Tunteekohan kukaan M:llä alkavaa kurdimiestä, vaikuttaa kyllä luotettavaltaja kaikinpuolin varteen otettavalta mutta välillä epäilys käy mielessä..
Haluaisin muutenkin kuulla onko täällä naisia jolla on pitkä parisuhde kurdimiehen kanssa?
Helsingissä asuvaat kurdit?
12
461
Vastaukset
- Wallahibillahi...
Jaa-a kuule... Onko miehen nimi Mohamed, Muhsin, Makok, Mikail, Mezdar, Merdem, Mansour...? Tajuat kai itsekin miten typerä kysymyksesi on. Sama kun kysyisit, että tunteeko kukaan Helsingissä asuvaa Mikkoa tai Aria, tai ylipäätään suomalaista miestä jonka nimi alkaa M:llä.
Toiseen kysymykseesi vastaan että onhan täällä paljonkin meitä kurdimiehen kanssa pariutuneita. Ja pitkäkin parisuhde takana, kyllä. - ????????????????????
Niinhän se on!
Kehua pitää näitä NS monikulttuurisuhteita.Jos sanot poikkipuolisen sanan, se on rasismia joka poistetaan.Mitä tämmöisillä palstoilla on näin ollen merkitystä,kun asioista ei saa oikeasti puhua?- Keskustelua, kiitos
Kuka sinua nyt kielsi sanomasta poikkipuolista sanaa? Aloittajahan nimenomaan kyseli kokemuksia. Ei kuitenkaan sitä yleistä alatyylistä kirjoittelua, vaan kokemuksia.
- 5rtgfbv
Keskustelua, kiitos kirjoitti:
Kuka sinua nyt kielsi sanomasta poikkipuolista sanaa? Aloittajahan nimenomaan kyseli kokemuksia. Ei kuitenkaan sitä yleistä alatyylistä kirjoittelua, vaan kokemuksia.
Eikös ole tullut aika selväksi, että pikkutyttöjen uusissa suhteissa kurdit ovat kaikin puolin ihquja, kun taas jo eronneiden mielestä vähemmän ihquja.
Ja kukaan ei ole yli 10 vuotta sattuneesta syystä kurdin kanssa naimisissa ollut.
- Tietoa on!
Joo, kyl M on ihan luotettava ja kaikin puolin huippusälli. Kaikkihan sen tietää. Ja mitä pääkaupunkiseudun kurdeihin yleensä tulee, niin ne ovat luotettavia ja kaikin puolin huippusällejä. Älä siis vaivaa päätäsi, vaan anna palaa!
- kokenut..
takana epämääräinen tapailusuhde kesti noin vuoden, mies vaikutti aluksi rehelliseltä mutta olikin kaikkea muuta, samalla sain selville että exä kavereineen makaili samojen tyttöjen kanssa ja muutenkin teki kaikkea epämäärästä, ei tosin nimenä M..
heidän kulttuuriin kuuluu se että nainen on neitsyt (jos olet saat osaksesi suurta arvostusta, jot et ole et saa arvostusta, jos takanasi on jo aiempia kurdisuhteita niin silloin kaikkein vähiten arvostusta ja pahan puhumista..)
kulttuuriin kuuluu myös naimisiin meneminen, ovat valmiita kosimaan vaikka heti (ei välttämättä oleskeluluvan takia vaan senkin takia kun se kuuluu kulttuuriin..)
eikä ns. seurustelu, treffailu tai yhdessä asuminen merkkaa heille samaa kun naimisiin meno! suku hyväksyy suhteen ja se on viralinen vasta kun on naimisissa, eli jos haluat kurdipiireissä arvostusta muista kääntyä ja mene naimisiin, äläkä ikinä erehdy puhumaan tai etenkään olemaan hyvissä väleissä miehen miespuolisten kurdikaverien kanssa, se tulkitaan nopeasti seurusteluksi vaikka ei sitä olisikaan, niin helposti saa syyt niskoilleen.. - tosijuttuon
kurdit on kaikkein huonointa poikaystävä materiaalia!
uskokaa tai älkää.- fermeskk
No tuo oli jo raakaa yleistystä. Mä voisin sanoa että suomalaiset on maailman huonointa poikaystävä materiaalia, mutta en kuitenkaan sano, koska se ei kaikkien kohdalla pidä paikkaansa. Itsehän olen löytänyt miehen kurdista ja voin kertoa että hän on mitä mainioin mies! Uskokaa tai älkää.
- Tunnen tunnen....
joo tunnen yhden....poikaystäväni....toivottavasti ei sama !
- bnb.
Helsingin kurdit on usein noloja steissihengareita :D
- hengareiden hengarit
Mutta vielä nolompia ovat heidän tyttöystävänsä.
- sevmek_
No itsellä on kurdi- poikaystävä. En vielä voi kyllä sanoa vuoden mittaista seurustelua pitkäksi..
ja en alkaisi yleistämään minkään kaupungin kurdeja..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892138Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361786- 1771329
- 231803
- 67742
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10721- 60720
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako210616- 49577
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </342532