Kysymys sinulle nainen

Kysyn vaan

Jos myyt netissä jotakin vaatetta ihan mitä tahansa miksi et suostu sitä miehelle myymään. Kaikki eivät toimi noin, mutta osa. Onko sen jotakin väliä mistä se raha tulee jos saat myytyä tuotteesi?
Voisiko joku selittää mitä väliä on ostajan sukupuolella?

3

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hm.

      Alusvaatteita en myisi miehelle, koska kuvottaa ajatus mitä mies niillä voisi tehdä. Housuja, hameita, puseroita jne. voisin myydä ihan yhtä hyvin miehellekin, mutta jos mies aikoisi pukeutua niihin itse, niin varoittaisin että housut on lyhennetty 160 cm mittaiselle sopiviksi joten eivät todennäköisesti sovi hänelle.

    • no ei mitään

      Täytyy tunnustaa, etten voi ollenkaan ymmärtää mitä väliä on sillä mitä vaatteelle tapahtuu sen jälkeen kun sen myy pois. Jos se tuntuisi itselle niin arvokkaalta, en varmaankaan sitten myisi sitä.

      Mutta, jos myisin tissiliivejäni tai alushousujani jostakin ihmeen syystä pois, olisi se ihan tasan yhtä ällöttävää, päätyisivät ne sitten naiselle tai miehelle, käyttöön tai muuksi viihdykkeeksi. Ihan yhtä lailla on kiva jos se mies niistä onnelliseksi tulee, kyllähän voisi kuvitella että myyjä tahtoisi asiakkaan olevan tyytyväinen ostokseensa vielä maksunkin jälkeen.

      Yleensä tulee kuitenkin käytettyä suurin osa vaatteista niin loppuun, ettei kukaan niitä enää huolisi, eikä varsinkaan maksaisi niistä. Mutta jos myymään joskus alan enemmänkin, voin luvata että ostaja saa olla vaikka apina, kunhan vaan maksaa sovitun summan. Perään en kysele eikä kiinnostakaan tietää.

    • ei sinällään mitään väliä, kunhan ei ole turhan hanakasti tulossa ostostaan noutamaan varsinkin kovasti tiedustellen milloin olisin yksin kotona..
      pätee molempiin sukupuoliin,
      jos muilla tavoin on kaikki kunnossa, niin ihan sama kunhan maksaa ostoksensa.

      mur

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      89
      1017
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      722
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      604
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      536
    5. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    6. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      48
      458
    7. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    8. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      41
      429
    9. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      421
    10. Dina on valittu virkaan Rovaniemelle

      Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.
      Kemijärvi
      25
      418
    Aihe