kyllä tuo pieni vihervasemmiston maailmanparantajajengi Helsingissä on naurettavaa,ovat marssimassa vähän väliä jonkun asian takia ja huutelevat "iskulauseita".
Mitä he kuvittelevat saavansa aikaan - no ei yhtään mitään - mutta täytyy vaan leikkiä sitä maailmanparantajaa.
Marssitaan "vihaa" vastaan,mitä pitäisi tehdä..ööööö...jotain pitäisi...öööö en tiedä... öööö.....
Mitä he kuvittelevat saavansa aikaan - no ei yhtään mitään - mutta täytyy vaan leikkiä sitä maailmanparantajaa.
Marssitaan "vihaa" vastaan,mitä pitäisi tehdä..ööööö...jotain pitäisi...öööö en tiedä... öööö.....
Vastaukset 23
Vanhimmat
Persunasse on taas väärässä.
Siellä oli aivan tavallisia stadilaisia, jotka eivät hyväksy äärioikeistolaisten persujen tekoja ja propagandaa.
Kuules, Tsadin kundi, aloittaja totesikin ettette saa iskulauseita huutelemalla mitään aikaiseksi, ja siinä olen samaa mieltä! Turhaa mikä turhaa!
Suomi-laiva muuttaa kurssiaan, sille ette mitään voi, olittepa sitten ketä tahansa!
Sinähän se höneli aloittaja olit.
Taas se nähtiin...
Suomi-laiva muuttaa kurssiaan, sille ette mitään voi, olittepa sitten keitä tahansa !
voitsiko tähän nyt ystävllisesti kertoa että mitä tämä "kurssin muuttaminen" tarkoittaa noin käytännössä? miten suomi tulee siis muuttumaan? miten tämä näkyy esim koululaitoksessa ja sen opetuksessa? miten tämä näkyy kulttuuripolitiikassa? poliisivoimissa? armeijassa? maamme talouspoltiikassa? saisko vastausta? muutakin kuin "haista sinä h.omo v.ittu!".
En tiedä mitä Soinin hallitus tulee tekemään - miten voisinkaan - mutta perussuomalaisena yksityishenkilönä yritän vastata kysymyksiisi parhaan kykyni mukaan.
Koululaitos: Historiaa, ja kansallistunnetta kohottavaa kulttuuriopetusta lisätään, poistetaan pakkoruotsi kielistä. Vain englanti pakollinen ja ehkä saksa.
Kulttuuri: Mm. realismia, klassismia. Suuri arvo arkkitehtuurille.
Poliisi: ei muutosta, tai lisätään kansalaisten turvallisuutta kaduilla.
Armeija: Lisätään määrärahoja. Parannetaan kalustoa. Säilytetään asevelvollisuus.
Talous: Merkantilismi, suhteellisen edun periaate
http://fi.wikipedia.org/wiki/Merkantilismi
Jäipä punakysyjä kerrankin hiljaiseksi, kun tuli oikeat, selkeät ja kovat vastaukset hänen tyhmiin saivarteluihinsa.
Noonniin, tulihan se sieltä.
Täysin samat teesit kuin eräällä vanhemmilleen katkeralla pienellä miehellä Saksassa.
(Niin ja kai tiesit, että tällä natsilla oli juutalais-afrikkalaiset sukujuuret)
Täytyy vain ihmetellä tätä uskomatonta tietämättömyyden ja historian tuntemattomuuden määrää, joka näyttää olevan suurin yhteinen nimittäjä perussuomalaisten kannattajilla.
Luuletteko te hyvät huonot oppilaat, että tuo meuhkaaminen tällaisista infantiileista ja kiihkomielisistä asioista vie johonkin. Jos se veisi oikeasti siihen suuntaan, mitä tietämättömyyttänne edistätte, olen varma ettette haluaisi asua siinä diktatuurissa ikinä.
"Kulttuuri: Mm. realismia, klassismia. Suuri arvo arkkitehtuurille."
Siis käytännössä samanlaista kuivaa, mautonta ja pömpöösiä taidetta ja arkkitehtuuria kuin Stalinin Neuvostoliitossa ja Hitlerin Saksassa. Mikäs sen luonnollisempaa, tulevassa pSSuomessa.
