kaupunkilehti turkulaisen yleisönosastolla otsikolla: KYSYMYKSIÄ VALTUUTETTU LOHELALLE. Siellä turkulainen äänestäjä esittää muutaman kiusallisen kysymyksen huippuvaltuutetuksi kehutulle Maria Lohelalle. Uunituore Turkulainen on luettavissa netissä: www.turkulainen.fi
Mukava seurata miten Lohela vastaa?
Mukava seurata miten Lohela vastaa?
Vastaukset 41
Vanhimmat
pitikin tulla julki ennemmin tai myöhemmin. Se oli Lohelan poliittisen uran loppu. Nyt muutama sata tuhatta Varsinais-suomalaista saavat omin silmin lukea, mikä on todellinen Maria Lohela. Ei siinä Lohelan blogiinsa kirjoittamat alakoululaisten aineiden tyyliset vuodatukset paljon auta!
Liekö valtuuston ennätys poissaoloissa. Hyvin huomaa että perussuomalaisten intressit ovat lähinnä vähemmistöjen leimaamisessa, ei niinkään työntekemisessä Suomen ja äänestäjiensä eteen.
LOhella joutu painostuksen kohteeksi valtustossa kun oli pienestä puoluesta.
NÄIHÄN KÄVI RAISIOSSA PERUSSUOMALAINEN LOIKKAS SDPEEHEN.
Hienoa, Maria tunki jauhot laiskuuttaan ihmettelevien äänestäjiensä kurkkuun: "Vajaan kahden vuoden ajan olen kuullut jatkuvalla soitolla omilta ja vierailta että en tee mitään, missään enkä milloinkaan, joten olen jo tottunut siihen."(Maria Lohela Hommaforumilla 6.7.2010)
Tulee mieleen erään puolialastonpainijan puolustusargumentti: "Vajaaseen kahteen vuoteen en ole tehnyt muuta kuin vetänyt piriä noseen ja räiskinyt laittomalla aseellani, ihmiset vinkuvat ympärilläni kuin porsaat teuraalla, mutta ei hätää, olen jo tottunut siihen."(Wiikingi Walhallasta)
mitä Maria vastaa. Itkeä tillittää vissi blogissa.
tähänkään asti, niin tuskin vastaa nytkään!!!
on selityksen äämestäjilleen velkaa
vastata moisille moukille yhtään mitään. Jos ei Marian panos maahanmuuttajamiesten ulkonaliikkumiskiellon hankkimiseksi tekaistun joukkoraiskausilmoituksen perusteella tyydytä, niin vittu vaihtakaa ehdokasta. Saastaiset moukat, isänmaan petturit, kommunistien kätyrit, öyh, öyh, öyh.
Kyllä sitä työnsä pitäs hoitaa. On kai sitä jokunen äänestänytkin, ku hän kerran valtuustossa on.
Piruako sitten ollenkaan ehdolle asettuu, jos ei aiokaan hoitaa hommaa kunnialla?
loata kunnon porvarisnaisen mainetta. Ei se kuitenkaan onnistu sen paremmin kuin vuonna 1918.
Saatanan Putin-nuoret täällä yrittää komennella Isänmaan kansalaisia.
Turun ykköskommari Mirka Muukkosen kanssa.
akateemisiin kiipijöihin, jotka haluavat aina päästä mahdollisimman helpolla.
ulkonaliikkumiskieltoa vanhan sananlaskun nojalla: "ei laiskan käy kulkeman".
jättispektaakkelilla tehdä "Lohelasta uutta Soinia".
Kertoo vain, kuinka pihalla nämä soinin perSSpunaiset toimittajat ovat.
Lohelan laiskuus on Mäenpään syy.
Lohelan kaltainen laiskimus vielä eduskuntaankin? Siinä olisi eduskunnalle uusi poissaolotilastojen ykkösnimi. Sitä en nyt heti muista, kuka on tämänhetkinen ykköslusmuilija?
ole nykyisistä laiskin? Ja joku kokkarien lääkäri muistaakseni...
on ainakin yksi ahkerimmista.
Mutta mites Mäenpään työnteko?
ja elää puoluetukiaisilla sekä kiskoo kaljaa, etanapannuja, kaSSleria ja rasvatatteja. Teot puuttuvat. Älytöntä! Ja soiniWätykset ei muuta kun lipoo ja lipooooo.....!
menee Lohelalla, kun joutuu Varissuolla asumaan. Onko hänkin näitä persaukisia akateemisia?
eivät muuta eliittilähiöihin, pois mamukortteleista, vaikka ovat puheittensa mukaan "kovia sijoittajia ja työmiehiä"? ;D
yhden persun joka asuu mamulähiössä.
valtuustossa näkyny? Tainnut penkki jäähtyä monta kertaa? ;D
raksalautakunnassakaan juurikaan näkynyt. Paikka kylmennyt.
