Mä yhden pitakebabin (pienen, kaupasta ostetun), kaks hodaria ja saarioisten tonnikalapizzan. Lisäksi omatekoista tonnikalasalaattia.
Mitä oot syöny tänään?
19
81
Vastaukset
aamupäivällä kinkku-metukka-paprikamunakasta
ja suklaapatukka jälkkäriks
iltapäivällä vielä toinen suklaapatukka
eli ei mitään kovinkaan terveellistä,
mur- -Dice-
Mikropitsan, kurkkua, paprikaa, suklaakeksejä ja just äsken yhden banaanin.
Aamulla pari juustovoileipää kahvin kera, päivällä tuli himo siihen saarioisten maksalaatikkoon kun näin kaupassa, sen kanssa rasilaisen hapankaalia, nams mikä maku.
Päivällä napostelin mulberry marjoja ja inkamarjoja, sitten äsken söin pari tomaattivoileipää. En ihmeempää ole syönyt.Aamupalaksi bulgarian jugurtti, lounaaksi juustovoileipä, päivälliseksi makaroonia tonnikalakastikkeella ja iltapalaksi porkkanoita, toinen satsi jääkaapista tota perhanan makaronihässäkkää.. pari viipaletta juustoo.
Ja aamulla aattelin syödä taas jugurtin ja huomenna lounaaksi makaroonii tonnikalakastikkeella :D- alv-liskot
oletko koskaan ajatellut laittaa pastaa, esimerkiksi makaroonia? Se on ihan hyvää silloin tällöin syötynä.
- -Dice-
Tuo makaronihässäkkä kuulostaa hyvältä...
Mutta mitä on tonnikalakastike? :D
Purkki tonnikalaa makaronien päälle..?
Lisätään nyt vielä omaan listaan kaks ruisleipää, juustolla ja kurkkuviipaleilla, sekä litratolkulla kahvia...
Huomenna olis tiedossa luultavasti broileria riisillä.
Viereen joku hyvä salaatti ja buon appetito. ;P -Dice- kirjoitti:
Tuo makaronihässäkkä kuulostaa hyvältä...
Mutta mitä on tonnikalakastike? :D
Purkki tonnikalaa makaronien päälle..?
Lisätään nyt vielä omaan listaan kaks ruisleipää, juustolla ja kurkkuviipaleilla, sekä litratolkulla kahvia...
Huomenna olis tiedossa luultavasti broileria riisillä.
Viereen joku hyvä salaatti ja buon appetito. ;Ptunakastike ... juu ..
siinä on pirkka/rainbow, ihan sama, yrttitomaattimurskaa 2dl, purkki tonnaria, kattilan pohjalle maun mukaan öljyä&chiliä, keitetään miedolla lämmöllä kohtuullinen aika, mitä pidempään, sen makeampi, kuten imelletyt laatikot, jos on hätänen voi oikasta yhdellä sokeripalalla ;) ... viimeistely basilikalla ja valkosipulilla maun mukaan ... ja suolalla tottakai.
yksinkertaista, mutta oikeasti aika makeeta, riippuen mausta, chili/yrtti- kombinaation tasapainon etsimisessä on se juttu, ettei kumpikaan lyö yli ... ja sitten vain ne makaroonit aldente-Dice- kirjoitti:
Tuo makaronihässäkkä kuulostaa hyvältä...
Mutta mitä on tonnikalakastike? :D
Purkki tonnikalaa makaronien päälle..?
Lisätään nyt vielä omaan listaan kaks ruisleipää, juustolla ja kurkkuviipaleilla, sekä litratolkulla kahvia...
Huomenna olis tiedossa luultavasti broileria riisillä.
