Sari Essayah, selväsanainen ehdokas

Eläkeläispersu

Katselin eilen TV1 kanavalta Sari Essayahin haastattelun, ja olin erittäin tyytyväinen näkemääni. Hän on erittäin selväsanainen nainen ja puhuu yhtä jämäkkää asiaa kuin kärkiehdokkaamme Timo Soini ja Paavo Väyrynen. Sari Essayah on aivan selvästi nouseva tähti poliittisella taivaalla.

Kun vertaa Essayahin esiintymistä päähallistupuolueiden ehdokkaiden esiintymiseen, niin ero on järkyttävän suuri. Sauli Niinistö ja Paavo lipponen ovat pelkkiä jokeltelijoita verrattuna Sari Essayahiin. Koruntonta kertomaa tämä on, mutta ihan täyttä totta.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • etunen

      Kyllä Sari on porukan paras

    • Eläkeläispersu

      Hienostorouva ompeluseuroissa

      Katselin äsken Eva Biaudetin haastattelun, joka vahvisti aiempaa käsitystäni hänen taidoistaan. Nainen käyttäytyi tässäkin haastattelussa kuin hienostorouva hyväntekeväisyysompeluseuroissa. Minä ymmärsin hänen sanomastaan vain sen, että hän ihailee suunnattomasti Hillary Clintonia ja haluaisi istua hänen kanssaan samassa työryhmässä??? Haaveilija mikä haaveilija, joka vielä elää avoliitossa eli susiparina. Ei mitään asiaa presidentiksi.

      Jos vertaa Eva Biaudetia eilen esiintyneeseen Sari Essayahiin, niin ero on aivan järisyttävä. Sari vastaa kysymyksiin paljon napakammin ja hänellä on jotenkin miehekkäämpi ote kaikkiin asioihin. Evaan verattuna Sari on todellista presidenttiainesta, mutta ei hänkään Soinille ja Väyryselle pärjää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      106
      7492
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      104
      5274
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3471
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2544
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      353
      1515
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      57
      1330
    Aihe