Voiko OIKEUSLAITOKSEEN enää

luottaa ? ? ?

Kun Kepulaisten ja Kevan vehkeilystä paljastuu toinen toistaan kummallisempia seikkoja, niin on kysyttävä, toimiiko suomalainen oikeuslaitos enää ollenkaan, vai onko sekin ("vaali"-) LAHJOTTU ?
KEVAn tj kestitsi liikemiehiä oikein kunnolla, rahat tulivat kuntalaisten ELÄKEVAROSTA:



""Kevan edustuskulutiedoista selviää myös, että Kauppinen on kestinnyt useita kertoja Tokmanni-liikemies Kyösti Kakkosta, joka jakoi vaalirahaa KMS:n kautta.

Kevan selvityksen mukaan Kauppinen on käyttänyt kolmea Kevan edustustilaa vuosina 2006 –2008 yhteensä vajaan 64 200 euron edestä.

Samoina vuosina eläkelaitos on mainostanut puoluelehdissä ja satsannut rahoja poliittisiin seminaareihin yhteensä noin 22 700 euroa."""


Kaiken kukkuraksi, roiston eroamisen yhteydessä maksettu ERO-raha salataan. Tämänkin kustantavat "kuntaremonttien" kurittamat kuntalaiset.
Ilmeisesti suomalainen oikeuslaitos on kykenemätön selvittämään, miksi kuntaeläkeläisten rahoja käytettiin kestitystoimintaan. Keskeinen kysymys kuuluu siis Miksi, Miksi, Miksi
On valitettavaa, että myös suomalainen oikeuslaitos on samoilla kevan linjoilla, lahjottu ja aikaansaamaton.

Sitä se RAHAN VALTA sinulle teettää, menit äänestämään porvareita ja nyt ihailet, kunka ne kuppaavat teitä, törsäävät eläkerahanne samalla kun kepu-porvari Vanhanen esittää teille eläkeikien nostoja, 65 vuoteen. Aikamoista röyhkeyttä, eikö totta.

13

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on???

      .

      onko se vaan sitä miltä näyttääkin, eli Isojen Poikien kumileimasin laitos?

      Missään oikeusasteessahan näitä asioita ei ole käsitelty?

      • saranoita

      • lentää suo-
        saranoita kirjoitti:

        soini jo rasvailee, etteivät natise.

        meen, kuninkuusraveihin, katsastamaan, tuliko pikavoittoja.

        Ja sitten vain pakoon, hädässään tätä katteettomia lupauksia antanutta poliitikkoa ahdistelevia rivareita pakosalle, brysseliin, kaljalle.


      • påreoitoprt
        lentää suo- kirjoitti:

        meen, kuninkuusraveihin, katsastamaan, tuliko pikavoittoja.

        Ja sitten vain pakoon, hädässään tätä katteettomia lupauksia antanutta poliitikkoa ahdistelevia rivareita pakosalle, brysseliin, kaljalle.

        ryvettyneet. Nyt jo raha-automaattiyhdistyskin on ollut kytkettynä yrityksiin ostaa suomeen oikeistopresidentti.

        Suomessa toimii novacostra tyylinen mafia, jonka puheenjohtaja on kokoomuksen Sauli Niinistö ja järjestön toimeenpano-organisaatiota johtaa Matti Vanhanen. Tiedätte kyllä, mistä puolueesta.


    • syyttömät kärsii!

      Ei täällä oikeutta saa! että se olisi oikein!
      poliistkin on yhtä paskaa! ei ne mitään juttua saa selvitettyä!

    • Vitun oikeutta!

      Se vain siunaa Fasistisen poliisvaltion toimet!
      Todellisesta OIKEUDESTA se on ihan pihalla!

      • kun nyt harmittaa?

        Voi meitä pieniä!


    • 4y4yy4y4

      tuntui olevan erittäin, siis erittäin haluton tutkimaan Vanhas-jupakkaa. Lähetti asialle Pekka Hyvärisen (kako) sieltä julkisen sanan rajoitustoimistosta. Rajoittivat sananvapautta näilläkin foorumeilla 5000 merkkiin.

      • selvittää?

        Miten ihmeessä julkisen sanan neuvosto voisi tietää puhuttiinko telkussa totta vai soopaa? Kysyn vaan...

        Mattikin sanoo, ettei voi otta asiaan kantaa, koska "tutkinta on kesken".


    • dht

      Demarit ajoi korkeimman oikeuden johtajaksi Koskelon. Eli mikähän puolue?

      • Haans.

        "Demarit ajoi korkeimman oikeuden johtajaksi Koskelon. Eli mikähän puolue?"

        Sailaksenkin jäsekirja tadettiin sprayata vihreäksi. Mutta tosiaankin, kuluttajan suoja ja oikeusturva, se taitaa nyt kepuhallinnon aikakaudella olla lievästi sanottuna vajavaista:

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/8877965


    • 16+14

      ei ole voinut, ei voi eikä voi tulla luottamaan.

      piste.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      76
      5557
    2. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      630
      3632
    3. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      84
      2969
    4. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      302
      2818
    5. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      97
      1847
    6. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      660
      1770
    7. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      487
      1453
    8. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      14
      1441
    9. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      24
      1431
    10. Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?

      Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .
      Kotimaiset julkkisjuorut
      189
      998
    Aihe