Haku Googlella esim. Yellowstone, earthquakes Kalliot näyttää olevan jo pinnalle asti rikkoutuneena maanjäristysten kautta!
Vastaukset 1
- Luulija
Iisalmessa on Destialla, kallionottoalue, jossa on oikeastaan suurin näkemäni alue, josta en kaukaa katsoen havaitse rakoja korkeus vissiin yli kymmenen metriä ja leveytta 15-20m. niin suuria ehjiä rakenteita ei oikeastaan ole missään, vaan kallioissa on Suomessakin rakoja, 1-3metrin välein satunnaisesti tai tietyissä suunnissä. Vaikka kalliot ovat täynnä murtumia, on kalliot silti louhittava räjäyttämällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l275931Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni48727- 67681
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et35584- 52564
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona31494- 48477
- 44460
- 30459
- 38450