Maria Lohela vastasi Olavi Mäenpään mielikuvituskaverille tänään turkulaisessa:
Vastaus E. Jaloselle
E. Jalonen on aikaisemmin lähestynyt minua myös henkilökohtaisesti ja kirjoittanut viesteissään ihailevaan sävyyn Olavi Mäenpään somalivastaisesta toiminnasta sekä kertonut tästä syystä äänestäneensä, ja tulevansa aina äänestämään Mäenpäätä.
E. Jalosen mielipidekirjoitus on myös kuin suoraan Olavi Mäenpään taannoisesta blogikirjoituksesta.
Mutta kiitos E. Jaloselle tästä uusimmasta kysymyksestä: Kyllä, olen kiireinen.
Luottamushenkilön rooli on paljon muutakin kuin kokouspalkkioiden nostamista.
Olen hoitanut velvollisuuteni parhaan kykyni mukaan siten kuin se minulle yksin toimivana on mahdollista ja olen hyvin tyytyväinen siihen mitä olen nähnyt ja oppinut kuluvan valtuustokauden aikana. Useimmilla valtuutetuilla, kuten minulla, on myös kokopäivätyö, joka pitää hoitaa.
Perussuomalaisten todellinen vaikuttaminen alkaa tulevaisuuden vaaleissa, kun puolueen kannatus nousee ja luottamushenkilöiden määrä nousee.
Maria Lohela
Kirjoitat olevasi tyytyväinen valtuustokauteen. Ja on syytä! Niin hyvin olet hommat hoitanut.
Maria löi taas kerran Mäjenpäälle luun poikittain henkitorveen!
voi perustella monella tavalla.
Uskon Mäenpään äänestäjien jo tajunneen hänen laiskuutensa ja saamattomuutensa.
Hyvä Maria.
Muuten Mäenpäällä on viimeset kaksikymmentä vuotta ollut ainoat tulonlähteet kokouspalkkiot ja toimeentulotuki, joten hän ei ymmärrä niitä valtuutettuja, joilla on vaativa kokopäivätyö. heillä useimmiten voi olla esteitä enemmän kuin kokouspalkkioita vaanivalla Mäenpään pariskunnalla.
esimerkiksi Mäenpään laittoi bimbon morsiamensa vaalivirkailijaksi Jäkärlään, nainen ei tajunnut mistään mitään, keimaili vain. Tulipa suuret palkkiot Mäenpäälle.
Mäenpää tekee tutkintapyynnön tuollaisesta "jäkärlästä-nimim." kirjoituksesta. Kirjoitus on täyttä paskaa. Perustelen Mäenpään päiväsakon suuruudella 12 euroa oikeudessa. Vai onko toimeentulotuki muuttunut verotettavaksi tuloksi. Mäenpään päiväsakon määrää voi verrata Halla-Ahon 8-euron ja Seppo Lehdon 6-euron päiväsakkoon.
Nähtävästi nimimerkki on itsekin ollut vaalilautakunnassa - tosin nähtävästi vain vaaliavustajana. Avustajiksihan lähetetään yleensä työkkärin kautta pitkäaikaistyöttömiä.
Olavi Kristallimieli kyllä osaa rikosilmoitusten teon taidon. Kirjoittaa täällä päivät pitkät paskaa toisista ja rientää poliisilaitokselle kyynelehtimään heti kun joku vähänkin sivaltaa takaisin.
Lapsellista !
pikkurikolliset vertailee sakkojaan, olkoon päiväsakko mikä hyvänsä ei mäjenpää maksa niitä kuitenkaan, eihän hän lastensa elatustakaan aikanaan maksanut.
naimisiin, ovat kumpikin niin pirun herttaisia ja rehellisiä ihmisiä.
juttelee mm. Lohelasta. -
http://olavimaenpaa.vuodatus.net/
Lohela yrittää yhtaikaa istua? Hän mm. kannattaa sekä vastustaa pakkoruotsia samanaikaisesti, kuuluu soinin sekä SS 13 leireihin samaan aikaan jne. Tyypillistä soinikusetusta?
Lohela -avauksilla lukijoita, vaikka soiniWätykset paniikissa muuta väittävät. YESS!
vastenmielinen olio tällä palstalla ja toisin kuin luulet sinun viestisi vain lisäävät Lohelan kannatusta, mutta ääliönä et sitä tietystikkään ymmärrä, vaikka rautalangasta sen sinulle vääntäisi.
Minä arvostelen ja haukun Lohelaa syystä, sinä vain siitä syystä, että hän sattuu olemaan samassa puolueessa kuinTimo Soini, eli keskittyisist sinä wätys vain siihen Soinin runkkaamiseen ja jätä Lohelan arvostelu meille viisaimmille.
Ei tarvitse olla kovikaan perillä asioista kun tietää Lohelan olevan täys kupla.
pidän tunnollisena ja isänmaallisena naisena häntä. Häpeää voisi potea Tampereen jm-k, joka katsoo ainoaksi ansiokseen soitettuaan yleiseen hätänumeroon nähtyään kuolleen LOKIN.
Vihreät tytöt, älkää enää kiusatko JM-K:ta, hän katuu jo isänmaallisuuttaan.