RAY (Veikkaus) - Tappaa nuorten työllisyyden.

kanssanuori21

Hei, nuori joka haluat perustaa omasta ideastasi työnpaikan suomessa, muista ettei se kannata! Joudut oikeuteen ja vaivalla tekemäsi työ riistetään sinulta lain&voimalla.

http://www.tietokone.fi/uutiset/ray_sai_tahtonsa_lapi_iphone_pelikiistassa

**************
Nettikauppa viedään oikeuteen, jossa se peloittelun jälkeen todetaan syyttömäksi:
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2010/02/30965

*************

Veikkauksen verirahoilla tehty bisness on myös likaista :
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9966753

Oma pelaaja voitti pokeri-turnauksen
http://www.stara.fi/2012/01/08/ray-huijaushuhujen-kohteena-oma-tyontekija-voitti-pokeriturnauksen/



ELI OLE ROHKASTI TYÖTÖN, SIITÄ ET JOUDU OIKEUTEEN! JA SAAT RAHAA, PALJON JA ILMAN TYÖNTEKOA!


... ja sitten vielä väittävät, ettei nuoret tee työtä, KOSKA SUOMESSA SIITÄ JOUTUU OIKEUTEEN... ja saa rikosrekisterin.. No, kansanedustajaksi vain, koska siellä munaamisestakin JA poissa olosta saa palkkaa, ja paljon!

5

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyihyi

      Siellä veikkauksen johdossa on huseeramassa esim. Esko Tuho-Aho joka on kusettanut meitä jo kymmeniä vuosia sdp:n hyvävelisysteemeineen. Toki coccareiden ja rkp:n ja kepuliloisten suosiollisella avustuksella.

      • ...

        Mielenkiintoinen on myös tuo viimeisen linkin sisältämä Facebook-vastaus, jossa eräs R-kioskin työntekijä sanoo, etteivät edes he voi osallistua noihin arpajaisiin MUTTA pääkallopaikalla sitten eräs voi..

        ... ja yllättäen voittaa "sattuman tuurilla" pelin, jossa myös taito, toisten virheet -niiden ymmärtäminen- ja pelitaitokin ratkaisee...

        No, suomihan on niin Pohjoinen ja Korea maa, jotta eihän sen lakeja edes EU - pysty kumoamaan, tai suomen pättäjät sanoo EIEIEIEIEIIEEIEIEIEEIEIEiEIEjei! ja alkaa vastustaa kaikkea! Ja polkea jalkaa maahan, kunnes suomen tahtoon suostutaan (ja veikkaus pelastuu - ja lapset Jokerihahmoon koukuttuu..)


    • ?SES!

      ES!

    • K!O

      HE!

      • ads

        dsa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3415
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1713
    3. 70
      1303
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      205
      1289
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      62
      1174
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1097
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      52
      1029
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      981
    9. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      16
      853
    10. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      837
    Aihe