Nälkävyö-Katainen & EUn 4. Pankkiunionivaltakunta

Turhatoivo-talkoot

Samat yritykset Nälkävyö-Kataisen kuin Hitlerinkin tukijana EU:ssa 3nnen ja nyt 4nnen valtakunnan luomisessa: IG Farben-BASF, IBM, BMW, Siemens, Coca-Cola/Fanta, Bayer, ITT, Flick, Thyssen, Rockefeller (YK, Standard Oil-öljy-yhtiö), Krupp, Volkswagen, BIS Bank Sveitsi, Daimler-Benz, lääketeollisuus, Sveitsin Kansallispankki (Swiss National Bank), Sveitsin rautatiet-Swiss railroads. Deutsche Bank, ...

http://www.kristitynfoorumi.fi/hitlerintuki.htm

Kokoomuslaisten Eurokuntien Työllisyyskurssikeskus - Auschwitz-EU Oy Ab odottaa? Edullinen lisärei'itys nälkävyöhön - tilaa heti Kokoomuksen Toivotalkoo-palvelusta, nyt 6,66 €.

Suomessa RKP-läiset ne todellisen vallan pitäjät, pakkoruotsalaiset pääsee taas sadan vuoden tauon jälkeen 1918 asti, tositoimiin lahtaamaan työläissuomalaisia, jotka on kasvanut liian suureksi määrältään ja tulleet liian sivistyneiksi, että meinaa vanha valta olla uhanalainen, jollei 'suomi-mongooleja' pysäytetä?

13

245

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kunta-uudistus-pakko

      Englannissa EU-projekti jo käynnissä East Riding-kunta on tunnetun NAZI-firman (Bertelsmann, suurin Hitlerin propagandan julkaisija aikanaan) tytärfirma Arvato-hallinnon alaisuudessa:
      centurean2.wordpress.com/2010/05/16/the-nazi-takeover-of-east-riding-of-yorkshire-invasion-took-place-2005/
      Miksi Kunnat Ajetaan Ahdinkoon?! OY Omistaa Ihmiset?
      http://keskustelu.suomi24.fi/node/10735653
      Kun Valtio Antaa Kaiken Suur-yhtiöille?!
      http://keskustelu.suomi24.fi/node/10735669

    • Koulutus ja kunnat

      alas. Tiet'ämätn kansa on helppo hallita.

      terv
      Euro-kokoomus

    • YIT-Dachau, Skanska

      EVM-yhtiö on saanut eduskuntamme toimesta avaimet kansallisvaltiomme kassakirstuun. Tullaanko näitä varojamme käyttämään jatkossa nopean kuntien hallinnon yksityistämisen toteuttamiseen? On monta asiaa mitkä puhuvat tämän puolesta, vaikkapa se että EVM-yhtiötä on mahdotonta saada oikeuteen esimerkiksi ihmisoikeus-rikkomuksesta, tai oikeastaan mistään muustakaan.

      Vaikka VM-yhtiön johtokunta perustaisiEU-alueelle satatuhatta AUSWICHIN KESKITYSLEIRIÄ työntekijöiden asuinalueiksi, verorahoillamme suoritetun sijoitustoiminnan kautta hankittujen suuryhtiöiden voittojen varmistamiseksi, EMME PYSTYISI ASETTAMAAN KETÄÄN OIKEUDEN ETEEN!
      http://keskustelu.suomi24.fi/node/10735653

      • Anonyymi

        Adolf Rothschild ja I.G. Farben

        Rothschildit, suku joka on aiemmin tunnettu monilla muillakin nimillä (mm. Bauer), oli alkujaan keskiajalla alempaa saksalaista maa-aatelia. Suku oli mahdollisesti Temppeliritaritaustaista ja tätä kautta joutunut kosketuksiin mm. gnostilaisuuden ja kabbalan kanssa. Arvellaan, että juuri kabbalaan hurahtaneena suku kääntyi kulissien takana salajuutalaisiksi. Keskiajallahan oli mahdotonta olla avoimesti pakana.