Viereen joku hyvä salaatti ja buon appetito. ;PAiniin:
Kanaa riisillä- -Dice-
temppuilija kirjoitti:
tunakastike ... juu ..
siinä on pirkka/rainbow, ihan sama, yrttitomaattimurskaa 2dl, purkki tonnaria, kattilan pohjalle maun mukaan öljyä&chiliä, keitetään miedolla lämmöllä kohtuullinen aika, mitä pidempään, sen makeampi, kuten imelletyt laatikot, jos on hätänen voi oikasta yhdellä sokeripalalla ;) ... viimeistely basilikalla ja valkosipulilla maun mukaan ... ja suolalla tottakai.
yksinkertaista, mutta oikeasti aika makeeta, riippuen mausta, chili/yrtti- kombinaation tasapainon etsimisessä on se juttu, ettei kumpikaan lyö yli ... ja sitten vain ne makaroonit aldenteNam...Chiliä, tomaattia ja tonnikalaa...
Tuota pitää tehdä joku päivä. ;P' - -Dice-
temppuilija kirjoitti:
Ainiin:
Kanaa riisilläNo tottakai sitä kamulle pitää ruoat tarjota. (;
( Jos et aivan koko jääkaappia syö tyhjäksi. Muuten käyn syömässä sun loput makaronihässäkät... :P )
Yhden jugurtin, 2 karjalan piirakkaa juustolla, 2 ruisleipäsiivua meetvurstilla ja juustolla, pari suolakeksiä, n.10 mansikkaa ja jäätelötuutin.
- KoppavaHoro
Hiilareita....
Kaksi viipaletta saaristolaisleipää tuorejuustolla, punajuuriviipaleilla ja maustekurkulla.
Yksi alfajor (suklaalla päällystetty iso keksi, jonka täytteenä on dulce de lecheä).
Vehnäsämpylä porkkana-juustosalaattitäytteellä (porkkanaa, juustoa, sipulia, turkkilaista jogurttia).
Vielä yksi saaristolaisviipale yllä mainitulla porkkanasalaatilla päällystettynä.
Energiaa olen saanut myös yhdestä sitruunalonkerosta ja fernetkolasta.
En yleensä syö näin paljon leipää, mutta tänään oli ruoanlaiton suhteen välipäivä. Huomenna mies syös spagetti bolognesea ja minä jotain hyvää salaattia. - zisel
Viimeks söin risottoriisiä. Se Uncle Bensin risottoriisi on ihan sikahyvää kun sen tekee just niinkun sen paketin ohjeessa neuvotaan, eli paistaa (tai kuullottaa) riisejä eka vähän aikaa ja sitten kaataa kanaliemen päälle jne.
Sen risoton kanssa söin hunajamarinoituja broiler-suikaleita. Mitäs muuta mä tänään olen syönyt... ööö.... hitto mä en edes muista :D No leipää. kaks keitettyä perunaa kaks lihapullapyörylää ja pekonin palasia
sit mie vedin yhden pizzan naamaani johon lisäsin omia lisukkeita
aattelin vielä tänään syödä puol litraa jäätelöä- alv-liskot
Jukurttia kun heräsin. Sitten tein salaattia jossa oli jäävuorisalaattia, aurinonkukansiemeniä, öljyä, retiisejä, tomaattia, basilikaa ja ruohosipulia. Sitten kävin kaupassa ja söin möövenbikkiä perkele. Nyt söin vähän leipää, jolle leikkasin juustoa. En käytä levitteitä.
Miten niin? En jaksanut laittaa tänään ruokaa, en jaksanut edes tiskata eilisen tiskejä.- ei ihme kun
joudut hoitamaan myös buddy-loven tiskivuoren
Aamulla kaurapuuron, mustikkakeittoa, kahvia.
Puolen päivän aikaan mustikkamaitoa (mustikoita, sokeria, hylamaitoa) Pari (100%) kauraleipää juustolla ja tomaatilla, keitetty kananmuna
Iltapäivällä: uusia perunoita omasta maasta, tilliä, oivariiniä, abba-silliä, medaljonkilohta, kurkkua, omia pikkutomaatteja
illalla kolme kauraleipää vuohenjuustolla, vihreää teetä.- Miten herranjesus
te syötte niin monipuolisesti?? En ole edes puoliakaan kuullut noista ruoka-aineísta mitä luettelette. Eihän täällä ole kuin montte joka vetää sellasta perusmässyä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984446Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293303No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341113
- 321036
- 121033
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862