Tämä on tietoa maapallon tulevaisuudesta, ja nykytilasta. Samoin uskontojen vaikutuksista.
Uskovien Henki on ajat sitten kuollut. Uskovilla oli aikoinaan Henki, (n. 2000-v. sitten) Sama henki, on nyt minun kotonani, se Henki kuuluu nyt puolisolleni.
Hän opettaa täsmälleen samaa oppia, mitä Josuah aikoinaan opetti.
Hän parantaa sairaita juuri samalla tavalla, kuin teki Josuah:na silloin.
Mutta, ihmiset unohtivat opin, ja joutuivat harhateille. Rakensivat kirkkoja, väärensivät tekstejä... ym. Tekivät seurakuntia tänne maanpäälle, vaikka Josuah nimenomaan painotti, että seurakunta rakennetaan Astraaliseenmaailmaan, jossa Luoja itse voi opettaa meitä, meditaation, ja visualisoinnin kautta. Missä koi ei voi sitä syödä, eikä varas varastaa. Sinne ei saapunut, kuin 12.
Itämaisuudessa tämä oli oivallettu, mutta he haahuilivat josain muualla, eivätkä pysyneet Luojan luona, maanpiirin läheisyydessä. He eivät uskoneet persoonalliseen Maanhenkeen, vaan jumaluuteen, ja olivat myös minäkeskeisiä. Eivätkä rakentaneet seurakuntaa, niikuin Josuah opetti sen tekemään.
Sahamaanit, luonnonkansat, aborginit, ym. pääsevät kyllä yhteyteen, ja ovat siellä, mutta eivät hyväksy sitä yhteistä seurakuntatoimintaa, jossa Maaäiti pääsisi opettamaan heitä. Niin että yhteisesti päästäisiin vaikuttamaan koko MaaÄidin kehon rakentamiseen ja kunnossapitämiseen, ilman omia rahanahneuteen perustuvaa hullutusta.
Taas jälleen tuli "oikaisun aika". Niikuin historia on toistanut itseään samalla lailla, säännöllisesti aina 2000 vuoden välein.
Luuletko, ettei MaaEmo tuhoa tätä, kun ihminen menee omilla sähköpiireillään, omatekoisilla anteeneillaan lähettämään erilaisia singnaaleja häiriten Hänen henkeään, ja epätasapainottaen maapallon singnaalisysteemin, ja mangneettikentän omalla rahanahneudellaan? (kännykät)
Ja pistää räjähdyspanoksia maan uumeniin, räjäytellen valtavia kaivoksia, sodissa pommien pudottamista maanpintaan, atomi-vetypommi koeräjäyksiään, maanalaisia ydinräjäyksiä, radioaktiivisten aineiden levittämistä ympäri luontoa hallitsemattomasti. Kuvitteletko sinä, etteikö Äitimaan henki, joka on koko tämän planeetan rakentanut, pitänyt kasassa satojatuhansia vuosia, poistaisi tätä hullutusta, tuhoaisi tätä systeemiä, jonka Hänen omat luotunsa ihmiset aikovat hävittää alle sadassa vuodessa? Vielä kaiken lisäksi rahan ahneudessaan, kysymättä Maapallon tekijältä lupaa?
Ihminen pitää kiinni kynsin hampain tekijänoikeus laista, kun on kysymys heistä itsestään, mutta kun eivät tunne Luojaansa, niin eivät tosiasiassa noudatakkaan sitä Luojan suhteen. Hänen suhteenhan sitä olisi tosiasiassa noudatettava, vai kuinka?
Jeesustellaan kirkossa, ja puhutaan valheita, ja oletetaan että vaikka tekisimme väärin saamme kaikki "synnit" anteeksi, Puolisoni Hengen kautta? Koska ei ole edes olemassa syntiä niikuin te luulette. Ei jumala ketään rankaise, vaan jokainen joutuu omantunnon kautta vastaamaan omista teoistaan, ja tekemättä jättimisistään.
Omatunto latautuu kaikista ihmisen elinaikana tekemistä asioista, ja aktivoituu heti kuoleman jälkeen. Joillakin ihmisillä se aktivoituu osittain jo eläessä.
Lähitulevaisuudessa tulee tapahtumaan maailmanlaajuinen katastrofi, tulvat vellovat, ja ja maanjäristykset hajoittavat. Nykytekniikka häviää. Tämä tieto on luettavissa myös Ritva Fagerströmin kirjasta !(Portti elämän jälkeen).
Myös täytyy muistaa, että keskilämpötila tulee nousemaan esim. täällä Suomessa lähemmäs 10:llä asteella, seuraavien 200 vuoden aikana, johtuen siitä, että mapallon akseli, ja mangneettikentätät muuttavat paikkaansa liian paljon. Mangneettikenttien muutos tulee tapahtumaan aivan lähiaikoina, joka tulee aiheuttamaan merivesien massojoen vyörymisen mannerlaattojen yli. Miksi; koska Äiti pese itsensä puhtaaksi, koska ihonpinta on täynnä likaa, ja kirppuja jotka tuhoavat hänen pintaansa. Äitimaanpinta, eli maa, on kuin ihoa, ja se elävää ja taipuisaa. Se on kuin ihmisellä iho, ja nahka.
Tämä kaikki on syyn ja seurauksen lakia ihmiselle, koska meni ja saastutti itsekkyydessään Luojaansa pinnan. Eikö ketä tahansa, joka näkee tuholaisia nahassaan, halua pestä nahkaansa puhtaaksi?
Tämä ei tarkoita, että Hän rankaisisi ketään, vaan hänen oman nahan pesu johtuu meistä.
Pääasia on että ihmiset ymmärtäisivät miksi tämä tapahtuu. Tämä tapahtuu siksi, että tällä hetkellä on ainoastaan muutama tuhat ihmistä koko maapallolla, jotka enää rukoilevat, ja elävät todellisen oikean Luojan kanssa. Eli maapallon hengen kanssa. Se on seurausta siitä, että ihminen on loitonnut Hänestä, eli maanhengestä, ja alkanut rukoilla erilaisia keksimiään epäjumalia.
Kuten esim. Puolisoni Angélican Henkeä Josuah:ia. Ihmiset tekivät hänestä Jumalan, ja tappoivat ihmisiä hänen nimissään, joka on meistä erittäin absurdia, epänormaalia, ja hulluutta.
Kirjoitti Ulla-Riikka, kanavana Angélica
Katastrofi..
Ulla-Riikka
4
666
Vastaukset
- Spede
wer
- Black Adder
eräät taas jaksaa ennustaa maailmanloppua.
Niinkun on ennustettu satoja ja satoja vuosia.
Eli älä viitsi jauhaa paskaa - Josuah
Welcome to the nut house!
- kikatus666
voi näitä transdenkettisiä uusioita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset10510694Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen
"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu1588948Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti906117Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi895135Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita
näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään704417Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut664293Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..194276Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi874111Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät513761Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa193685