Hesa Cup

Reiluako

Voi, että joillekin seuroille on voitto tärkeää. Eikö yhden pelaajan pitäisi pelata koko turnaus samassa joukkueessa. Toisin sanoen kun oma joukkue tippuu jatkosta, niin parhaille pelaajille tulee siirto jatkoon päässeeseen, tai tietyt suurikokoisia tai hyviä pelaajia peluutetaan useissa joukkueissa. Esimerkiksi Hongassa samat pelaajat näyttävän pelaavan useissa joukkueissa. - Onko kyse valmentajien tulospalkkioista, vai mistä?

1

418

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jake777

      No tämä suomalainen fudis on sen verran huippuurheilua että esim.
      hesacupissa pelaa pk-35/2 joukkue. 2 viikkoa ennen hesacupia ilmoitettiin ettei turnauksessa kaikki pojat pääse pelaamaan! Vaan huonoimmat voisivat jatkaa kesälomaansa niin ei tarvitse tulla istumaan vaihtoon,koska joukkue tulee pelaamaan voitosta! Parasta hommassa on se että joukkueeseen kuuluu kaikenkaikkiaan 13 sälliä, joista on sitten karsittu skeidat pois, tosin muutama joukkueen heikommista pojista vielä koittaa rypistellä mukana. Tosin kun jatkopelit alkavat eivät reppanat todennäköisesti saa enää peliaikaa! Joten joukkue ottaa 6 poikaa edareista ja loput 2.s joukkueen pelaajat toimivat täytteenä! tämä se on vasta sitä joukkuehenkeä parhaimmillaan.
      Kyllätäytyy sanoa että valmentaja roolillaan saa aikaan melkoista hallaa joukkueessa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      331
      11402
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      36
      3486
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3057
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      97
      2767
    5. 89
      2641
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      41
      2455
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2371
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2274
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1481
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1455
    Aihe