"Koululaitos: Historiaa, ja kansallistunnetta kohottavaa kulttuuriopetusta lisätään, poistetaan pakkoruotsi kielistä."
Eli historian opettamisen sijasta aletaan opettaa nationalistisia myyttejä, niitä samoja joista pois oppiminen vei suomalaisilta kymmeniä vuosia sotien jälkeen. No mikäs siinä, taannutaan kaikessa henkisesti takaisin 1930-luvulle.
Kulttuurimarxilaisuus ja vihervasemmistolainen rappioajattelu on vuosikymmeniä vääristänyt sitä historiankuvaa, jonka koulunuoriso opetetaan sisäistämään. Tuon mädätyksen on nyt loputtava. Historian, kulttuurin ja taiteen on tulevaisuudessa oltava tervettä, kansankokonaisuutta vahvistavaa, kansan kuntoisuutta lisäävää. Myös ruumiilliseen kasvatukseen on kiinnitettävä huomiota. Seksuaalivalistuksen asemesta on painotettava sitä, että nuorisomme kokonaisuudessaan karaistuu armeijakelpoiseksi täysi-ikäisyyteen mennessä.
Tuo merkantilismi voidaankin myöntää eräänlaiseksi äärioikeistolaiseksi eli ultrakonservatiiiseksi talouspolitiikaksi. Siinähän se tuli. Eli sieltä tuli sekin, että PS ei ole edes talouspoliittisesti vasemmistopuolue.
Ai että olemassa olevat historian tosiasiat ovat noiden uusnatsien propellipäisten salaliittojen vääristämiä?
Voi terve.
Taisin löytää täältä Suomen tulevan fyyrerin. Sinut pitäisi ottaa kiinni.
Landepaukulla on landepaukun jutut, ei muuta.
Suorastaan typerää ratsastaa Norjan tapahtumien varjolla.
Tuu pyyhkimää
Tyypit äänestää persuja ja leuhkii suomen suurimmalla... jne
Ja koko puoluehistoriansa aikana persut ei ole saanut mitään aikaseks eikä tule saamaan!!!
"Mitä he kuvittelevat saavansa aikaan - no ei yhtään mitään - mutta täytyy vaan kannattaa paskanjauhajia BUAAAHAHAHAHA :D."
Se parhaiten nauraa, jolla on vahvin lääkitys.
.
Kolme ulkomaalaista marssijaa heitti nuorukaisen sillalta jokeen :::???
Ulkomaalaiset heittivät nuorukaisen sillalta Aurajokeen yöllä
"Nuorehko mies ilmoitti poliisille sunnuntaina, että häntä vastaan oli tullut kolme ulkomaalaista miestä aamuyöllä.
Kirkkosillan kohdalla joukkio oli tarttunut häneen ja hänet oli heitetty yli kaiteen Aurajokeen.
Välikohtaus tapahtui sunnuntaina aamuyöllä.
Ilmoittaja pääsi itse uimalla ylös jotenkin joesta. Ilmoittaja ei loukkaantunut veteen joutuessaan.
Pudotusta sillalta on noin 7 metriä veteen. Ilmoittajan toinen matkapuhelin putosi taskusta joen pohjaan sekä toinen kenkä.
Vastaan tulleet miehet olivat ilmoittajan mukaan noin 20-25 vuotiaita."
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/ulkomaalaiset-heittivat-nuorukaisen-sillalta-aurajokeen-yolla/art-1288404857837.html?ref=al_hn_w1&u_class=2
.
"Miten asiat muuttuisivat jos PS päättäisi Suomen asioista" ?
Suomessa olisi vähemmän ulkomaalaisia ihmisten sillaltaheitteljijöitä.
.
saattoi rehellinen valkoinen veronmaksaja käveleskellä maksamallaan sillalla ilman että köyhäinhuollon elätettävät ulkkikset käy käsiksi
.
Verojamaksava keskiluokka, joka tekee työtä ja tienaa, ei enää kauan siedä sitä, että hänen niskoillaan elätetään kasvavaa tuottamatonta luokkaa, johon eivät kuulu ainoastaan humanitaariset maahanmuuttajat, vaan myös oma kulttuurimarxilainen rälssi sekä ylikansallinen EU-eliitti.
Älä huuda täällä vaan tee ja hoida lapsia