Hei, nuori joka haluat perustaa omasta ideastasi työnpaikan suomessa, muista ettei se kannata! Joudut oikeuteen ja vaivalla tekemäsi työ riistetään sinulta lain&voimalla.
http://www.tietokone.fi/uutiset/ray_sai_tahtonsa_lapi_iphone_pelikiistassa
**************
Nettikauppa viedään oikeuteen, jossa se peloittelun jälkeen todetaan syyttömäksi:
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2010/02/30965
*************
Veikkauksen verirahoilla tehty bisness on myös likaista :
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9966753
Oma pelaaja voitti pokeri-turnauksen
http://www.stara.fi/2012/01/08/ray-huijaushuhujen-kohteena-oma-tyontekija-voitti-pokeriturnauksen/
ELI OLE ROHKASTI TYÖTÖN, SIITÄ ET JOUDU OIKEUTEEN! JA SAAT RAHAA, PALJON JA ILMAN TYÖNTEKOA!
... ja sitten vielä väittävät, ettei nuoret tee työtä, KOSKA SUOMESSA SIITÄ JOUTUU OIKEUTEEN... ja saa rikosrekisterin.. No, kansanedustajaksi vain, koska siellä munaamisestakin JA poissa olosta saa palkkaa, ja paljon!
RAY (Veikkaus) - Tappaa nuorten työllisyyden.
5
79
Vastaukset
- hyihyi
Siellä veikkauksen johdossa on huseeramassa esim. Esko Tuho-Aho joka on kusettanut meitä jo kymmeniä vuosia sdp:n hyvävelisysteemeineen. Toki coccareiden ja rkp:n ja kepuliloisten suosiollisella avustuksella.
- ...
Mielenkiintoinen on myös tuo viimeisen linkin sisältämä Facebook-vastaus, jossa eräs R-kioskin työntekijä sanoo, etteivät edes he voi osallistua noihin arpajaisiin MUTTA pääkallopaikalla sitten eräs voi..
... ja yllättäen voittaa "sattuman tuurilla" pelin, jossa myös taito, toisten virheet -niiden ymmärtäminen- ja pelitaitokin ratkaisee...
No, suomihan on niin Pohjoinen ja Korea maa, jotta eihän sen lakeja edes EU - pysty kumoamaan, tai suomen pättäjät sanoo EIEIEIEIEIIEEIEIEIEEIEIEiEIEjei! ja alkaa vastustaa kaikkea! Ja polkea jalkaa maahan, kunnes suomen tahtoon suostutaan (ja veikkaus pelastuu - ja lapset Jokerihahmoon koukuttuu..)
- ?SES!
ES!
- K!O
HE!
- ads
dsa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2333631Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401723Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t361721Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus991621- 921449
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461404Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1611322Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121283Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1261090Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901005