Voi, että joillekin seuroille on voitto tärkeää. Eikö yhden pelaajan pitäisi pelata koko turnaus samassa joukkueessa. Toisin sanoen kun oma joukkue tippuu jatkosta, niin parhaille pelaajille tulee siirto jatkoon päässeeseen, tai tietyt suurikokoisia tai hyviä pelaajia peluutetaan useissa joukkueissa. Esimerkiksi Hongassa samat pelaajat näyttävän pelaavan useissa joukkueissa. - Onko kyse valmentajien tulospalkkioista, vai mistä?
Vastaukset 1
- jake777
No tämä suomalainen fudis on sen verran huippuurheilua että esim.
hesacupissa pelaa pk-35/2 joukkue. 2 viikkoa ennen hesacupia ilmoitettiin ettei turnauksessa kaikki pojat pääse pelaamaan! Vaan huonoimmat voisivat jatkaa kesälomaansa niin ei tarvitse tulla istumaan vaihtoon,koska joukkue tulee pelaamaan voitosta! Parasta hommassa on se että joukkueeseen kuuluu kaikenkaikkiaan 13 sälliä, joista on sitten karsittu skeidat pois, tosin muutama joukkueen heikommista pojista vielä koittaa rypistellä mukana. Tosin kun jatkopelit alkavat eivät reppanat todennäköisesti saa enää peliaikaa! Joten joukkue ottaa 6 poikaa edareista ja loput 2.s joukkueen pelaajat toimivat täytteenä! tämä se on vasta sitä joukkuehenkeä parhaimmillaan.
Kyllätäytyy sanoa että valmentaja roolillaan saa aikaan melkoista hallaa joukkueessa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 118777
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19700- 39685
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32639Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 76517
- 63491