Voiko OIKEUSLAITOKSEEN enää

luottaa ? ? ?

Kun Kepulaisten ja Kevan vehkeilystä paljastuu toinen toistaan kummallisempia seikkoja, niin on kysyttävä, toimiiko suomalainen oikeuslaitos enää ollenkaan, vai onko sekin ("vaali"-) LAHJOTTU ?
KEVAn tj kestitsi liikemiehiä oikein kunnolla, rahat tulivat kuntalaisten ELÄKEVAROSTA:



""Kevan edustuskulutiedoista selviää myös, että Kauppinen on kestinnyt useita kertoja Tokmanni-liikemies Kyösti Kakkosta, joka jakoi vaalirahaa KMS:n kautta.

Kevan selvityksen mukaan Kauppinen on käyttänyt kolmea Kevan edustustilaa vuosina 2006 –2008 yhteensä vajaan 64 200 euron edestä.

Samoina vuosina eläkelaitos on mainostanut puoluelehdissä ja satsannut rahoja poliittisiin seminaareihin yhteensä noin 22 700 euroa."""


Kaiken kukkuraksi, roiston eroamisen yhteydessä maksettu ERO-raha salataan. Tämänkin kustantavat "kuntaremonttien" kurittamat kuntalaiset.
Ilmeisesti suomalainen oikeuslaitos on kykenemätön selvittämään, miksi kuntaeläkeläisten rahoja käytettiin kestitystoimintaan. Keskeinen kysymys kuuluu siis Miksi, Miksi, Miksi
On valitettavaa, että myös suomalainen oikeuslaitos on samoilla kevan linjoilla, lahjottu ja aikaansaamaton.

Sitä se RAHAN VALTA sinulle teettää, menit äänestämään porvareita ja nyt ihailet, kunka ne kuppaavat teitä, törsäävät eläkerahanne samalla kun kepu-porvari Vanhanen esittää teille eläkeikien nostoja, 65 vuoteen. Aikamoista röyhkeyttä, eikö totta.

13

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on???

      .

      onko se vaan sitä miltä näyttääkin, eli Isojen Poikien kumileimasin laitos?

      Missään oikeusasteessahan näitä asioita ei ole käsitelty?

      • saranoita

      • lentää suo-
        saranoita kirjoitti:

        soini jo rasvailee, etteivät natise.

        meen, kuninkuusraveihin, katsastamaan, tuliko pikavoittoja.

        Ja sitten vain pakoon, hädässään tätä katteettomia lupauksia antanutta poliitikkoa ahdistelevia rivareita pakosalle, brysseliin, kaljalle.


      • påreoitoprt
        lentää suo- kirjoitti:

        meen, kuninkuusraveihin, katsastamaan, tuliko pikavoittoja.

        Ja sitten vain pakoon, hädässään tätä katteettomia lupauksia antanutta poliitikkoa ahdistelevia rivareita pakosalle, brysseliin, kaljalle.

        ryvettyneet. Nyt jo raha-automaattiyhdistyskin on ollut kytkettynä yrityksiin ostaa suomeen oikeistopresidentti.

        Suomessa toimii novacostra tyylinen mafia, jonka puheenjohtaja on kokoomuksen Sauli Niinistö ja järjestön toimeenpano-organisaatiota johtaa Matti Vanhanen. Tiedätte kyllä, mistä puolueesta.


    • syyttömät kärsii!

      Ei täällä oikeutta saa! että se olisi oikein!
      poliistkin on yhtä paskaa! ei ne mitään juttua saa selvitettyä!

    • Vitun oikeutta!

      Se vain siunaa Fasistisen poliisvaltion toimet!
      Todellisesta OIKEUDESTA se on ihan pihalla!

      • kun nyt harmittaa?

        Voi meitä pieniä!


    • 4y4yy4y4

      tuntui olevan erittäin, siis erittäin haluton tutkimaan Vanhas-jupakkaa. Lähetti asialle Pekka Hyvärisen (kako) sieltä julkisen sanan rajoitustoimistosta. Rajoittivat sananvapautta näilläkin foorumeilla 5000 merkkiin.

      • selvittää?

        Miten ihmeessä julkisen sanan neuvosto voisi tietää puhuttiinko telkussa totta vai soopaa? Kysyn vaan...

        Mattikin sanoo, ettei voi otta asiaan kantaa, koska "tutkinta on kesken".


    • dht

      Demarit ajoi korkeimman oikeuden johtajaksi Koskelon. Eli mikähän puolue?

      • Haans.

        "Demarit ajoi korkeimman oikeuden johtajaksi Koskelon. Eli mikähän puolue?"

        Sailaksenkin jäsekirja tadettiin sprayata vihreäksi. Mutta tosiaankin, kuluttajan suoja ja oikeusturva, se taitaa nyt kepuhallinnon aikakaudella olla lievästi sanottuna vajavaista:

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/8877965


    • 16+14

      ei ole voinut, ei voi eikä voi tulla luottamaan.

      piste.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1672
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      908
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      872
    4. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      54
      872
    5. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      849
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      793
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      789
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      745
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      730
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      730
    Aihe