        Suku otti nimekseen 'Rothschild' - Punainen kilpi - 1600-luvulla kun Mayer Amschel Bauer perusti Frankfurtiin rahoituslaitoksen (Yhdessä mm. Hesse-suvun kanssa), josta alkoi suvun historia finanssimagnaatteina. Tuolloin suku otti nimen oman Frankfurtin talonsa edustalle ripustetusta heraldista -punaisesta kilvestä, jossa oli kabbala-symboli; kuusisakarainen tähti. Tämä ns. "Daavidin" tähti tai "Salomon Sinetti" tunnettiin jo paljon ennen juutalaisuutta muinaisissa uskonnoissa, mm. Mesopotamiassa ja Egyptissä, joissa se oli astrologinen Saturnusta symboloiva merkki, jota käytettiin mm. astrologisia karttoja laadittaessa, eli kyseessä oli ns. "eläinradan avain". Alunperin merkillä ei ole mitään tekemistä juutalaisuuden eikä juutalaisen uskonnon kanssa, vaan se tuli takaovesta Egyptin kautta (yhdessä Kultaisen vasikan palvonnan ja Molok-kultin kanssa), asia minkä myös juutalanen historiantutkimus vahvistavat.

        Yksi hyvin tärkeä osa Hitlerin Saksan sotakoneiston taustalla oli jättimäinen kemian alan yritys I.G. Farben, jolla oli haaraosasto USA:ssa. Tätä yhtiötä johti Rothschildien suvun mahti, välittäjinään mm. Warburgit. Paul Warburg, joka oli avainhahmoja mm. USA:n yksityisen keskuspankin Federal Reserven perustamisen takana vuonna 1913, istui I.G. Farbenin Amerikan haarayhtiön hallituksessa. I.G. Farben, joka pyöritti juutalaisella orjatyövoimalla toimivaa tehdasta Auschwitzin tuhoamislerin yhteydessä, oli nimittäin todellisuudessa Standard Oil Companyn tytäryhtiö. Virallisesti Standard Oilin omistivat Rockefellerit, mutta Rockefellerien business-imperiumin perustamisen ja nousun takana oli Rothschildien Euroopasta pumppaama pääoma.

        The Rothschildit omistivat välillisesti myös Saksalaiset uutistoimistot, sekä Ensimmäisen että Toisen Maailmansodan aikana. Näin heillä oli täysi pääsy informaatioon, jota virtasi Saksasta sisään ja ulos. Jotta kuvio kuulotaisi ehkä vielä uskomattomammalta, "sattumalta" myös Saksan sotilastiedustelun päällikkö oli Paul Warburgin serkku. Tieto virtasi siis busineksen eduksi. Tästä syystä liittoutuneet yllättyivät, tunkeutuessaan Saksaan, että kaikki I.G. Farbenin tehtaat, jotka kuuluivat Saksan teollisen sotakoneiston ytimeen, olivat täysin ehjät - Niihin ei oltu pudotettu pommin pommia, samoin ei myöskään Fordin Saksassa oleviin tehtaisiin. Samoilla teollisuusalueilla kaikki muut rakennukset olivat palanutta tiili- ja betonimurskaerämaata, paitsi Fordin ja I.G. Farbenin (Standard Oil) tehtaat.

        Näin ollen on syytä todeta, että todellinen taloudellinen voima Saksan sodan ja Adolf Hitlerin sekä natsipuolueen taustalla oli Rothschildien mahti. Sama muka "juutalainen" suku väittää tukevansa ja suojelevansa Juutalaista kansaa ja uskontoa, rahoitti holocaustin ja repi voittoa juutalaisten orjatyöläisten selkänahoista ja Saksan asevarustelurahoista. Todellisuudessa kyseinen businessmahti on lähinnä hyväksikäyttänyt Juutalaisia omien taloudellisten ja poliittisten päämääriensä hyväksi. Kuusi miljoonaa kuollutta juutalaista oli heille vain siedettävä hinta pääsystä käsiksi Lähi-Idän strategisiin luonnonvaroihin.


