Kouluttajille pätevyysvaatimus

Kyllä se niin on, että työttömien kouluttajilla pitäisi olla pedagoginen pätevyys ja alan ammattitaito. Väärin, että kuka tahansa pelle voi tuosta vaan tarjota koulutuksia ilman mitään ammattiosaamista. Noita koulutuksia pitäisi myös seurata, tuloksia ja kouluttajien työajan käyttöä.
171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kerran työkkärin virkailijat kävi mun vetämällä kurssilla tutustumassa, siinä yksi mulkku valitti jotain ohimennen, vaikka huomasi, että minä olen se pomo ja kurssinvetäjä. Sainoin sille, että hoida omat hommas vaan kuntoon. Otin välittömästi sen tyypin rekkarin ylös ja kävin iltahämärissä hakkaamassa sen kunnolla. Siihen loppui valittaminen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ammattitaito ylös kirjoitti:

Kyllä se niin on, että työttömien kouluttajilla pitäisi olla pedagoginen pätevyys ja alan ammattitaito. Väärin, että kuka tahansa pelle voi tuosta vaan tarjota koulutuksia ilman mitään ammattiosaamista. Noita koulutuksia pitäisi myös seurata, tuloksia ja kouluttajien työajan käyttöä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu