määrätyin väliajoin.
Tällä palstalla on lauserakenteet kielioppivirheineen aivan päin persua
Yksinkertaista asiaa ei osata kertoa omin sanoin, vaan se pitää "copy/cutata" ja liittää alkuun paris perusvirheellistä lausetta tai oikemmin sanaa.
Eikä asiasta, mistä aloitus on tehty myöskään ole mitään perussyventävää ja aloittajan mahdollinen jatkokommentointi on kopiontia liitetyn jutun alkuperäisiltä kommentoijilta.
Tällä palstalla on lauserakenteet kielioppivirheineen aivan päin persua
Yksinkertaista asiaa ei osata kertoa omin sanoin, vaan se pitää "copy/cutata" ja liittää alkuun paris perusvirheellistä lausetta tai oikemmin sanaa.
Eikä asiasta, mistä aloitus on tehty myöskään ole mitään perussyventävää ja aloittajan mahdollinen jatkokommentointi on kopiontia liitetyn jutun alkuperäisiltä kommentoijilta.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ha, hamitä vit%uu, eihä perssut ole koskaan oppineetkaan kieltä. ja jos jollain on jotain muutakin kui kiljua pääsä ollu, ni timo uskvaisuus on pyyhkiny lopukki veks. ne toistaa vaan soinin sanaa ja typeriä sutjauksija
Ainakin kirjoittamasi sotku olisi melkoinen painajainen äidinkielen opettajalle...ei mitään tolkkua....
Siksipä pakkoruotsi pois ja hieman lisää äidinkieltä! Hyvä ehdotus!
Suurinosa tällä foorumilla kirjoittelevat ja linkittäjä häiriköt on näitä vasemmistolaisia ym vihreitä.
Niin on. Eihän persut osaa linkittää, häiriköinti niillä taasen on luonteessa :D
Tarkoitat ilmeisesti nimimerkkiä "Halla-ahon äänestäjä". sekä muut kyseisen henkilön nimimerkit? Tulet huomaamaan vaalien lähestyessä kuinka vauhti kiihtyy ja linkitykset lisääntyvät. Muutama viikko ennen h-hetkeä koko palsta on täynnä spämmättyä kakkaa millä ei ole edes löyhää sidettä itse aiheeseen.
Näin se menee.
" Tarkoitat ilmeisesti nimimerkkiä "Halla-ahon äänestäjä". sekä muut kyseisen henkilön nimimerkit? Tulet huomaamaan vaalien lähestyessä kuinka vauhti kiihtyy ja linkitykset lisääntyvät. Muutama viikko ennen h-hetkeä koko palsta on täynnä spämmättyä kakkaa millä ei ole edes löyhää sidettä itse aiheeseen.
Näin se menee. "
Siis tarkoitat kysyjää ??
Vois muuten yrittää muistaa vilkaista silloin xD
oikemmin ??????????????????????????????????????????????????????
heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh ja vielä kerran heh.....
Sitä sanotaan lukihäiriöksi, jos ei selvää suomenkieltä ymmärrä. Ei sanoista viis, mutta kun nämä viisaat eivät ymmärrä sanomaa. vaan jankuttavat mitä sylki suuhun tuo. Opettelisivat yhtä innokkaasi myös politiikkaa ja yhteiskuntaoppia, kuin oikein kirjoitusta, niin moni asia tulisi heille selväksi ja tuo hörhöily jäisi vähempään.
Tällä kirjoituksellasi, marttiluukas, naulasit kiinni kaiken oleellisen, jopa yhteis kuntaopin perus teet.
Oishan tää hyvä malliesimerkki retorisesta paatoksesta tämä palsta...