Mies lähtee joka ikinen lauantai yksin baariin. Menee klo19 ja tulee klo22. Juo siellä pari kaljaa pari viskiä. Tämä on jatkunut jo pitkään. Mitäs mieltä olette, onko tämä normi käytäntö?
Isi baarissa joka la
3
158
Vastaukset
- baari vs. perhe
Tuota noin, jos tuo on teidän keskenänne yhteisesti hyväksymä käytäntö, silloin se on normi - teille. Tuollainen tuskin suurimmassa osassa parisuhteita/perheitä olisi kovinkaan hyväksyttävää. Mitä 'isin' pitää sieltä noin säännöllisesti hakea?
Tuttavapariskunnalla on tapana käydä paljon baareissa vuorotellen, toisen jäädessä hoitamaan pieniä lapsia. Tuo on kai ok, kun yhdessä harvoin pääsee, paitsi kun paino on sanalla 'paljon'... = viikoittain. Ja sitten kun lapsille saadaan hoito, pariskunta ei suinkaan vietä laatuaikaa kahdestaan, vaan lähtee edelleen baariin erillisissä porukoissa. Sivusta seuraten on kovin kummallista, että miksi ovat ylipäänsä yhdessä. - Perhe, perhe, perhe
Ei meillä menis normina läpi. Me käydään ravintolassa yhdessä tai erikseen, muttei noin usein, vaan vain muutaman kerran vuodessa. Lapset kasvaa niin nopeasti, että me molemmat halutaan olla niiden kanssa viikonloput.
Jos olet kotiäiti, niin tilanne onkin toinen. Niiden miehet ei oikein viihdy kotona. En tiedä miksi. Pitäisi kysyä niiltä miehiltä... - R.ho
Hei,
Onko teillä rahaa. Oma suhteeni päättyi eroon mm. tuollaisen vuoksi.
Itse kävin baareissa mutta syy oli, että oli niin vitun tylsää, ja kun tuhlaa baarissa 20-30 euroa niin se on paljon halvempaa kuin lähteä perheen kanssa johonkin.
Rahapula voi olla syy, ja mies sitten säästää tavallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh821985Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1131708- 1801296
- 225707
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6676- 56610
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako199566- 46508
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472