Kokoomuksen nero.

Aleksi-poika kyselee kuin ekaluokkalainen.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013020716646262_uu.shtml
Tyhmyys suorastaan loistaa.
Eipä ihme ettän on saanut lisänimenseen stupido.
18151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

kyllä, stupido on ministerin irvikuva.
kun tuli ulos heitettyä kanervaa paikkaamaan ulkoministeriksi, niin ensimmäiseksi piti ripustaa työhuoneen seinälle aku ankan kuva (stefan lindfors).
siitä sai silloin lisänimekseen donald duck stubb, haha.
suomessa on vuosikymmenten aikana ollut lukemattomia ministereitä, mutta stubbia huonompaa saa todella etsiä, eikä sittenkään löydä.

Äänestä

Stubb on isohampainen brittiläinen vampyyri, jolle tärkeintä on kansan veren imeminen ja kansan näivettäminen.

Äänestä

Kanerva, Katainen, Vapaavuori, Stubbi ... mistä näitä idiootteja löytyykin täyttämään nimenomaan kokoomuksen rivejä? Ehkäpä seura tekee kaltaisekseen...?

Äänestä

Kyllä on

Äänestä
  • Kyllä muutkin

    Äänestä

Osta

Äänestä
  • Saat

    Äänestä

  • netistä halavemmalla kirjoitti:

    Saat

    kaiik

    Äänestä

  • on selevää sästoä kirjoitti:

    kaiik

    Otan

    Äänestä

  • selevää tolkkua kirjoitti:

    Otan

    Puhun

    Äänestä

  • ruotsia ruotsissa kirjoitti:

    Puhun

    Tu

    Äänestä

Kusetti

Äänestä
  • Ei

    Äänestä

  • kusettanut vielä kirjoitti:

    Ei

    Stupihan

    Äänestä

  • sen neuvotteli? kirjoitti:

    Stupihan

    Stubb

    Äänestä

  • ko neuvoi? kirjoitti:

    Stubb

    Ovat

    Äänestä

  • yhess vastuuttomia kirjoitti:

    Ovat

    Nauravat

    Äänestä

  • meille televisiossa? kirjoitti:

    Nauravat

    yll kansa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lusikalla annettu kirjoitti:

Aleksi-poika kyselee kuin ekaluokkalainen.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013020716646262_uu.shtml
Tyhmyys suorastaan loistaa.
Eipä ihme ettän on saanut lisänimenseen stupido.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu