AGW-helteet ne vain jatkuvat jatkumistaan

http://foreca.fi/Finland/Lappeenranta?tenday

Näin pitkä helleputki ei ole seurausta mistään muusta, kuin AGW:stä. Käytännössä kaikki mahdolliset helle-ennätykset on tänä kesänä lyöty jo uusiksi ja lisää on luvassa.

AGW etenee.
7127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Täällä ollaan niin epätoivoisia että uskotaan Forecan 10 päivän ennustukseen

Äänestä

on kysymys tässäkin sääilmiössä. Pilvien muodostuminen säätelee maapallon lämpötilaa ei antropogeenistä alkuperää olevat co2 päästöt.

Äänestä

käyttöön lentokoneen perseessä olevan mittarin.
Eihän Lappeenrannassa ole edes lämpömittaria.
Mistä ne oikein kutasee nuita lämpöjä??
Virallinen lämpö Lappeenrantaan ekstrapöpöidään Mustolasta!
http://koti.mbnet.fi/oh5kuy/interest.htm

Ihmeellistä vatulooinntia?

Äänestä

mäkun luulin et sä uskot vaan myforecastia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AGW etenee kirjoitti:

http://foreca.fi/Finland/Lappeenranta?tenday

Näin pitkä helleputki ei ole seurausta mistään muusta, kuin AGW:stä. Käytännössä kaikki mahdolliset helle-ennätykset on tänä kesänä lyöty jo uusiksi ja lisää on luvassa.

AGW etenee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu