Olen ammattikorkeakoulu opiskelija. Mielestäni olen suht komea, ja joskus ulkopuoliset ovatkin ehdotelleet että pitäisi lähteä malliksi. Mut ei oo oikein mun juttuja. Vietän aktiivista elämää, käyn töissä, opiskelen, harrastan ja toimin muutamissa luotamustehtävissä. Aika on suhteellisen kortilla. Olen sinkku eikä minulla ole ollut kuin yksi vakavampi seurustelusuhde.
Mielestäni tulen hyvin toimeen naisten kanssa ja kavereissani onkin enemmän tyttöjä kuin poikia, mutta mitään vakavampaa ei niistä yleensä kehity. Jotkut ovat siitä ehkä hivenen suivaantuneita mutta se ei meikää haittaa. Koulussa tulee pyörittyä tyttöjen kanssa paljon. Nyt kuitenkin olen iskenyt silmäni erääseen kaveriini, joka on kesällä jäänyt sinkuksi. Olen tuntenut hänet kohta 3 vuotta ja olemme pyörineet samoissa porukoissa. Meillä menee kivasti, ollaan hyviä kavereita. Mutta nyt ongelmana on se kuinka vois selvittää, onko hänellä muita tunteita kuin ystävyys takanaan? Itse voisin vaikka harkita seurustelua hänen kanssaan! Mitäkähän pitäisi tehdä?
Pakkaa sekoittaa sit vielä yksi vaalea kaunotar joka on vuotta myöhemmin aloittanut samassa koulussa kuin minä. Hän on jotenkin ujon oloinen, tai ainakin hyvin omissa piireissään pyörivä. Todella upea nainen, todella kuuma kissa. Hän kuitenkin on koko ajan siinä samassa 3 tytön porukassa ja he ovat hivenen erillään jatkuvasti. Häneen on kuitenkin vaikea tehdän lähempää tuttavuutta. Olen katsellut sillä silmällä jo pidempään häntä, ja en oikein tiedä, mutta ehkä hänelläkin on omat katseensa pelissä! Auttakaa mitä tässä ruveta tekemään?
Itse olen siihen tulokseen kallistumassa että tämän tytön jonka olen tuntenyt jo pidempään, pidän vain hyvänä ystävänä. Mutta kuinka tehdä vaikutus tälläiseen hiljaisempaan ja sivussa pysyttelevään kaunottareen? Antakaa vinkkejä KIITOS!
Vaaleat kaunottaret koulusta
kumpi jompi
0
286
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1481230
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6646- 55561
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462