Mittees outta mieltä

rotestoijaa

8

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • I. Hana

      Annetaan vaan homojenkin kärsiä. Joka haluaa avioliiton " ihanuuteen " niin annetaan tok mahollissuus.

      • suvaitaan vaan

        Samalle viivalle vaan kaikki.Jos avioliitto kestää seitsemän vuotta,niin sitten sillä on mahdollisuuksia kestää pitkään.


      • eläköön vapaus
        suvaitaan vaan kirjoitti:

        Samalle viivalle vaan kaikki.Jos avioliitto kestää seitsemän vuotta,niin sitten sillä on mahdollisuuksia kestää pitkään.

        Ja uusi kaupunginjohtajakin on ortodoksi.Körttiläiset voisi vähän pikkuhiljaa jo antaa periksi,että muutakin on olemassa.


      • mihi ollaan menossa?
        suvaitaan vaan kirjoitti:

        Samalle viivalle vaan kaikki.Jos avioliitto kestää seitsemän vuotta,niin sitten sillä on mahdollisuuksia kestää pitkään.

        &&&&&Samalle viivalle vaan kaikki.Jos avioliitto kestää seitsemän vuotta,niin sitten sillä on mahdollisuuksia kestää pitkään.&&&&&

        Niinhän sitä vois kuvitella. Tuossa äskettäin yks nelilapsisen perheen isä jätti 13 aviovuoden jälkeen vaimonsa ja lapsensa ja lähti ruskeen reijän perään. Se kun on tuo pirskatin suvaitsevaisuus nyt muotia. Jos et oo homo, niin et oo mitään ihmisenä.


    • Kaukana poissa

      Aloittajan kaltaiten mielipiteiden vuoksi siellä Kiuruvedellä ei enää paljon asukkaita olekaan.

      Ahdas ja pimeä henkinen ilmapiiri leijuu maiseman yllä. Minun on täällä niin hyvä olla. Kaukana poissa.

      Tais tulla kepulle vahinko kun siirtolaistaustaisen ihmisen ja ortotoksin valitsivat kaupunginjohtajaksi. ;-)

      • kaikki sallitaan...

      • ahasmielisyyttä
        kaikki sallitaan... kirjoitti:

        On täällä vielä näitä asukkaita senverran, että päästään sitä "tasa-arvoista avioliittoa" totteuttammaan

        http://www.iltalehti.fi/iltvhullumaailma/20130424023476726_a6.shtml

        "Mitä se keneltäkään on pois, jos kaksi toisiaan rakastavaa haluaa solmia avioliiton." Eiks se niin menny?

        Yks ahasmieline men häerihtemmää. Oesko ollunna nyt se siirtolaestaustanne kaapunninjohtaja?


    • KOCKKOOMUS

      Kiurveskii mänis sekasten jos arvoisivat ketkä ja kuinka korkeissa elimissä on kakkonen ykkönen ja patukkata ohtavat rossiin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      109
      1185
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      117
      1004
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      906
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      94
      761
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      286
      713
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      74
      641
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      606
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      569
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      504
    Aihe