Jeesus eli Herra oli heprealainen,

,

joka muuttui nimenomaan kidutuksen takia Golgatan ristillä homosta heteroksi. Sen ansiosta hänestä tuli Rooman ensimmäinen paavi Pietarikin. Sillä tempulla herra
todisti, ettei homoseksuaalisuus ole synnynnäistä, eikä jumalalla ole poikaa. Toisin sanoen herra on vain porvariston ja pahuuden jumala, ja aikuiset homoseksuaalit tekevät äpäreistä samanlaisia.

5

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "

      Kohta tällä planeetalla keskustelevat ydinaseet! Toivottavasti ei Suomessa.

    • Rakas ufosi

      Keksikö Herra piratismin antiikin Kreikassa vai Rooman valtakunnassa?

    • Juutalaiset ja

      kristityt ovat ihmiskunnan suurimpia harhaoppisia.

    • alfa123om

      Satuin lukemaan ikivanhasta Pienestä Tietosanakirjasta artikkelin Kyrenia. Siinä sanottiin, että Kyreniassa oli hedonistinen filosofinen koulukunta. Tuli mieleen tavaton paradoxi, kaikkien paradoxien äiti. Mies joka pakotettiin kantamaan Jeesuksen ristiä Golgatalle oli Simon KYRENELÄINEN. Lieneekö ollut viimeinen hedonistisen koulukunnan edustaja maan päällä?

      Wikipediassa on upea artikkelikokonaisuus kun seuraa linkkejä alkaen Hedonismista ja Kyreniasta. Käy ilmi, että juuri hedonistit ostivat filosofi Platonin 20 minalla Syrakusan tyrannilta DIONYSOKSELTA.

      Kyrenian ilmeisesti ainoa vientiartikkeli oli: Silphium niminen mauste. Tuo mauste oli antiikin kuuluisin. Sitä käytettiin lihan ja viinan maustamiseen. Sittemmin tuo kasvi katosi kokonaan maailmasta; sitä ei enää löydy. Kyrenian kolikoissa on tuon kasvin kuva. Keisari Nero oli viimeinen, joka sai tilaisuuden maistaa tuota maustetta. Hän lähetti retkikunnan Kyreniaan etsimään kasvia, mutta löysi vain yhden kasvin.

      Hedonisteista on lähtöisin myös maailman ensimmäinen ateisti. Hän lähti kauppaamaan oppiaan Ateenan suurkaupunkiin Kyreniasta, mutta joutui ilmeisesti palaamaan rahan puuttessa tai muusta syystä takaisin kotiin Kyreniaan.

      Joten se sitten siitä pikkuporvallisuudesta.......

      Muuten hedonistisesta koulukunnasta kehittyi myöhemmin EPIKUROLAISUUS. Jonka senkin viimeinen edustaja lienee ollut Simon Kyreneläinen. Mies joka kantoi Jeesuksen ristin Golgatalle.

    • #

      Sionistien arvovaltainen erehdys tapahtui vuonna 1967...

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Kuuden_päivän_sota

      Mutta sionistit ja kristityt ovat harhaoppisia, sillä herra Messias oli Rooman ensimmäinen
      paavi Pietarikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      232
      5807
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4658
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4266
    4. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3011
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      118
      2964
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      73
      2443
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      121
      2396
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      189
      1658
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1629
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      23
      1296
    Aihe