Pakko kysyä , monet korkeassa asemassa olevat ovat hukanneet Moraalin . on tullut ahneus tilalle.
Onko se niin helppoo rahaa että kannattaa menettää maineensa. j
Joitakin vuosia sitten ihminen menetti kansalaisuusluottamuksen tehtyään tuomittavan rikoksen.
Voi olla että nyt he saavat vaan kunniaa ja kultaa.
Eiko oikeutta olekkaan enään tutkia ihmisen menneisyys, luottamustehtävissä .
Nyt vaan rikollinen saatuaan tuomion , ei hyväksy tuomioo,
Kanervakin sanoi olevansa SYYTÖN , samoin ne Novan Isot kihot eivät tajua tekemisiään rikoksia.
Onko noin että Suomessa puolue joka on jatkuvasti median tiedott
4
56
Vastaukset
- mää itte
Voihan ollakkiin että nämä jotka nytkin on lehdistön etysivuilla ,vai onko heistä vain pieni maininta. TÄLLAINEN , EI KAI OLEKKAAN TARPEEKSI SUURI UUTINEN , ETTÄ KANASANEDUSTAJA EI AINAKAAN TIEDÄ TEHNEENSÄ MITÄÄN VÄÄEÄÄ, VAIKKA ON TUOMITTU.
Tavan mukaan HE HE:.
Kaikkihan ovat voineet jo tottua tähän mahdollisuuteen tehdä rahaa ja valtaa kepulikonstein.
Hyi kun minua etoo jo nämä tyypit.
Ja pitäisi olla luotto henkilöitä ,-- kansanedustajatkin.
Niitä kun on joka puolueessa jotka ylittävät saLLITUT RAJAT, NIIN SANOMISISSAAN ,KUIN TEKEMISISSÄÄNKIN. - Toivoton
Odotellaanko Koska Kokoomuksellakin on puheenjohtajan vaalit . Vai kuinka ,joko on puhti mennyt Kataiselta. Toivotaan että jotain muutosta tulee Suomalaiseen politiikkaan .
Ja se Vanhuuslaki voimaan . aikaloppuu pian ainakin meiltä. - Makriina ek
Kyllä ihmetellä pitää, että Kanervalla on pokkaa yhä pysyä mukana politiikan eturivissä, vaikka kukaan ei edes jaksa muistaa hänestä muuta kuin nämä erilaiset sotkut, joissa hän on ollut mukana. Luonnollisesti ihan vahingossa ja pelkästään kokemattomuttaan, mutta kuitenkin! :)
Hän saa porukoittensa luottamuksen, ja selkään taputtelijoita on koko Turku täynnä.
Hyväveli-yhteisö pelaa.
Verrattakoon häntä vaikka Hakkaraiseen, joka uutena kansanedustajana ei ole juuri mitään ehtinyt politiikassa aikaansaada, ja hänestä kiskaistaan tuontuostakin jytkyotsikot milloin ryyppäämisestä milloin salkun kadottamisesta. On ne erheet kuitenkin paljon pienempää kaliberia.
Mutta eihän hänellä ole verkostoa, paitsi Juha Väätäinen, joka on hänen tukihenkilönsä.
Alan kohta olla samaa mieltä Putkosen kanssa, joka sanoo, että media kohtelee PS:ia eri säännöillä kuin muita. - sikaniemi.
Olen ajatellut huolehtiiko nämä RIKKAAT ESIM.... Katainen. edes Äidistään,
vaan elääkö hänkin köyhyydessä niinkuin Putinin Äiti..........
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
- 125886
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa109868"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten277674- 76638
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73593Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54546Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist38510- 72483