Plutoniumi talous kokoistaa!!!

Tietäjä 552

Angélica Skywolf ... Suomella kuin muillakin mailla on kaksi erillistä kansallista bruttokansan tuloihin perustuvaa Budjettia!

Oikea Suomen vuosittainen budjetti joka on noin 50 miljardia euroa!

JA SITTEN....

Pimeä salainen MAFIAN, NWO. BILDERBERGI RYHMÄN, ILLUMINAATTIEN ja Venäjän mafian johtama, P I M E Ä ... S A L A I N E N ... Kansalata piilossa oleva eliitin budjetti.

Raha johon kuuluu ydinvoimaloiden 8,5 miljardin euron vuosittainen ydin raha ja Metsätalouden tuomat ohitus rahan pesurahat, samoin paperiteollisuuden pimeät 80% pimeät pesu rahat!

SAMOIN KAIVOS TOIMISTA TULEVAT PIMEÄT RAHAT kuten Talvivaaran!

NÄIDEN RAHA- SUMMAT ON SUOMESSA NOIN 38 MILJARDIA EUROA VUOSI!

Kokoomus ja muut hallituksessa ja eduskunnassa istuvat puolueet savat voitelujaan näistä pimeistä rahoista !

Myös Poliisit, Supo, Suomen armeijan Johto; presidenti ja hänen kulissinsa, tuomarit Kuntien johtajat, Pankkien johtajat Ja teollisuuden johto lukien erillaisten yristysten johtajat ja TULLI !!!

Mielenkiintoista on tässä kaikessa tämä Venäjän MAFIAN Rakentamat atomivoimalat Suomessa! Suomalaiset pyörittävät Venäjälle ATOMIPOMMEIHIN ase PLUTONIUMIA jo yli 30 vuoden ajan siten että kun vuoden uraanit reaktoreissa on poltettu PLUTONIUMIKSI se myydään Venäläisille 3,8 miljardin Euron hinnalla per tonni! Eli Ol1 Ol2 Lo1 Lo2 yhteensä noin 400 tonnia valmista poltettua paskaa sisältäen plutoniumia noin 4 tonnia on hinta 4 x 3,8 miljaardia euroa =15,2 miljaardia euroa pimeää rahaa suoraan Suomen salaiselle eliitille taskuihin !!!

Venäläiset laittavat loput u238 ja muut suoraan meriin !

Siksi Suomessa ei tarvita ollenkaan loppusijoitus paikkaa niin sanotulle ydinjätteelle kun se jäte on myyty jo aikoja sitten ympäri mailmaa ydinpommien valmistuksiin ja siitä jäävä loppu on dumpattu suoraan valtameriin kilometrien syvyyksiin myrkyttämään meret ja kalat!!!

Siksi Olkiluodossakaan ei ole kuin hieman jotain sauvan pätkiä KPA eli käytetyn polttoaine tankojen hallissa vain näön vuoksi kun kaikki menee myyntiin!

Jos käytetty polttoaine sauvat olisivat tuolla Olkiluodon alueella olisi heidän ajaat sitten pitänyt rakentaa ainakin toinen vastaavan lainen Olkiluodon alue ja vähintäänkin 12 hallia lisää!!! Eli alue pitäisi olla niin iso että sinne mahtuisi noin 300 kpl Puoliperävaunua rinnan! Ja lauhde vedelle pitäisi olla jo ainakin 8 kpl uutta EURA-JOEN kokoista jokea jäähdyttämässä näitä myrkky tankoja!!!

Tähän päivään mennessä on Suomen Venäjän Mafian KOKOOMUS ja muut Venäläisen ydinenergian puoltajat Ruotsalaispuolue Sociaalidemarit, Vasemmisto ja ehdottomasti Perus-Suomalaiset, Kristilliset, Keskustalaiset ja heidän kanttajansa ottaneet 32 vuoden ajan pimeää ydinvoima voitelu rahaa yhteensä noin 486,4 miljaardin euron verran omiin taskuihinsa ohi koko Suomen virallisen Budjetin!!!

0

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mihin kaivattusi

        Ja sinun juttusi kaatui?
        Ikävä
        184
        8495
      2. En löydä sinua

        En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
        Ikävä
        26
        4608
      3. Ketä julkkista

        kaivattunne muistuttaa?
        Ikävä
        50
        4158
      4. Tunniste

        Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
        Ikävä
        58
        3679
      5. Opettelen sun jokaisen virheen

        ja rakastan sua.
        Ikävä
        51
        3166
      6. Miten, milloin

        Se onnistuisi sun luona
        Ikävä
        50
        2930
      7. Ne oli ne hymyt

        Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
        Ikävä
        26
        2636
      8. Haluan huomiota sulta

        nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
        Ikävä
        38
        2404
      9. Anteeksi kun käyttäydyn

        niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
        Ikävä
        38
        2093
      10. Mitä haluat oikeasti

        Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
        Ikävä
        29
        2076
      Aihe