Naiset 2 mallia = EMOT + URANAISET

Seuratkaa aikaa....

Skandinaviassa tämä jo on ihan normaalia ja näkyy jo Suomi24 palstallakin. Eli nyky yhteiskunnassa naiset jakautuu 2 eri tarkoitukseen ja kyseessä ei ole jalostus kuten jossain kotielaintaloudessa, vaan... ?

1 OSA: Joka pienenee koko ajan on naiset jotka tekee yhteiskunnan kaikki lapset. Ei siis yhden miehen kanssa vaan usean, eli YT menee yhä uudelleen ja uudelleen naimisiin ja tekee lapsia kaikkien miesten kanssa. Lapsia voi olla kahden tai kolmen miehen kanssa, paras tapaamani treffi-ilmoitus omasi 5 miehen kanssa lapsia.

2. OSA: Uranainen joka ei tee lapsia mutta voi silti elää miehen kanssa muttta jonka lapset hoitaa edellinen ensimmäinen nainen, joko kokonaan tai osittain.

Tapaamistani Suomi24 naisissa on selvästi tämä jako, koulutetut ja menestyneet ei yleensä halua lapsia ja menettelee vain pitkinhampain jos on edellisestä suhteesta lapsia. Toinen osa on YH joilla on jos useitakin lapsia ja he suunnittelet saavansa lisää lapsia uuden miehen kanssa.

Joko emoihin ja uranaisiin on selvä jo nyt, jos geeni perimä jakautuu näin on meillä kait kohta naiset jonka kanssa tehdään lapset ja naiset jonka kanssa eletään sen jälkeen. Erikoistumista tarvitaan :-)

6

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei ole lapsia,

      mutta eipä ole uraakaan :(

    • .........

      s24 on koko totuus? xD Huomaa, että jollain ei ole muuta elämää...

      • tilastot tukee

        Niin no, ainakin sinulle se näkyy olevan ainoa netin käyttl tapa sillä jos osaisit käyttää nettiä niin huomaat että tilastojen mukaan lapset kertyy yhä pienemmälle ja pienemmälle porukalle. Ja mitä koulutetumpi sen vähemmän jos ollenkaan on lapsia.


    • Ihmetys

      Niin on naisia joilla on lapsia ja jotka ovat perhekeskeisempiä ja sitten on naisia jotka ovat urakeskeisiä ja joilla ei ole lapsia. Mikä oli pointti?

    • Jargonia

      Eivät kaikki YH:t todellakaan tahdo perhekeskeisyydestä huolimatta lisää lapsia. Minultakin jäi tuosta pointti ymmärtämättä kokonaan.
      Jotkut ihmiset haluavat lapsia ja toiset eivät. Ne jotka eivät lapsia tahdo tai ovat lapsensa jo kasvattaneet keskittävät aikansa ja elämänsä sitten johonkin muuhun. Tuohan on itsestäänselvyys.

      • Faktaa.....

        -Naimisissa koko elämän olevat eivät yleensä kasvata muita kuin yhden miehen lapsia.
        -Korkeasti koulutetut NAISET eivät tee enää lapsia
        -Korkeasti koulutetut miehet saavat paljon lapsia, edelleen.

        --->yhä pienempi osa naistista tekee nykyään yhteiskunnan lapset ja useille miehille. Tämä on FAKTA, näin maailma on muuttunut. Ennen nainen EI voinut edes sanoa ettei halua lapsia, jos sanoi, oli hän "sairas".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      74
      1933
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1673
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1217
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      662
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      557
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe