avomieheni ahdistui suhteessamme, tarvitsi tilaa, ei pystynyt sitä ilmaisemaan ja halusi erota. etsi itselleen toisen naisen (ja nyt sanoo että se oli vain tapa irrouttautua helpommin.)
kuukauden päästä hän tuli toisiin ajatuksiin erosta. sanoo että haluaa olla minun kanssani aina ja rakastaa minua.
hän on kerran aikaisemminkin jättänyt minut toisen takia, se oli tosin suhteen alkuvaiheessa ja olimme molemmat todella nuoria. senkin jälkeen hän sanoi samaa: halusi muuttua ja sanoi haluavansa olla vain minun kanssani.
tahtoisin kovasti olla hänen kanssaan koska rakastan häntä aivan älyttömästi. en kuitenkaan voi olla varma että hän ei tee tätä kolmatta kertaa. mitä mieltä asiasta? kannattaako antaa mahdollisuus? hän tuntuu olevan vilpittömästi pahoillaan.. olen itse varma että tahdon olla hänen kanssaan, miten voisin olla varma että hänkin tahtoo olla kanssani?
mistä tiedän?
taas kerran
1
487
Vastaukset
- oink
Se on varmaa, ettei asia ainakaan ratkea kysymällä täällä neuvoja ja mielipiteitä.
Sinä tunnet tilanteen ja miehesi, me emme. Älä hyvä nainen anna meidän vaikuttaa päätöksentekoosi saati sitten tehdä päätöstä puolestasi.
Tsemppiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462