Leviääkö YMPÄRISTÖTUHO kepulaispelloilta jo itämereen saakka ?

Haans.

Oikeisto-ylessä hämmästeltiin eilen ( 7.2.2014) pilaantuneitä itämeren lohia tai muita kaloja. En ihmishälinän takia kuullut ihan tarkkaan kaikkia mutta jostain kalojen "homehtumisesta" oli puhetta.

Asiaa pohtivat myös "tutkijat" jotka sepittivät jotain sellaista, että kun talvi on ollut leutoa ja ... vedet tavallista lämpimämmät.

Siitä arvasin heti, että nyt on jälleen natsit asialla. Siis jos kaloissa on jotain havaittu, SYY oli täysin tekaistua.

Näet Kepulaisten pelloilta se leviää muukin ympäristötuho neonikotiineina ja lasten ja nuorten pahoinvointina tehotuotantopöperön seurauksina.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10928523
(tehotuotantopöperö vie terveytesi )

Kiitos Jari Koskinen (kok) tästäkin pikkulisästä, kepulaisten kätyri.


Mutta että nyt jo Itämeren kalojenkin pilaantumisena !!!

6

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos Jari

      Kaukana on Haansilla kalavedet))

      • kukapasitä

        Kukapa sitä mätiä kaloja viitsisikään pyytää.
        Kepulaisten saastuttamia vielä


    • suolakalaa...

      Ne ("tutkijat" ) halveksuvat kansalaisia.

      Kun talvivaaran saastuttamasta järvestä katosivat kalat, niin "tutkijat" kertoivat "kalojen uineen suolattomampiin vesiin".

      Aika moista sepustusta "tutkijoilta". Karu totuushan on se, että ne (ko. järven kalat) makaavat suolattuina järven pohjassa eivätkä siten ole saaliina kalastajien verkoissa. Kuinka saada suolakalat järven pohjasta, siinäpä vasta kysymys, talvivaaralaisille, sille nehän olisivat valmiiksi kyllä jo suolattuja....

      • Anonyymi

        Nuasjärven mökkien hinnat suorastaan romahti, mitä luulet, miten käy kultahammasrannikolla, espoossa, kun meri vesi on SAMEAA kuin talous porrrvarin kiikarissa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nuasjärven mökkien hinnat suorastaan romahti, mitä luulet, miten käy kultahammasrannikolla, espoossa, kun meri vesi on SAMEAA kuin talous porrrvarin kiikarissa

        Taidat olla ANTIVA vihreä. Terrorisoi. Kuolleita kaloja repussa sopiviin paikkoihin, sitten älämölö päälle. Vihreitten taktiikka.


    • Anonyymi

      Onko ihme talven koirankakat kipataan mereen.Vanhojen kiinteistöjen viemäriputket johtaa suoraan putsaamattomina mereen.Eikä ole käynyt peltoja lähelläkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      130
      3066
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      2961
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1916
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      77
      1559
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1407
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1138
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1031
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      960
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      52
      920
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      873
    Aihe