    • Kansa alistetaan

      9 euron päiväpalkan porvarien huutolaispojiksi, kun ökyrikkaat kerää voitot päältä. Arhinmäki ja SDP siunaa asian.

      Kaikki poliitkot samaa puoluetta- rikkaiden eliitti-puoluetta.

      • puuro-a

        Että pelkällä 180€/kk elelee köyhät työläiset? Onnittelen, sillä summalla ei muut pärjääkään koko kuukautta.
        Ihhaitavva on, että köyhä työläinen ei tarvitse 180 euron lisäksi edes asumistukea eikä mitään päivärahoja.
        Voisiko talousnero köyhä työläinen laatia vaikkapa listan siitä, kuinka kaikki kulut hoidetaa. Neuvot ovat tarpeen pienipalkkaisille työssä kävijöille.


      • Läskiperse Kyllönen

        tekee samalla tuhansien eurojen laskuja veronmaksajille ajelemalla taksilla ympäri maata, taitaa olla sukulaisen tai tuttavan taksi kun se porsas käyttää aina samaa.


    • Anonyymi

      persut on putinistinen EU-puolue...

      • Anonyymi

        Nyt puhut paskaa .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt puhut paskaa .

        Persukokoomus on Venäjän rahoilla valtaantukemat puolueet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persukokoomus on Venäjän rahoilla valtaantukemat puolueet.

        koko Suomi tuntuu olevan rotupuhtaus-oppiin perustuvaa rasismia... kansaamme kohtaan...

        siinä ei paljon piristys- ja kannustus-puheet auta , kun rikollisesti on ensin tuhottu kansalaisen elämänmahdollisuudet... ja nyt ihmetellään että miksi ei ole onnellinen...

        Nämä suomen virastot on ihmisoikeus- ja natsi-rikoksia...

        niiden uhreiksi joutuneiden on vaikea ja suuri tehtävä itse repiä elämänuskoa ja vaoimaa jatkaa elämää istten syrjäytettyinä , kaltoinkohdeltuina.. jne

        https://www.youtube.com/watch?v=kYZCUQXFxio

        Enemmän kuin tunne
        https://www.youtube.com/watch?v=t4QK8RxCAwo

        Suomi ainoa 5G-maa ihmiskoe testivaltio, kiinalainen systeemi, joukkovainot mielenkontrolli

        Suomi on ainoa maa jossa mm 5G Olemme testimaa ihmiskoe-maa jossa joukkovainot mielenkontrolli osa ihmiskokeita.

        5G saattaa olla myös uudessa -seelannissa, joka on maailmassa toinen ihmiskoe-testivaltio.

        RKP teki sopimuksen Stalinin kanssa 40-luvulla?- ja KAI JOHTAA TÄTÄ kiinalaista järjestelmää kiinalaista yhteiskunta-mallia ja IHMISKOETTA TESTIÄ- jota tehdään suomenheimoon kuuluvilla ihmiskoe-eläimillä eli suomalaisilla?- mm. kansanvastainen tsaarinaikainen virastovalta, stalinistinen virkakoneisto, kansalla ei ole vapautta vaan kaikki on lainmukaan estetty, jne?

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18667356/olemme-ihmiskoe-testimaa-ihmiskoe-kansa-jossa-kokeiltu-kiinalaista-jarjestelmaa-jo-vaik-kui-kauan

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18547047/--korona-ajan-sanna-loi-60-000-uutta-tyopaikkaa-------purra-loi-nyt-60000-uutta-tyotonta


    • Anonyymi

      Katainen on Hannu Hanhi Aku Ankka sarjakuvista . Toivon hänelle kurjaa loppu elämää .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1480
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      65
      791
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      62
      710
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      675
    7. 52
      670
    8. 76
      576
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    Aihe