydä niinkin että mies on tunkemassa numeroaan naisen ystävättärelle, naiselle ei vaan kumpikaan tunnusta mitään...

    • ........

      Olipa hyvä neuvo. Tuolla tavalla pääsisi ainakin minusta eroon.

    • Jorma Stormela

      Ei miehen kuulukaan olla uskollinen. Isot nisäkäsurokset pitävät luonnossa aina useampaa naarasta. Juu, linnut ovat uskollisia, mutta ne ovat geneettisesti yhtä kaukana meistä kuin dinosaurukset.

      Uros jaagaa naarasta, naaras halua pentuja. Mitä nopeammin tämän hyväksyy, sen helpompi on rakentaa toimiva parisuhde ja olla onnellinen. Mies ja nainen ovat erilaisia eivätkä vain "ole" erilaisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4572
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3393
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2380
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      39
      1418
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1343
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1196
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      978
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe