internet-asetuksia? pelkät asetukset valikko löytyy ja sitä klikkaamalla tulee erinäisiä vaihtoehtoja mm ohjelmat tietosuoja jne. En löydä näiden alta mitään mistä lähtisin asiaa selvittämään?
´Kun sulla on esim. tämä sivusto nyt auki ja katsot yläreunaan, jossa on kohtia mm. Tiedosto, Muokkaa, Näytä jne. Viimeisenä on Työkalut...pitäis kyllä löytyä...
ei voi enää löytää noin, siis jos siippasi on tyhmä ja hän olis poistanut vaan sieltä vasemmasta yläkulmasta klikkaamalla erikseen ne, niin silloin löydät ne tuolta työkalut ja sieltä internetasetukset ja näytä tiedostot, mutta jos se on poistanut ne sieltä kohtaa missä kysytään poista selaushistoria ja salasanat ja kaikki, niin mun mielestä niitä et voi enää löytää muuta, kun kovalevyn läpikäymällä. Sun kannattaa kysyä joltain asiantuntijalta nimittäin tiedän, että he osaavat varmaan sieltä seuloa, mutta ottavat varmaan maksua ja keyloggerista en ole varma. Mun mielestä sen asentamalla siinä saattaa olla ohjelma, joka kaivaa poistetukin tiedot. Tosta en ole varma, mutta se on ihan varmaa, että jos sä asennat sen nyt koneelle, niin senjälkeen tiedät kaiken mitä koneella siitä lähtien tehdään.. Kokeile
Luin tätä sivustoa huvikseen ja kun luin tän niin kävin kattelemas itekin!
Mies on jäännyt kiinni keväällä vaikka mistä ja lupas ja vanno mulle et nyt se on loppu kun mateli takaisin mun elämään.
Mä on aivan uuno tietsikan käytössä ja olen kysynyt et miten sivuhistorian voi poistaa ja vastaus oli et en minä tiedä mutta nyt paljastuikin et herra tietää tasan tarkkaa ja kun sit pääsin sinne poistettujen poistoihin niin huhu....Sama homma on jatkunut vaikka luotin et asiat on ok ja menneet ovat menneitä :(
Harmittaa kun olen yrittänyt luottaa toiseen vaikka ei ole ollut sen luottamuksen ansainut,eihän tässä muuta voi kun pistää lopullisesti äijä ulkoruokintaan.Surettaa ja tunnen itteeni niin tyhmäksi kun annoin taas toisen pettää ja pelata 6-0 mun tunteilla!
Petturit ovat taidokkaita valehtelijoita. Et sinä ollut tyhmä. Kaikki ykkösethän luottaa täysillä vaikka petturi olisi kärynnytkin. Kakkosetkin luottaa ja uskoo saman miehen eroavan karmeasta ykkösestä. Pettureihin ei voi olla luottamatta. Olet toiminut samoin kuten kaikki muutkin ykköset ja kakkoset.
"Kerro mikä käyttöjärjestelmä ja mikä selain. Kerron varmasti!
Vilaksie hieman päivämääriä ylläolevissa viesteissä... Huutelet kolme vuotta vanhaan ketjuun :)
Tunnistaako virustorjuntaohjelmat nämä keyloggerit? Tai Windowsin palomuuri? Kuinka helppoa on siis piilottaa ohjelma tai vastavuoroisesti löytää se omalta koneeltaan?
löydät kaikki tiedostot helpomminkin. Tietokoneelta ei voi poistaa mitään ettei siitä jäisi jotain tietoja muistiin. Itse löydän kaikki kun menen esim c asemalle sieltä documents and setting ja sieltä onni ja logal setting ja sieltä temporary internet files :) tämä ei varmaankaan auta ketään löytämää omalta koneelta mutta laitoinsen kakia että tiedätte et tiedostoista löytää aika paljonkin tietoja. Paljon muutakin kuin vaan internet sivuja ;)
vinkki
Työkalut valikko - internet-asetukset-selaushistoria...joissakin voi olla erilaisilla nimillä- tempory files-objektit jne. Mut kokeile.en löydä
internet-asetuksia? pelkät asetukset valikko löytyy ja sitä klikkaamalla tulee erinäisiä vaihtoehtoja mm ohjelmat tietosuoja jne. En löydä näiden alta mitään mistä lähtisin asiaa selvittämään?siis täh?
´Kun sulla on esim. tämä sivusto nyt auki ja katsot yläreunaan, jossa on kohtia mm. Tiedosto, Muokkaa, Näytä jne. Viimeisenä on Työkalut...pitäis kyllä löytyä...mun mielestä
ei voi enää löytää noin, siis jos siippasi on tyhmä ja hän olis poistanut vaan sieltä vasemmasta yläkulmasta klikkaamalla erikseen ne, niin silloin löydät ne tuolta työkalut ja sieltä internetasetukset ja näytä tiedostot, mutta jos se on poistanut ne sieltä kohtaa missä kysytään poista selaushistoria ja salasanat ja kaikki, niin mun mielestä niitä et voi enää löytää muuta, kun kovalevyn läpikäymällä. Sun kannattaa kysyä joltain asiantuntijalta nimittäin tiedän, että he osaavat varmaan sieltä seuloa, mutta ottavat varmaan maksua ja keyloggerista en ole varma. Mun mielestä sen asentamalla siinä saattaa olla ohjelma, joka kaivaa poistetukin tiedot. Tosta en ole varma, mutta se on ihan varmaa, että jos sä asennat sen nyt koneelle, niin senjälkeen tiedät kaiken mitä koneella siitä lähtien tehdään.. Kokeilesiis mun
ei löydy kohtaa internet-asetukset?pitäis löytyä
mulla ainakin tulee kun klikkaan siitä työkalut niin hirmu rivi ja siinä viimesenä on intrnet tiedostot!!Saat kaiken selville
Saat kaikki käydyt sivut ja keskustelut selville keylogger ohjelman kanssa.Tässä kuva.
http://www.actualkeylogger.com/screenshots/11b.gif
Tässä itse ohjelma.
http://www.actualkeylogger.com/
Jos haluat kokeilla muitakin keyloggereita, niin tässä sulle linkkejä.
http://www.brothersoft.com/downloads/free-keylogger.htm l
http://www.tucows.com/preview/376270
http://www.tucows.com/preview/301938
kiitoksia tiedoista
Luin tätä sivustoa huvikseen ja kun luin tän niin kävin kattelemas itekin!Mies on jäännyt kiinni keväällä vaikka mistä ja lupas ja vanno mulle et nyt se on loppu kun mateli takaisin mun elämään.
Mä on aivan uuno tietsikan käytössä ja olen kysynyt et miten sivuhistorian voi poistaa ja vastaus oli et en minä tiedä mutta nyt paljastuikin et herra tietää tasan tarkkaa ja kun sit pääsin sinne poistettujen poistoihin niin huhu....Sama homma on jatkunut vaikka luotin et asiat on ok ja menneet ovat menneitä :(
Harmittaa kun olen yrittänyt luottaa toiseen vaikka ei ole ollut sen luottamuksen ansainut,eihän tässä muuta voi kun pistää lopullisesti äijä ulkoruokintaan.Surettaa ja tunnen itteeni niin tyhmäksi kun annoin taas toisen pettää ja pelata 6-0 mun tunteilla!
Hui
Hui, kun on kamalaa, jos mies kattoo pornoa, ihan normaalia!noh...
Kerro mikä käyttöjärjestelmä ja mikä selain. Kerron varmasti!Vilaksie hieman päivämääriä ylläolevissa viesteissä... Huutelet kolme vuotta vanhaan ketjuun :)