Mokuttaja?

Mikä se on?

Hommafoorumilla puhutaan usein Mokuista, mokutuksesta ja Mokuttajista. Mistä tässä on oikein kysymys? Luulevatko kriittiset, että on olemassa joku salaliitto kriittisiä ja heidän touhujaan vastaan?

12

920

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se on sexitekstiviesteilyä

      jota kepu harjoittaa. keskustan ns. ukkomiehet ikäänkuin mokuttaa; anna mulle 69 69 anteeksi tai sitten; olen pelimies anteeksi anteeksi. mokutus on myös keskustan tapa pyytää anteeksi kaikkea mitä maailmassa tapahtuu. anteeksi vaimo, anteeksi drita, anteeksi 69, anteeksi muhammed pilapiirros, anteeksi sikaflunssa jne.

      • että tuo

        ei ole oikea vastaus, mutta mokuttajia ovat ilmeisesti kaikkien puolueiden edustajat.


    • että se

      mokuttaja on veronmaksajien rahoja ulkomaalaisten loiseläjien hyvinvointiin ja discohuumaan tuhlaava tyyppi.

      • hommailijoiden

        foorumilla sanottiin, mutta ovatko ne mielikuvitusolentoja, vai kuvitteleeko propellipää että joku oikea henkilö olisi sellainen?


      • voi voi voi voi voi voi...
        hommailijoiden kirjoitti:

        foorumilla sanottiin, mutta ovatko ne mielikuvitusolentoja, vai kuvitteleeko propellipää että joku oikea henkilö olisi sellainen?

        rupelipäät kuvittelevat, ensinnäkin itsestään aivan liikaa... Rupelipäillä on myös oma lappuleikki.... LAPPULIISA... kerätään ensin muutamasata nimilappua ja lähetetään ne LIISALLE. Liisa lämmittää niillä saunanuunin...pikkuliisat saa sitten veikata saunan lämpötilaa, huonoimmin veikannut liisa joutuu istumaan kellarissa...


    • vaalitenttikeskustelu

      anteeksi, anteeksi ne vie meidän äänet ja kaikki. liitto kepun kans? mitä tahansa.

    • nämä ovat

      moku = monikulttuuri Laita samaan pulloon maitoa ja mustetta. Sekoita. Missäs se maito nyt on?

      • Homma^^^^

        Noinko hommalaiset^^^^ tekevät?


      • Normaalijärkiset ihmiset...

        ...sekoittavatmaitoa ja kaffetta ja hyvää tulee. Mutta lipittäkää te hommailijat vain mustettanne. Se selittääkin kohtalaisen paljon.


    • AinaVaanJärkiporvari

      Mokuttaja tarkoittaa jokaista, joka ei pidä Halla-ahoa Jumalan Profeettana, Hänen Sanaansa Jumalan Sanana, Hänen Kakkaansa Jumalan Ambrosiana ja Hänen Pissaansa Jumalan Nektarina. Mokuttajiin lasketaan nekin maahanmuuttoon sinänsä varovaisesti tai kriittisesti suhtautuvat, joiden mielestä rasistiset törkeydet, valehtelu ja muut Halla-ahon ja hänen seuraajiensa huonot tavat eivät ole omiaan kehittämään keskustelua asialliseen suuntaan. Ole vaikka kuinka maahanmuuttokriittinen, mutta jo se, että arvostelet Halla-ahoa ja hänen palvojiaan ihan *taktisinkin* perustein, riittää tekemään sinusta mokuttajan. Jopa Olavi Mäenpäätä on tästä syystä epäilty mokuttajaksi tai mokuttaja-agentiksi.

      • demari paskaaa

        toi on demari paskaa, ei mitään muuta.


      • senkin persusika
        demari paskaaa kirjoitti:

        toi on demari paskaa, ei mitään muuta.

        Tuommoinen kuin sinä on täysi paska jonka kuuluisi syödä koiranpaskaa oikeiden ihmisten kengänpohjista.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      366
      4026
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      136
      2920
    3. Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi

      Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks
      Maailman menoa
      4
      2485
    4. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      98
      2327
    5. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      116
      2108
    6. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      63
      2067
    7. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      35
      1822
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      131
      1667
    9. Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.

      Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi
      Savonlinna
      26
      1529
    10. Nainen sä olet

      Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest
      Ikävä
      77
      1418
    Aihe