Kiinnostusta vai ei

epätoivoisenrakastun

Olen aiemminkin avautunut tänne,mutta en löytänyt viestejäni niin kertaan lyhyesti koko stoorin.

Tapasin vuodenvaihteessa naisen sattumalta juhlissa jossa molemmat olivat omissa seurueissaan. Nainen olisi halunnut jatkaa yötä kahdestaan, mutta jokin minua pidätteli, vaikka hän on kaunein ja ihanin mitä olen nyt tavannut. Siksi hän jäi mieleeni niin tekstasin aamulla että hän jäi mieleeni ja ehdotin tapaamista.

Hän sanoi että jää miettimään asiaa ja mitään ei kuulunut muistaakseni pariin tms viikkoon. Sitten hän yllättäen tekstasi ja ehdotti tapaamista. Tapasimme ja tutustuimme hieman. Myöhemmin tapasimme vielä uudelleen kotonani. Tässä vaiheessa ei oltu suudeltu eikä mitään.

Sitten tuli se tapaaminen kun lähdimme juhlimaan. Suutelimme ja tanssimme jne. Nainen halusi luokseni yöksi ja minä idiootti sanoin ensin että ei, mutta lopulta nainen tuli luokseni yöksi. Emme harrastaneet seksiä. Tämän jälkeen kuulin vain että hänellä oli ihan mukavaa. Tapaamista en saanut pitkään aikaan enkä kaikkiin viesteihin edes vastausta. Lopetin yhteydenpidon joksikin aikaa etten vaikuttaisi ihan idiootilta.

Sitten tajusin että en saa naista millään mielestäni ja ehdotan vielä kerran tapaamista ja jos tulee pakit uudelleen niin poistun ikuisesti. Noh, vastaus oli että "olisi kiva nähdä" Sitten heti tapasimme. Tavatessa nainen käyttäytyi ystävällisesti mutta tuntui haluavan vain kiireesti pois. Ei suutelua eikä mitään. Ehkä pari jotain merkitsevää katsetta. Hän sanoi että oli kiva nähdä ja että ollaan yhteydessä. Kuitenkaan sitten naisesta ei kuulu mitään.

Mitä ihmettä tämä on? Hän ei halua minusta mitään mutta tulee tapaamisiin? Kiinnostukseni on ilmiselvää ja tiedän että ei hän ainakaan uusia kavereita kaipaa. Mitä teen ?

5

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kohteliaisuutta vain

      Hän ei halua suhdetta kanssasi ja yrittää antaa sinun ymmärtää asian niin, ettei hänen tarvitse pahoittaa mieltäsi. Kohteliaisuudesta tuossa on kysymys, ei muusta. Samanlaista toimintaa on sanoa, että käydäänpä lounaalla joskus, eikä kumpikaan oikeasti tarkoita sitä.

    • epätoivoisenrakastun

      eli se kun lähtiessä sanoo että "oli kiva nähdä ja ollaan yhteyksissä" niin on että etkö jo ymmärrä että en halua sinusta mitään :D Voi ei... olen nolannut itseni totaalisesti ja roikkunut. Vielä lopuksi ehdotin että menisin hänen kotonaan käymään joskus

    • friend zone

      You got to the friend zone, my friend. ^^

    • epätoivoisenrakastun

      i don't want to! i'm so fucking in love with her. what should i do?

    • easybeasy

      No täähän on ihan simppeliä. Sinä oot ollu nössö, ois pitäny sitä seksiä (ees yrittää) harrastaa. Nyt se aattelee, että oot ihan nynny eikä sussa oo miestä sille. Se anto vielä sen mahollisuuden sillä viimesimmällä tapaamisella, että oisit miehistyny.
      Kultanen sääntö: eka pitää olla semmonen bad boy, sitte vasta ku oot saanu sen haaviis nii sitä hempeilyä kehiin. Saattaa olla jo liian myöhästä, mutta oo vähän karskimpi ja oikeesti vaikka jokseenki tyly ens kerralla ku näätte jossain. Meitä naisia saattaa alkaa ahistaan, jos mies on liian ihastuneen/rakastuneen olonen, varsinkaan jos ei oo ite vielä varma tunteistaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17118
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5517
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2592
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2076
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1775
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1007
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      959
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      899
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      897
    Aihe