Keskisuomalainen kirjoitti
"Mauri Pekkarinen ihmettelee
Anneli Jäätteenmäen mielenmuutoksia
Jyväskylä, Jarmo Ahonen
Keskustapuolueen eduskuntaryhmän puheenjohtaja Mauri Pekkarinen sanoo seuranneensa puolueen vt. puheenjohtajan Anneli Jäätteenmäen lausuntoja Suomen Pankin johtaja-asiassa silmät kiinni puristaen.
-Jäätteenmäellä oli tässä asiassa viimeisten päivien aikana niin monta kantaa, että minä en aina pysynyt mukana. En viitsi sitä laveammin kommentoida. Muutoin omat joukot toimivat täysin yksituumaisesti ja selkeästi.
-Meillä on sellainen tapa puolueessa, että julkisuudessa kunnioitetaan puheenjohtajan edesottamuksia vaikka tarvittaessa silmät kiinni. Nyt olen pistänyt silmät kiinni, Pekkarinen puuskahtaa.
Sunnuntain Helsingin Sanomissa keskustan vt. puheenjohtaja Jäätteenmäki ilmoitti, että hänen mielestään Suomen Pankin näytelmälle on viisasta pistää nyt piste ja katsoa, miten pankki kolmella johtajalla pärjää."
Pekkarinen ihmetteli Jäätteenmäen
mielenmuutoksia
1
146
Vastaukset
- ja kaikki käy
Jo on vitsit vähissä. Et malttanut laittaa lainauksesi päivämäärää näkyviin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453273
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683153Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist302835Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1572706- 252119
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛111879Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141468Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231397- 151306
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?31277