Sehän on ihan tutkittu juttu, että nuorena tytöt ihastuu helpoiten niihin pahoihin poikiiin, mutta sitten kun ne alkaa miettii vakavaa suhdetta, niin ne siirtyy niihin kiltteihin. On naiset kummia...
Yleensä tytöt tykkää sellaisista pojista, jotka puhuvat paljon, ovat huumorintajuisia, pukeutuvat "coolisti", ei mitenkää nörtti/nynny tyyliin. Eli ulkonäöllä on ainakin ensin se vaikutus, kiinnostuuko pojasta (;
Luonne pitää olla kunnossa, eikä tietysti saa näyttääkään ihan petolinnun perseeltä. Komeus on aina plussaa, vaikka myös "ok näköinen" käy fiksulle tytölle/naiselle. Luonne, "kemiat" ja "se jokin" sisäinen vetovoima ratkaisee. Vaikea sitä on tämän tarkemmin kuvailla.
Kiinnostavat jutut on hyvä homma, mutta eihän niitä aina voi riittää ja tikusta lienee turha vääntää asiaa.
No minä ainaki tykkää sellasesta pojasta, joka ei oo "hullu" eikä mikää paha. Ei vittuile eikä nössötä jatkuvasti. On luotettava.
Ja ulkonäöstä sen verra, että kävis suihkussa, ja pesis hampaasa. Vartalo sopusuhtanen, ja ois mukavaa, jos pojalla olis hauista sopivasti, en tykkää oikein isoista pateista.
Nii ja mieluite ois mua pidempi.
Kokonaisuus tärkeä, mutta jos jätkällä on kusipään luonne, niin voin sanoa GOODBYE, vaikka ois kuin hyvännäkönen.
Itse olen aina ihastunut sellaisiin suloisiin, ystävällisiin poikiin. Nörttiys ei ole mikään este, ei myöskään se, jos ei tietokoneista mitään tiedä. Tärkeää on se, että on järkeä päässä ja ei ole käyttänyt sitä kaikkea energiaa tietokoneella tai jalkapallon pelailuun, vaan on oppinut esimerkiksi pesemään pyykkiä ja siivoamaan sek ätekemään ainakin jonkinlaista ruokaa (muutakin kuin pakastepitsaa). Vastuuntuntoinen ja omista asioistaan huolehtiva pitää olla. "Hällä väliä"-asenteella elämään, opiskeluun ja tulevaisuuteen suhtauvat ihmiset eivät mua kiinnosta.
Luonteen puolesta pitäisi tosiaan olla huomoonottava ja ymmärtäväinen, mutta koska olen itse melko tomera ihminen, niin ei mieskään saa jäädä tossun alle vaan mulle pitää uskaltaa sanoa myös takaisin.
Itseäni ehkä ne kiltit pojat miellyttävät enemmän, sillä olen perusluonteeltani melko herkkä ja rakastan myös hempeistä asioita jutustelua. Jatkuva ryyppääminen ei kiinnosta ja säännöllinen tupakointi on todellinen nono.
Pojan täytyy olla suurimmaksi osaksi kiltti. Mutta saahan pojassa toki vähän jotain muutakin olla kuin kiltteyttä. Mutta ihan vähän vain.
Sitten, tykkään romanttisista pojista, täynnä yllätyksiä, suloisuutta, romanttisuutta. Ja älykäs pitää olla ;) Mutta ei ehkä nyt niin kunnon 'hikari', mutta joo, älyllä pääsee pitkälle!
Pahat pojat kiinnostaa tyttöjä tuossa ehkäpä noin 11-15(16)-ikävaiheessa. Ja sitten tosiaankin alkaa pikku hiljaa miettimään, että haluaa ihanan romattisen, rauhallisen kullan kainaloon. Joka ei juo taikka polta.
Koska millaista olisi asua sitten jonkun huligaanin, huumeiden käyttäjän, väkivaltaisen ääliön kanssa 30-40 vuotiaana. Ei hyvä!
noi aiemmat kommentit mis viitattii ulkonäköö nii periaattees ulkonäöl ei oo mitää tekemistä (ainakaa mun mielest). esim netis tutustuu ensimmäisenä luonteisiin (ellei näe myös kuvia) ja sillon ihastuu ehkäpä ja sitte ku näkee sen henkilön ulkonäön nii ei sillä enää ole väliä niinkään kun se on sisältä ihana ihminen.
noi "pahat pojat" uppoaa meikäläiseen. sopiva ylpeys ja coolius on vaan plussaa.
jos kaikki on sitä mieltä että "kiltit on ihanimpia!" niin miksi pahat pojat on keksitty??
jep. pahat pojat rulaa. asennetta ja kapinaa.
ps. rakastan poikia jotka osaa matikkaa! ite en sitä osaa, joten apua haluan joka väliin. auttakaa tyttöjä mäessä!
