Mieheni piti salasuhdetta toiseen naiseen. Suhde on kuulemma nyt ohi, mutta mies ei suostu poistamaan tätä naista facebook-ystävistään. En haluaisi, että mies on enää missään yhteydessä tähän naiseen, edes facebook-kaveruuden muodossa. Mieheni mielestä haluan vain määrätä hänen elämäänsä ja kertoa keitä hän saa pitää kavereinaan.
Olenko mielestänne vaatimuksissani kohtuuton? Merkitseekö miehen käytös, ettei suhde ole vieläkään ohi?
Salarakastajan pitäminen Facebook-kaverina?
6
379
Vastaukset
- T..on toinen
Tiedän montakin varattua miestä joilla on salasuhde kaverina fb. Monet vaimot ei edes tiedä sitä, vaan sokeasti uskovat miehensä rehellisyyteen, siksi kaveri luettelo on salainen.
- fhghfggfhfhh
Meilläkin ihan sama... käry kävi vuosi sitten ja salasuhde ohi (nainen muutti toiselle paikkakunnalle...) mutta vielä vuodenkaan kuluttua mies ei suostu poistamaan tätä naista kaverilistaltaan... juttelevat erittäin harvoin, mutta nainen tykkäilee/kommentoi suht ahkerasti mieheni päivityksiä, joten ärsyttää aika lailla...
Miksi siis mies ei voi poistaa tätä listaltaan.. en ymmärrä. Ovat kuulemma nyt vain kavereita, mutta miehelläni nyt muutenkin on paljon kavereita joten yhden naisen hävittäminen elämästään ei voi olla niiiiiiiin vaikeaa. - blhkvbkhbl
Jos miehenne välittäisi tunteistanne, niin poistaisi vaikka ei mitään muuta syytä olisikaan. Kumppanin pitäisi olla se tärkein, tosiaankin KUMPPANI, eikä hyvää yhteistyötä ja yhteiseloa vaaranneta aiheuttamalla kumppanille pahaa mieltä, koska se sotkee omankin elämän. Miehenne eivät ole tajunneet että asia loukkaa, ja miksipä tajuaisikaan kun kerran yhä rinnalla seisotte. Ehkä asia ei edes sitten loukkaa niin paljon kuin itse kuvitelen kun kerran vielä olette yhdessä?
Elämä on kuitenkin valintoja. Jos jokin satunnainen facebookissa kommentointikin on tärkeämpää kuin puolison hyvinvointi niin asiassa on vielä vähemmän järkeä kuin siinä, että sivusuhde olisi vieläkin olemassa. Miehet eivät välitä teistä paskan vertaa jos ovat valmiita loukkaamaan teitä jatkuvasti siksi että voivat lueskella jonkun menestyksestä Farmvillessä. Olisivat pitäneet kaverinsa vain kaverina alunperinkin niin tilanne olisi toinen. Jos ukkokultanne eivät tuota vertaa ymmärrä niin alkaisin teinä järjestellä kaikessa rauhassa omaa elämää järjestykseen jotta voitte nostaa kytkintä jossain vaiheessa. Turha kai asiasta on raivota ja kiristää, se vain saisi miehenne pitämään yhteyttä "kaveriinsa" salassa, koska mitään syvempää asiayhteyttä ei näytä OIKEASTI miehen päässä löytyvän vaimon pahoinvoinnin, suhteen menestymisen ja oman toiminnan välillä. Ei ne tajua, eivätkä välitä, olette vain pakollinen paha joka määräilee. - tyhmä mies sulla!
Tyhmä mies sulla. Siinä mielessä, että petti. Mutta myös siinä mielessä, että salarakas pidetään salaisena, ei oteta kaveriksi naamarissa. Taitaa olla pojalla vielä hakusessa tuo pettäminen :).
- *2007*
Miehesi ei piittaa tunteistasi eikä halua panna pistettä asialle. Miehelläni oli myös vuosia sitten salasuhde ja kun se paljastui ja monien tuskallisten käänteiden jälkeen saatiin nainen kuvioista pois ei mies silti hyväksynyt naisen kaveripyyntöä facessa vaikka nainen niitä useasti lähettelikin. Suhde on joko ohi tai sitten ei ole.
- Mirjami
Minun mieheni pyynnöstäni poisti yhden entisen kavereistaan. Lisäksi hän poisti sähköpostin muistista tämän sähköpostiosoitteen. Mutta toisaalta, nyt jäi itseä vain askarruttamaan, että voihan sitä yhyettä pitää puhelimella ja yksityisviestejä fesessäkin lähetellä, vaikka ei kavereita olisikaan (ellei ole estoa, miehelläni ei ole). Mutta joka tapauksessa kunnioitan miestäni nyt enemmän, koska hän teki sen mitä pyysin, ja tämä henkilö on nyt vaivannut mieltäni vähemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh952318Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1791913- 1791456
- 246900
- 79882
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11796- 62789
- 55702
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213643Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349611