Halutaan tyttö/poika au pair Egyptin Sharm el sheikhiin :)

Tessa84

Etsinnässä siis suomalainen tyttö tai poika, au pairiksi Sharm el sheikhiin. Lapsi on 2-vuotias, perheen isä muslimi ja minä suomalainen ateisti :D Lapsi on 2-vuotias tyttö. Työnkuvaan kuuluisi lapsen viihdyttäminen ja hoitaminen minun apuna, kielitaidon ylläpitäminen niin lapsen kuin äidinkin suussa :) Minä en ole töissä, joten kaipaisin seuralaista minun ja lapsen puuhiin, ruuanlaitossa ja siivouksessa apua. Omaa aikaa ja reissailua ja viihdykettä tiedossa, au pair tulisi osaksi perhettä, ei vain palkolliseksi.

Paljonko asumisen ja ruuan ja lentojen lisäksi olisi toive taskurahasta/palkasta?

9

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiiiiaa_

      Hei, laitatko sähköpostiosoitteesi? :)

    • usaaupair

      180e/vko. Vuosi kokemusta aupaireilusta Amerikassa, sitä ennen useita työpaikkoja Suomessa lastenhoitopuolella. Laita mailisi.

    • ööööööööööööööööööö

      180 e/vk??????!!!??

    • m78aaa

      oletteko jo löytäny? olen jo 32 vuotias joten olisinko liian vanha...:) kiinnostusta olisi ja elämänkokemusta myös,

    • Popsikas

      En tiedä miten Egyptissä mutta euroopan ulkopuolella yleensä on au paireille jotain viisumin saamiseksi ehtoja, jopa yläikäraja.

    • Toiveikas ihmine

      2400 euroa viikossa.

    • egypti kiinnostaa

      Hei, olen 21-vuotias suomalainen tyttö ja olisin kiinnostunut lähtemään Egyptiin :) palkkatoive ehkä 90-100 e/vko, kokemusta lastenhoidosta on. Laitatko tänne vaikka s-postiosoitteen?

    • Tessa84

      Hei! Pahoittelut että unohtui alkuperäisestä viestistä sähköposti ja tulin nyt vasta katsomaan, mutta asiaan, [email protected], sinne voi laittaa kiinnostuneet infoa itsestään ja suunnitelmistaan ja tästä raha-asiasta, mahdollisia kysymyksiä ja ihan mitä vaan :)

      • Tessa84

        Ja lähden nyt Egyptiin katselemaan tulevaa asuntoa ja valmistelemaan muuttoa sinne, vastailen kyllä sähköpostiin, ja kun palaan 2.8. alan valita sopivinta tyyppiä juuri meille :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      93
      4732
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3902
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      205
      3774
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1224
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1193
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1085
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      33
      942
    Aihe