Ite haluisin sellasen kiltin, elämänhalusen, luotettavan poikaystävän, joka on hyvä kuuntelee ja jonka kaa vois viettää perjantai-illat löhöillen ja leffoja katellen.
ja huumorintajusen. En mä mitää tosikkoo kauheen pitkää jaksas katella D:
Mitta niin... Tuollanen olis aika ihana :)
Ja ulkonäkö on vaa plussaa. Ei sil periaattees mitää välii oo (:
Varmaan
Sehän on ihan tutkittu juttu, että nuorena tytöt ihastuu helpoiten niihin pahoihin poikiiin, mutta sitten kun ne alkaa miettii vakavaa suhdetta, niin ne siirtyy niihin kiltteihin. On naiset kummia......
Yleensä tytöt tykkää sellaisista pojista, jotka puhuvat paljon, ovat huumorintajuisia, pukeutuvat "coolisti", ei mitenkää nörtti/nynny tyyliin. Eli ulkonäöllä on ainakin ensin se vaikutus, kiinnostuuko pojasta (;....
Luonne pitää olla kunnossa, eikä tietysti saa näyttääkään ihan petolinnun perseeltä. Komeus on aina plussaa, vaikka myös "ok näköinen" käy fiksulle tytölle/naiselle. Luonne, "kemiat" ja "se jokin" sisäinen vetovoima ratkaisee. Vaikea sitä on tämän tarkemmin kuvailla.Kiinnostavat jutut on hyvä homma, mutta eihän niitä aina voi riittää ja tikusta lienee turha vääntää asiaa.
mie ainaki..
Mie ainakin tykkään sellassist "kiltemmist pojist, ei mikään luokan hiljasin, mut ei äänekkäinkään. Sellassist normi pojist.MInä tykkään
No minä ainaki tykkää sellasesta pojasta, joka ei oo "hullu" eikä mikää paha. Ei vittuile eikä nössötä jatkuvasti. On luotettava.Ja ulkonäöstä sen verra, että kävis suihkussa, ja pesis hampaasa. Vartalo sopusuhtanen, ja ois mukavaa, jos pojalla olis hauista sopivasti, en tykkää oikein isoista pateista.
Nii ja mieluite ois mua pidempi.
Kokonaisuus tärkeä, mutta jos jätkällä on kusipään luonne, niin voin sanoa GOODBYE, vaikka ois kuin hyvännäkönen.
Tässä
Naiset pitävät ovulaation aikana maskuliinisemmista miehistä....
Itse olen aina ihastunut sellaisiin suloisiin, ystävällisiin poikiin. Nörttiys ei ole mikään este, ei myöskään se, jos ei tietokoneista mitään tiedä. Tärkeää on se, että on järkeä päässä ja ei ole käyttänyt sitä kaikkea energiaa tietokoneella tai jalkapallon pelailuun, vaan on oppinut esimerkiksi pesemään pyykkiä ja siivoamaan sek ätekemään ainakin jonkinlaista ruokaa (muutakin kuin pakastepitsaa). Vastuuntuntoinen ja omista asioistaan huolehtiva pitää olla. "Hällä väliä"-asenteella elämään, opiskeluun ja tulevaisuuteen suhtauvat ihmiset eivät mua kiinnosta.Luonteen puolesta pitäisi tosiaan olla huomoonottava ja ymmärtäväinen, mutta koska olen itse melko tomera ihminen, niin ei mieskään saa jäädä tossun alle vaan mulle pitää uskaltaa sanoa myös takaisin.
Itseäni ehkä ne kiltit pojat miellyttävät enemmän, sillä olen perusluonteeltani melko herkkä ja rakastan myös hempeistä asioita jutustelua. Jatkuva ryyppääminen ei kiinnosta ja säännöllinen tupakointi on todellinen nono.
tytön suusta
Pojan täytyy olla suurimmaksi osaksi kiltti. Mutta saahan pojassa toki vähän jotain muutakin olla kuin kiltteyttä. Mutta ihan vähän vain.Sitten, tykkään romanttisista pojista, täynnä yllätyksiä, suloisuutta, romanttisuutta. Ja älykäs pitää olla ;) Mutta ei ehkä nyt niin kunnon 'hikari', mutta joo, älyllä pääsee pitkälle!
Pahat pojat kiinnostaa tyttöjä tuossa ehkäpä noin 11-15(16)-ikävaiheessa. Ja sitten tosiaankin alkaa pikku hiljaa miettimään, että haluaa ihanan romattisen, rauhallisen kullan kainaloon. Joka ei juo taikka polta.
Koska millaista olisi asua sitten jonkun huligaanin, huumeiden käyttäjän, väkivaltaisen ääliön kanssa 30-40 vuotiaana. Ei hyvä!
Olisi kiinnostavaa tietää,
miten tämä älykkyys sitten sinulle ilmenee, jos vaikka jonkun pojan kanssa olet ollut tekemisissä jo vähän aikaa... :)riippuu tytöstä :D
se riippuu tytöstä :Djos kaikki on sitä mieltä että "kiltit on ihanimpia!" niin miksi pahat pojat on keksitty??
jep. pahat pojat rulaa. asennetta ja kapinaa.
ps. rakastan poikia jotka osaa matikkaa! ite en sitä osaa, joten apua haluan joka väliin. auttakaa tyttöjä mäessä!
ja huumorintajusen. En mä mitää tosikkoo kauheen pitkää jaksas katella D:
Mitta niin... Tuollanen olis aika ihana :)
Ja ulkonäkö on vaa plussaa. Ei sil periaattees mitää välii oo (: