http://www.iltasanomat.fi/viihde/il-jasper-paakkonen-sai-syytteen-arpajaisrikoksesta---kiistaa-kaiken/art-1288447897638.html?ref=lk_is_vi_1
Mutta kuinkas kävikään..
http://www.iltasanomat.fi/viihde/jasper-paakkosen-piina-paattyi-syytteet-hylattiin/art-1288450607037.html
Laiho painaa parastaan
15
298
Vastaukset
- Paul Sponzor
Ja tämähän todistaa tietenkin jo oikeudessakin tuomitun kusetuksen, WinCapitan, rehelliseksi, vai?
- Lucon.
Siellä vaan taas Joku tienauksen käteenvetäjä yrittää vääntää hädissään.
" Oikeuden mukaan Pääkkönen oli selvästikin vilpittömästi yrittänyt parhaansa mukaan ottaa selvää lain sisällöstä riittävän ammattitaitoista apua saamatta."
Lienee se tienauksen tumppueinari myös lukutaidoton. Jasper parkahan oli kylläkin rikkonut arpajaislakia, mutta tietämättään. Jarper oli myös yrittänyt selvittää asiaa, mutta siitäkää ei tullut tolkkua. Teko oli siis ollut tahaton.- hoh hoi
Kolme vastausta joista YKSI pysyi ASIASSA. Aika hyvä prosennti suomi-24 palstan tasosta.
- (i)
Missä asiassa sä sitten pysyit pösilö !
- aina hanskat käessä
Joo näitä aamutuimaan kylenkääntäjiä piisaa 8,33 siinä haukotellaan ei sen enempää sille päivää joo ja siinäkin oli puolet liikaa.
- Aamu tuimaan
aina hanskat käessä kirjoitti:
Joo näitä aamutuimaan kylenkääntäjiä piisaa 8,33 siinä haukotellaan ei sen enempää sille päivää joo ja siinäkin oli puolet liikaa.
sääli, että pulustajien puolustusrintama kärsii rintamakarkuruudesta ja osan ampuu Laiho alas.
Sanotaan, että eninosa spozzzoreista on laittanut omaisuuttaan takavarikkoon ja rahat UO miehelle.
Kunnioitettavaa toimintaa. - Se oikea Kraal
Aamu tuimaan kirjoitti:
sääli, että pulustajien puolustusrintama kärsii rintamakarkuruudesta ja osan ampuu Laiho alas.
Sanotaan, että eninosa spozzzoreista on laittanut omaisuuttaan takavarikkoon ja rahat UO miehelle.
Kunnioitettavaa toimintaa.Heh he turhamuro mitä yrität, me tahkotaan rahaa, korjaa sä vaan sitä vanhaa Ladaa
- wishwush miljoonat ?
Se oikea Kraal kirjoitti:
Heh he turhamuro mitä yrität, me tahkotaan rahaa, korjaa sä vaan sitä vanhaa Ladaa
---Heh he turhamuro mitä yrität, me tahkotaan rahaa--
Pask aa te lapioitte.
- salla.......
Ei hyvää päivää miten asiallisia ja aiheessa pysyviä kirjoituksia. Media hakee täältä "faktansa" mikä on todella noloa. Jos näiltä keskustelupalstoilta poistaisi kaikki asiattomat kirjoitukset, niin täältä poistuisi lähes kaikki kirjoitukset.
- action.
--Media hakee täältä "faktansa" mikä on todella noloa.--
Hei hannun juoksupoika ! ei se media täältä mitään faktoja hae se on ihan sinun omia kuvitelmiasi. - erfgvbnm
Tää on tätä loppulöylyn heittoa, ennen näitä ulosottomiehen juoksutuksia, jokunen vielä siinä pukkaa lumia koneilla ennen merkkaamista.
- gthnm
Huuteles nyt vähän kumminkin viimeinen äänitorvi asias puolesta, kun olit mukamas, --niin niin hyvä selättäjä.
- frgb
Mullehan on aivan sama miten tässä teille käypi, mutta käypi silti ansioittenne mukaan, että mitäs siinä -kun noita kuoppia kaivellaan kukin sinne ja tänne ja jokin kohdalleen, että hups vaan ja sinne mentiin, vain vähän tupsua on näkyvissä joo.
- defcv
Tää on muuten aika hyvä pointi, - kun nämä si-ioitajat rienas aikoinaan oiken pirun kiihkeasti tällä vähän vinoon viittaavalla palstalla, jotta täytyy vähän vain naurahtaa huipuille, kyllä se on toi ---järki piruvie häilyvää, --kun se menee huippuunsa --siinä killutaan siin rajoilla, jotta kummalepuolelle kipataan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911097
- 125866
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103835"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten275652- 69572
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait72553Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64552Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist32473