Heipps! Oon rakastunu yhteen jätkään, joka on jo varattu.... mut sillä jätkällä ja sen tyttöystävällä ei mee hyvin..... Pahinta on et mun ja sen jätkän välillä on kemiaa.... Ollaan tunneilla käsikädes ja ollaan paljon kahestaan ja lähekkäin!! Ja tuntuu pahalta kattoo sitä ja sen tyttöystävää, ku rakastan sitä jätkää yli kaiken
Sanokaa mitä teen!! Haluun sen jätkän!! pitäskö mun kertoo se sille???!!
Varattu, mut silti mulle se oikee?!?
1
176
Vastaukset
- afgare
Taidat olla vielä peruskouluikäinen? Ei sen ikäinen tiedä vielä mitään rakkaudesta. Kovin ihastunut tunnut olevan, mutta se ei ole sama asia kuin rakkaus.
Oletko varma, että haluaisit seurustella pojan kanssa, joka pitelee tunneilla muiden tyttöjen käsistä kiinni selkäsi takana? Mistä voit tietää, että poika ei tekisi sinulle samaa temppua, jonka tekee nykyiselle tyttöystävälleen?
Joka tapauksessa kannattaa tietenkin kertoa pojalle. Mutta älä yritä saada poikaa eroamaan tyttöystävästään tahallasi, sillä se on ehdottomasti väärin. Kannattaa valmistautua siihen, että poika on pidellyt kädestäsi vain huvikseen ja että hän haluaa oikeasti olla tyttöystävänsä kanssa. Ei kuitenkaan tuon ikäisenä kannata odottaa seurustelulta mitään vakavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422081- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461272Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50982- 41806
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637