Katselin eilen TV1 kanavalta Sari Essayahin haastattelun, ja olin erittäin tyytyväinen näkemääni. Hän on erittäin selväsanainen nainen ja puhuu yhtä jämäkkää asiaa kuin kärkiehdokkaamme Timo Soini ja Paavo Väyrynen. Sari Essayah on aivan selvästi nouseva tähti poliittisella taivaalla.
Kun vertaa Essayahin esiintymistä päähallistupuolueiden ehdokkaiden esiintymiseen, niin ero on järkyttävän suuri. Sauli Niinistö ja Paavo lipponen ovat pelkkiä jokeltelijoita verrattuna Sari Essayahiin. Koruntonta kertomaa tämä on, mutta ihan täyttä totta.
Sari Essayah, selväsanainen ehdokas
2
<50
Vastaukset
- etunen
Kyllä Sari on porukan paras
- Eläkeläispersu
Hienostorouva ompeluseuroissa
Katselin äsken Eva Biaudetin haastattelun, joka vahvisti aiempaa käsitystäni hänen taidoistaan. Nainen käyttäytyi tässäkin haastattelussa kuin hienostorouva hyväntekeväisyysompeluseuroissa. Minä ymmärsin hänen sanomastaan vain sen, että hän ihailee suunnattomasti Hillary Clintonia ja haluaisi istua hänen kanssaan samassa työryhmässä??? Haaveilija mikä haaveilija, joka vielä elää avoliitossa eli susiparina. Ei mitään asiaa presidentiksi.
Jos vertaa Eva Biaudetia eilen esiintyneeseen Sari Essayahiin, niin ero on aivan järisyttävä. Sari vastaa kysymyksiin paljon napakammin ja hänellä on jotenkin miehekkäämpi ote kaikkiin asioihin. Evaan verattuna Sari on todellista presidenttiainesta, mutta ei hänkään Soinille ja Väyryselle pärjää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1067492
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1045274Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253471Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3531515Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?571330