Melkein tulee mieleen, että Kataisen äkkilähtö suomalaisen politiikan huipulta johtuu tämän ykkös-aamun uhosta jossa hänen mukaansa Suomen piti lähteä nousuun jo Uudenvuodenpäivänä 2010 ja sen jälkeen Suomessa olisi ennenkokematon työvoimapula.
Suomeen tarvittaisiin jopa 1,8 miljoonaa maahanmuuttajaa tekemään töitä joitten tekijöiksi suomalaiset eivät riitä.
Onkohan tämä Jyrki toteutunut vai näitkö vain unta vai olitko vaihtoehtoisesti tyhmä?
Pelkään pahoin, että tämä uusi Katainen nostettuna kymmenenteen potenssin eli narsistinen Stubb lupaa jotain vieläkin suurempaa.
Minusta olisikin heti alkuunsa pantava stoppi tällaiselle toiminnalle. Se joka tämän kehityksen kykenee juuri tällä hetkellä pysäyttämään on Antti Rinne joka kieltäytyisi kaikesta mitä Stubb ehdottaa ja annettaisiin uusien vaalien kautta mahdollisuus järkevöittää suomalaista poliittista kenttää! Eli tee nyt Antti kunnon palvelus Suomen kansalle ja järjestä uudet vaalit!
http://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s
PS. Tekeekö Stubb Kataiset urallaan?
Muistikohan Jyrki Katainen nämä puheensa 4.10.2008 1-aamussa?
Vaalit2015!
1
76
Vastaukset
- Niinpä.
Katainen muistuttaa Lipposta kaksinaamaisuudessaan ja epärehellisyydessään.
Jyrki läksiäispuheissaan kehtasi vaatia kansalaisten valinnanvapauden suurempaa kunnioittamista ja ylhäältäpäin sanelemisen lopettamista?
Näin siis sanoi pääministeri, joka on sallinnut RKP:n pakkoruotsittaa ennätysmäärin svekohallituksensa kautta!
Yrittää mokoma vain valkopestä toimiaan ja mainettaan jälkeenpäin. Totisesti kukaan ei ole niin katala ja kiero kuin svekopoliitikko!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905157
- 534056
- 252169
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271847Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161785- 151434
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹281230Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201036T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43981- 21980